Skocz do zawartości

Zdjęcie

LECHPOL SZUBIN

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 18:17

LECHPOL SZUBIN W umowie kontraktacyjnej masz zapewniony odbiór przez firmę X masz podany termin platności, oraz ilośc jaką deklarujesz sprzedać a brak jest ceny ;)
W umowie handlowej masz to samo co wyżej ale z ceną ;)
Nie spotkałem się w obrocie płodami rolnymi z umową kupna sprzedazy.
Co do różnic to z umowy kontraktacyjnej można się wycofać ale trzeba to umotywować np. grad, wymarznięcia itp. bez żadnych sankcji finansowych. Z umowy handlowej już nie, chyba ze jest zapis który o tym mówi. Podpisuję umowy handlowe na rzepak więc troszkę wiem coś na ten temat. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
LECHPOL SZUBIN Dzisiaj, 19:23
  •  

#22 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 19:46

LECHPOL SZUBIN Troszkę kolega ma racji.
Ogólnie rzecz biorąc liczy się treść umowy (postanowienia w nim zawarte) a TYTUŁ umowy nie ma znaczenia.
W Lechpolu oprócz f-ry w tym roku podpisywałem śmieszny dokument o nazwie umowa kupna-sprzedaży. Rok wcześniej było oświadczenie o tej samej treści tylko innym tytule. Dziwne że kolega się nie spotkał.

Edytowany przez tespis17, 23 styczeń 2014 - 19:49.

#23 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 20:13

LECHPOL SZUBIN Ja nie mówię tutaj o samej firmie Lechpol Szubin bo nie miałem z nimi styczności ani z ich umowami. Mój post dotyczył ogólnie umów i kontaktów oraz podejścia jeszcze wielu rolników do tych spraw. Co do umowy kontraktacyjnej zawsze możesz się od niej wykręcić i złotówki nie zapłacisz kary a przy umowie handlowej w przypadku nie wywiązania się z umowy przeważnie kary się płaci około 20 % wartości nie wywiązanego kontraktu lub przenosi się jego wykonanie na rok następny ( czasem jeszcze gorsze rozwiązanie) ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share maxior

maxior

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 luty 2014 - 13:49

LECHPOL SZUBIN Jak chcesz u nich wziąć nawozy na dłuższy termin płatności to proszą o podanie numeru księgi wieczystej nie to co w u konkurencji wbiją na fakturę termin płatności, za każdy miesiąc jest 1% albo 10 zł od tony z możliwą korektą za wcześniejszą spłatę (Soufflet, Deka Trade).

Edytowany przez maxior, 26 luty 2014 - 13:50.

#25 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 26 luty 2014 - 14:42

LECHPOL SZUBIN

Nie spotkałem się w obrocie płodami rolnymi z umową kupna sprzedazy.

Podpisuję umowy handlowe na rzepak więc troszkę wiem coś na ten temat. ;)

Zakłady Tłuszczowe Kruszwica na ten rok robią umowy kupna-sprzedaży. Wcześniej prowadzili umowy kontraktacyjne na rzepak, ale zakład stwierdził, że dużo umów, które były zawierane jesienią było zrywanych w okresie wiosennym w związku z wymarznięciami rzepaku. Teraz w umowie kupna-sprzedaży nie można się wycofać- to takie zabezpieczenie dla zakładu na wypadek od odstąpienia dostawy. Wtedy mają być nakładane kary. Ale jak to będzie to się okaże bo to dopiero pierwszy rok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 19:34

LECHPOL SZUBIN

Jak chcesz u nich wziąć nawozy na dłuższy termin płatności to proszą o podanie numeru księgi wieczystej nie to co w u konkurencji wbiją na fakturę termin płatności, za każdy miesiąc jest 1% albo 10 zł od tony z możliwą korektą za wcześniejszą spłatę (Soufflet, Deka Trade).

Tu kolego chyba troszkę przesadziłeś, przecież KW są jawne i nie trzeba podawać, reszta się zgadza.