Skocz do zawartości

Zdjęcie

952 problem ze słabą hydrauliką zewnętrzną

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Shogun

Shogun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 15:41

952 problem ze słabą hydrauliką zewnętrzną Kupiłem niedawno kosiarkę dyskową Lely i dzisiaj próbowałem podłączyć by ją przestawić, okazało się że nie da rady złożyć jej do pionu. Siłownik skraca się o 10 cm i więcej nie da rady. Podnośnik działa normalnie.
Zamieniałem miejscami gniazda hydrauliki i nic nie pomaga. Co może być przyczyną? Dodam że ciągnik mam rok i do tej pory nie używałem hydrauliki zewnętrznej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
952 problem ze słabą hydrauliką zewnętrzną Dzisiaj, 17:17
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 15:42

952 problem ze słabą hydrauliką zewnętrzną Manometr podłącz i sprawdź ciśnienie na wyjściu hydrauliki zewnętrznej.
KPK Kumurun Team

#3 Share Burn001

Burn001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 15:55

952 problem ze słabą hydrauliką zewnętrzną a może masz zapadke przy kosiarce i blokuje?

#4 Share Shogun

Shogun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 16:41

952 problem ze słabą hydrauliką zewnętrzną Nie mam nic typowego do mierzenia ciśnienia w hydraulice, ale znalazłem jakiś manometr od tlenu i poskręcałem na szybo "przejściówkę". Ciśnienie 10Mpa czyli ok 100 atmosfer (nie wiem na ile dokładny jest manometr bo dość stary). Jak zwiększyć ciśnienie?

Zapadka nie blokuje :P

Edytowany przez Shogun, 21 marzec 2013 - 16:42.

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 16:49

952 problem ze słabą hydrauliką zewnętrzną Bedziesz miał okazję kup choc by na allegro manometr glicerynowy. Nakręć na niego szybkozłącze hydrauliki zew. jakie masz w ciągniku i po sprawie. 100 jeśli jest to zdecydowanie za mało. NAJMNIEJ 160bar.. Zawór regulacji ciśnienia jest w rozdzielaczu hydrauliki zewnętrznej pod deska rozdzielczą.
http://allegro.pl/li...category=0&sg=0
KPK Kumurun Team

#6 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 21 marzec 2013 - 16:57

952 problem ze słabą hydrauliką zewnętrzną najmniej to 180 bar na rozgrzanym oleju musi być ... z prawej strony pulpitu pod kabiną jest zawór odkrecasz zaślepke potem masz kontre i śrube na płaski srobokręt .. podkrecaj na rozgrzqnym oleju 180 bar to minimum tak w sam raz
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#7 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 17:01

952 problem ze słabą hydrauliką zewnętrzną Faktycznie. 180-200 bar fabrycznie.
KPK Kumurun Team

#8 Share Shogun

Shogun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 17:33

952 problem ze słabą hydrauliką zewnętrzną A dokładnie w którym miejscu szukać? nie mogę znaleźć tej zaślepki, w co jest wkręcona i w jakiej pozycji (od dołu, góry czy z boku)?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 17:45

952 problem ze słabą hydrauliką zewnętrzną Jeśli masz taki rozdzielacz to regulacja jest tutaj
http://zapodaj.net/a...7c4664.jpg.html
KPK Kumurun Team

#10 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 17:46

952 problem ze słabą hydrauliką zewnętrzną od dołu ją widać dobrze jest schowana wystaje tak z boku odlewu po lewej stronie traktora. taka tubka zakonczona zaślepką

#11 Share Shogun

Shogun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 18:58

952 problem ze słabą hydrauliką zewnętrzną Wielkie dzięki za szybką pomoc. Kosiarka przestawiona :) . Na razie ustawiłem na 180 a jak będzie w najbliższym czasie rozgrzany olej to sie skoryguje. Składa kosiarkę na wolnych obrotach bez problemu. Jeszcze pytanie jakich podkładek uszczelniających użyć do zlikwidowania przecieków? Pocił sie w kilku miejscach na łączeniach węży to podejrzewam że teraz będzie jeszcze gorzej, Miedziane będą dobre czy jakieś inne?

#12 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 19:10

952 problem ze słabą hydrauliką zewnętrzną Możesz szarpnąć się na nowy typ tj. metalowe z wewnętrznym pierścieniem gumowym, gwarantowana likwidacja przecieków. Z miedzianymi, także można pozbyć się przecieków, wystarczy rozgrzać je do czerwoności nad gazem i poczekać, aż same ostygną. Po takim zabiegu podkładki robią się mięciutkie i dobrze uszczelniają połączenia.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#13 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 20:06

952 problem ze słabą hydrauliką zewnętrzną takie beda najlepsze mocno dokrec i bedzie ok

#14 Share Shogun

Shogun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 21:42

952 problem ze słabą hydrauliką zewnętrzną Ja mam właśnie te z pierścieniem gumowym (Ciągnik z 2000r). Niby większość trzyma ale zauważyłem że są mało precyzyjnie wykonane, to jest zwykła najtańsza podkładka stalowa z przy wulkanizowaną gumą na wewnętrznej krawędzi i jak ta guma ma nawet malutką niedoróbkę to nic nie pomoże tylko wymiana. Miedziane jak co to dokręcasz i nie cieknie. Po testuje, wymienię w wolnej chwili cieknące na miedziane i zobaczę które lepiej się sprawują.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 09:28

952 problem ze słabą hydrauliką zewnętrzną Miedziane podkładki rozgrzewa się mocno i gwałtownie chłodzi w wodzie. Miękną do tego stopnia że wygniesz ją w palcach.
KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź