Skocz do zawartości

Zdjęcie

Władymirec - kopci na niebiesko i nie ma mocy

55 odpowiedzi na ten temat

#41 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2397 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 16:01

Władymirec - kopci na niebiesko i nie ma mocy A kulki nie było.Pisałem popuść a nie wykręć.Tą śrubą wykręcając popuszcza się ciśnienie a wkręcając zwiększa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Władymirec - kopci na niebiesko i nie ma mocy Dzisiaj, 21:52
  •  

#42 Share Domino788

Domino788

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 16:30

Władymirec - kopci na niebiesko i nie ma mocy No juz wszystko jasne kulka mi wyleciala a jak wykręcałem nakrętke to razem z srubą sie odkręciła dlatego mi wyleciała kulka. Ustawiłem na 4 a jak dam cały gaz to idzie na 5

Edytowany przez Domino788, 30 marzec 2013 - 16:33.

#43 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2397 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 16:34

Władymirec - kopci na niebiesko i nie ma mocy Wystarczy.Na rozgrzanym do 80 stopni będzie 3,5 to jest dobrze.

#44 Share Domino788

Domino788

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 16:59

Władymirec - kopci na niebiesko i nie ma mocy Dziekuje za pomoc :)

#45 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2397 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 22:38

Władymirec - kopci na niebiesko i nie ma mocy Spoko. ;)Po to jesteśmy na forum żeby pomagać. :) Pozdrawiam

Edytowany przez balcerek1, 01 kwiecień 2013 - 09:48.

#46 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 23:44

Władymirec - kopci na niebiesko i nie ma mocy Koledze chyba trzeba przypomnieć, że musi edytować swojego posta. Puki jeszcze czas bo Moderatorzy nie śpią. ;)
A jak któryś tu zajrzy to może mojego posta usunąć bo nic nie wnosi do tematu.
Dziękuje. Pozdrawiam.

Edit:
Chyba mnie nie zrozumiałeś.
Chodziło mi o cytowanie posta poprzedzającego.

Edytowany przez mtracz, 31 marzec 2013 - 10:13.

#47 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 18:13

Władymirec - kopci na niebiesko i nie ma mocy Jutro albo w piątek wykręce wtryski i oddam do ustawienia bo ten gościu co mi ustawiał to on wogule się na tym nie zna... ustawił takie ciśnienie jak było ustawiane w fabryce a ono jest za duże. Trzeba wziąć pod uwagę że wszystko się zużywa i ustawić mniejsze ciśnienie wtrysku.
Przy Fiacie 880DT też miałem że kopcił i zawiozłem gdzie indziej to teraz ani dymku nie puści, i mocy nabrał.
Więc zobaczymy czy będzie kopcił po regulacij.
Na 60% jestem pewny że jest 1 cylinder wadliwy i dla tego ucieka gdzieś ciśnienie oleju

Edytowany przez johenek, 03 kwiecień 2013 - 18:15.

KPK Kumurun Team

#48 Share Domino788

Domino788

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 20:19

Władymirec - kopci na niebiesko i nie ma mocy Mam takie pytanie
wyczytałem w internecie ze prawidłowe cisnienie oleju ma byc 3 wiec ja mam teraz takie czy waszym zdaniem jesz dobre ???

Edytowany przez Domino788, 03 kwiecień 2013 - 20:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 21:27

Władymirec - kopci na niebiesko i nie ma mocy Prawidłowe ciśnienie to takie które zapewnia silnikowi odpowiednie smarowanie. Może być i 2 atmosfery i silnik będzie działać prawidłowo.
Na wskaźniku masz zaznaczony na zielono obszar prawidłowego ciśnienia i pilnuj aby na nim było.
Gdyby 3 atmosfery były prawidłowym ciśnieniem to musiał byś je ustawić zaworem redukcyjnym, aby nie przekraczać tej wartości.
Tu maksymalne to 4 atm. Wyższe jest nie zdrowe.
Każdy by chciał by silnik miał cały czas takie samo wysokie ciśnieni bez względu na obroty czy temperaturę, ale niestety tak się nie da.
Silnik zimny 4atm. rozgrzeje się to na niskich obrotach spadnie. Wszystko zależy od kondycji wału, pompy i oleju.

