Zaloguj się, aby obserwować  
xxxJacek1984xxx

Opinie na temat Ag Leader

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was miał styczność z tą technologią? Interesują mnie Wasze opinie czy warto wybrać tę firmę czy może inną (np. Trimble)? Zależy mi na prowadzeniu z dokładnością do 2 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hpx    1

Witam

 

Jestem użytkownikiem systemu Ag Leadera od 2011 roku, wysiewam nawozy pod mapy zasobności, wykonuję zabiegi ochrony roślin oraz sieję zboża rzepak i kukurydzę

za pomocą jazdy automatycznej Paradyme.

 

W przeszłości używałem różnych nawigacji, systemów, programów (również Trimble) ale nie da się nijak porównać tego do systemu Ag Leadera krótko mówiąc jest to firma która produkuje sprzęt pod nowoczesnego rolnika i pisząc na swojej stronie o 20-sto letniej praktyce nie przesadzili żeczywiście wiedzą co robią i co jest potrzebne dzisiejszemu rolnikowi.

 

Od miesiąca jest dostępne ( w polskiej wersji jezykowej ) oprogramowanie o nazwie SMS, informacje jakie można przetważać za jego pomocą przerosły moje najśmielsze oczekiwania, nie będę o tym pisał bo zajełoby mi to caly dzień.

 

Ogólnie żecz biorąc jest to najlepiej zbudowany system za pomoca którego można wykonywać uprawy z dokładnością 1-2 cm i nie jest to prużne gadanie jak u innych,

dokładności są prawdziwe a wszystko to dzięki systemowi Integra+Paradyme.

 

Dzieki takiemu rozwiązaniu czyli wykożystaniu NTRIP krajowego systemu sieci geodezyjnej, transmisji danych przez sieć komórkową nizależnie w jakim miejscu mojego gospodarstwa jestem a są to odległości od 20 do 100 km pole od pola ( wykonuję takrze usługi siewu zbóż ) mam dokładności rzędu 2cm i nie potrzebuję tu drogiej stacji

RTK która daje poprawki do 15 km z tym że od 10 km i dalej przy góżystym terenie często gubi sygnał a ponad to jej konserwacja, obsługa i kalibracja nie należą do najtańszych.

 

Chcę takrze podkreślić że panel Ag Leadera jest kompatyblny z większością maszyn czyli rzsiewacz, opryskiwacz, kombajn, mam rozsiewacz amazone profis hydro, opryskiwacz hardi, siewnik do kukurydzy monosem i kombajn claas lexion czyli maszyny od różnych producentów.

 

Dodatkowym atutem jest to że serwis tej anteny odbywa się online czyli nie muszę wzywać serwisu który będzie do mnie jechał kilkaset kilometrów

żeby przez 10 minut poklikać w panelu usunąć problem i skasować mnie za dojazd.

 

Ja jestem bardzo zadowolony z tego systemu i polecam wszystkim poważnie myślącym o rolnictwie precyzyjnym.

 

W Polsce są dwie firmy które sprzedają Ag Leadera - Kamrol i Pawrol

 

Jeszcze link do zciągnięcia oprogramowania sms jest tam wersja 21 dniowa z którą można się zapoznać

 

http://www.agleader.com/products/sms-basic/

 

Pozdrawiam

HPX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą wypowiedź. Również miałem takie zapewnienia ze strony handlowców, ale zawsze lepiej się upewnić, tym bardziej, że cena nie jest mała. Chociaż myślę, że zmniejszając koszty chociaż o 5 % z czasem się spłaci, nie mówiąc o komforcie pracy z takim sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Piszesz o wykorzystaniu system NTRIP, jakie są stawki abonamentu za tą usługę?


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Rozumiem, że "kupujesz sygnał" w Pawrolu, Kamrolu, tak?


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdolata    0

Witam

Ja korzystam z systemu TRIMBLE CFX 750 wraz z autopilotem podłączonym pod hydraulike przy CASIe do uzyskania sygnalu 1- 2,5 cm używama poprawki CMR+ inaczej RTK tyle że wykorzystuje sygnał ASG EUPOS czyli pobieram poprawke poprzez modem gprs bardzo fajna sprawa. Chciałe tez zaznaczyć żę najlepsza dokładość to 1- 2,5 cm czyli 1 cal.

 

W przyszłości tez myśle nad wprowadzeniem zmienego wysiewu nasion (podczas siewu) oraz zmienego dawkowania nawozów a trimble jako jedyna daje nam taką możliwość i nie ma problemu z połączeniem z jakimkolwiek sterowniek od siewnika czy rozsiewania nawozu.

 

A mam Panowie jeszcze pytanie na jakiej zasadzie polega system prowadzenia równoległego w przepadku Ag Leadera przy dokładności 1 cala ( chodzi mi o to czy naprowadza hydraulicznie czy ma tylko kierownicę z silnikiem elektrycznym ) i czy posiada tez takie funkcje jak np. kompensacja przechyłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tu się trochę mylisz, gdyż Ag Leader również poprzez dodanie modułu można rozbudować o zmienne dawkowanie nawozu, kontrole siewników zbożowych i punktowych oraz prowadzić monitoring plonu, poprzez przełożenie GPSa do kombajnu. Jeśli chodzi o kompensację przechyłów, to z tego co wiem, antena ParaDyme jest podwójna i dzięki temu zbiera dane o przechyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

@Jacek1984, możesz zdradzić jakie to są koszty?


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostosowanie hydrauliki w ciągniku (ciągnik nie przystosowany do wpięcia się w hydraulikę), panel Integra (ten lepszy), antena ParaDyme oraz odblokowanie dokładności do 1 cala koszt ok 85 000 zł netto. Pozostałe rozszerzenia to już przy tym "grosze", np. koszt zmiennego dawkowania nawozu ok. 2000 zł. Jak policzyłem, że rocznie zaoszczędzę ok. 5% na kosztach to powinno się to szybko zwrócić (około 4 lat).

Edytowano przez xxxJacek1984xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hpx    1

Witam

Z całym szacunkiem dla Trimble. Wcześniej używałem tego systemu.

 

mdolata - poczytaj o Ag Leaderze bo widze że mało wiesz o tej firmie.

Ag Leader od kilku lat wysiewa zmiennie nasiona, nawozy, mierzy plony http://www.agleader.com/products/seedcommand/

i od dwu lat w Polsce korzysta z poprawki RTK przez komórkę.

Natomiast Trimble z tego co wiem to od roku korzysta z CMR+ w geodezji natomiast od dwuch miesięcy w rolnictwie i jest to stworzone tylko dla nich.

Z tego co wiem od kolegów to w rolnictwie nie działa za tęgo raczej 5-10 cm na polu chyba że jedziesz po lotnisku wtedy jest 1 cal.

Rozsiewacze z VRA pracują od dwu lat ( miedzy innymi to było powodem że dałem sobie spokój z Trimble bo wtedy nie byli w stanie uruchomić EZ-500 z dawkowaniem a mówili że działa ).

Następnie należy wiedzieć że Ag Leader jako pierwszy na świecie w 1992 roku wprowadził monitoring plonów i od tamtej pory się zaczeło Precyzyjne Rolnictwo.

Ja stawiam na wieloletnie doświadczenie innych, nie stać mnie na pomyłki zborze zbieram raz do roku !