#50 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2397 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 21:36

Jutro albo w piątek wykręce wtryski i oddam do ustawienia bo ten gościu co mi ustawiał to on wogule się na tym nie zna... ustawił takie ciśnienie jak było ustawiane w fabryce a ono jest za duże. Trzeba wziąć pod uwagę że wszystko się zużywa i ustawić mniejsze ciśnienie wtrysku.
Przy Fiacie 880DT też miałem że kopcił i zawiozłem gdzie indziej to teraz ani dymku nie puści, i mocy nabrał.
Więc zobaczymy czy będzie kopcił po regulacij.
Na 60% jestem pewny że jest 1 cylinder wadliwy i dla tego ucieka gdzieś ciśnienie oleju

Musi być coś z cylindrami nie tak bo za wysoką temperaturę osiąga olej i się gotuję i przez to takie słabe ciśnienie.Jak ci pisałem mój 90 stopni to latem w upały przy porządnym katowaniu osiąga a na jesiennych robotach jak osiągnie 70 to jest dobrze.Nawet na dławiku robiąc zimową orkę późną jesienią do 80 tylko dochodził.Teraz już nie bo ma pomocnika.Przypuszczam że za ciasno spasowane tłoki czyli źle dobrana selekcją tłoka do cylindra.
@Domino788 tak jak napisałem jak rozgrzejesz ciągnik porządnie to do 3,5 powinien pokazać ciśnienie.Jak będzie większe to mu popuścisz a na zimnym pokazuję dobrze.

#51 Share Domino788

Domino788

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 16:14

Władymirec - kopci na niebiesko i nie ma mocy Witam gdy podkrcalem zawor to rozwalia mi sie ta podkadka z ta blaszka po srodku czy da sie bez niej jezdzic. czy jest ona gdzies do kupienia na np allegro prosze o pomoc.

Edytowany przez Domino788, 06 kwiecień 2013 - 16:21.

#52 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2397 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 16:22

Władymirec - kopci na niebiesko i nie ma mocy Ta blaszka jest tylko po to aby się śruba od regulacji nie obracała podczas dokręcania zaślepki i możesz tak jeździć.

#53 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 10:10

Władymirec - kopci na niebiesko i nie ma mocy w czoraj chciałem wykręcić wtryski i mam teraz problem z pierwszym wtryskiem. a mianowicie mie mogę go odkręcić.
Z wtruskiem na 2 cylindzże nie było problemy odrazu go odkręciłem, a na pierwszym anie drgnie... nawet przec rurkę próbowałem i nie pomogłoe.
Macie jakieś patenty na takie problem?
PS; ciągnik potrzebny na jutro rano
KPK Kumurun Team

#54 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 13:04

Władymirec - kopci na niebiesko i nie ma mocy WŁADEK NAPRAWIONY!!!! :D
koszt naprawy 25zł
KPK Kumurun Team

#55 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 16:00

Władymirec - kopci na niebiesko i nie ma mocy Sikały co nie ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#56 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 13:49

Sikały co nie ??

Nie...
Za kopcenie na niebiesko było to że w filtrze powietrza pękła uszczelka i dostawał się olej do kolektora ssącego i dla tego kopcił :)
A za spadające ciśnienie było odpowiedzialne małe pęknięcie bloku w tym miejscu co się przykręca pompę oleju... na zimnym silniku było dobże bo szczelina była malutka, ale jak się rozgżał silnik to się szczelina powiększał dokładnie do 0,89mm i olej ciepły tamtendy uciekał do miski spowrotem i nie płynoł dalej :)
Szczelina została zaspawana w zakładzie zajmującym się takimi żeczami i teraz musiałem zmniejszyć mu ciśnienie na zaworze bo miał za duże nawet na gorącym silniku miał ciśnienie 6, teraz ma ustawione na ciepłym silniku ponad 3,5
Przepracował już 10mth i juest wszystko git malina, tylko puściło uszczelnienie popychacza i troche leje olejem,
ale to dopiero po siewach bo jeszcze chce wtryski wyjąć bo pompe nową kupiłem i chce ją założyć
KPK Kumurun Team