 

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdolata    0

Witam

Co do Trimble to też juz działa na poprawce RTK przy pomocy GSM a nawet powiem więcej że jedna z firm wprowadziła nawet modem który działa na dwóch kartach SIM dedykowane jest to dla tych użytkowników którzy maja problem z zasięgiem (tak jak ja) właśnie mam taki modem na próbę ale jak na razie nie mogę go wypróbować bo pogada jest jaka jest,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Panowie dystrybutorzy (bo tak jak patrzę, większość (nie wszystkie) wypowiedzi jest napisana przez ludzi z branży), spokojnie bez emocji. Ja akurat sprzedaję Trimble i urzytkuję jako rolnik Trimble. Jestem bardzo zadowolony. Jednak nie będę się wypowiadał czy Ag Leader jest o dwa poziomy niżej czy wyżej bo nie wypada. Jak to mówią każdy swoje chwali. Trochę skromności polecam. Jeżeli chodzi o współłpracę starej 500-ki z VRA to moja nie miała problemów z podłączeniem do Amazone czy Kuhna. Może osoba, która podłączała ją poprostu nie wiedziała, że należy zmienić prędkość transmisji w komputerze rozsiewacza aby nastąpiło nawiązanie połączenia.

Kompensacja przechyłów stosowana w Trimble i nie tylko ma odpowiednie czujniki, które wyliczają przechył oraz filtry które wyłapują pewne błędy. Minimalny kąt przechyłu jaki system kompensacji jest w stanie określić to tysięczne stopnia po przecinku. Odnośnie wyliczenia kąta przechyłu, który jest stosowany w Ag Leader na zasadzie różnicy wysokości dwóch anten GPS jest obarczony błędem, ponieważ błąd wysokości dla korekcji RTK wynosi około 3-5 cm dla systemu GPS (ASG-Eupos w większości kraju daje korekcję dla amerykańskiego systemu GPS, jedynie część mazowieckiego i śląskiego jest obięta korekcja dla systemu GPS + GLONASS), również podobna sytuacja jak w kompensacji przechyłów jest zastąpienie czujnika skrętu kół przez wyliczenie różnicy pozycji anten tylko, że błąd korekcji RTK jest w granicach 2,5cm do 3 cm. Przy bardzo małych prędkościach rzędu 80m do 300m /h stosuje się specjalne czujniki skrętu oparte na potencjometrze aby wyłapać minimalny obrót kołem. Działanie systemu jest bardzo dobre i wystarczające.

Swego czasu Ag-Leader i Trimble współpracowały ze sobą - wersje są różne odnośnie zasług Trimble i Ag-Leadera - w zależności od tego która strona się wypowiada. Ja nie będę się na ten temat wypowiadać bo nie ma sensu. Każdy producent ma swoje rozwiązania, ale to nie znaczy że Wasz system najlepszy a nasz bee i odwrotnie.

Myślę, że warto poszukać na YouTube, wpisać w wyszukiwarce - najlepiej po angielsku - nawigacja rolnicza, autopilot lub coś podobnego i w wynikach można zobaczyć ilość poszczególnych udziałów nawigacji w rynku i zadowolonych klientów..

Firmy czy to Ag-Leader, Trimble, Topcon oferują podobne systemy, sprawa łatwości obsługi, ceny, możliwości, typ sprzedawcy sprawiają, że wyboru dokonują sami rolnicy, tak jak wyboru samochodu czy telewizora.

Czasami żałują a czasami są bardzo zadowoleni. Naszą rolą jest przedstawienie najlepiej przed dokonaniem transakcji, informacji o plusach i najlepiej o minusach tak, aby w przypadku zaistnienia problemów rolnik wiedział że bolączką systemów może być brak satelit przy ścianie drzew, lasów, zanik sygnału sieci komórkowej po którym system musi się zalogowac możliwie szybko aby nie rozłączyło automatyki prowadzenia. Rzetelne traktowanie klienta powinno być najważniejszą sprawą dla sprzedawcy - jako rolnicy sami na pewno o tym wiecie. Wymiana doświadczeń pomiędzy rolnikami jest słuszną sprawą - zwiększa się świadomość dokonywania prawidłowego wyboru kupowanego sprzętu nie tylko GPS.

To tyle moich wywodów. Pozdrawiam.

Edytowano przez Przepiorek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj