Zaloguj się, aby obserwować  
pawelrolnik19

Jaka brona do uprawy ścierniska po kukurydzy na ziarno?

Polecane posty

planuje zakup brony talerzowej i mam dylemat. kupić krótką bronę talerzową nową zawieszaną czy jakąś zachodnią i ciężką ciąganą? jeżeli ciąganą to w jakim układzie X czy V? no i ostatnie pytanie jakie talerze lepiej poradzą sobie z takim ścierniskiem? koniczynka czy pełne czy mieszane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
didku11    0

ja ci kolego polecam kupić krótką zawieszaną zawsze to zwinniej na mniejszych kawałkach i tyle kręcić nie trzeba ja kupiłem unie ares TXL 4.0 i bardzo ładnie rozcina i miesza i jej waga jest odpowiednia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

do kukurydzy kup brobe z talerzami z głebokim wcieciem i jak najwieksze 560 mm to tak w sam raz ale czym wieksze tym lepsze ,, chervona zirka robi masywne brony talerzowe nia wszystko zrobisz są to maszyny pół zawieszane cena z a 3m coś około 24 tys brutto . jest produkcji ukrainskiej .. zachodnie sie chowają


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niepowiedział bym że większe talerze lepsze. Większe talerze to głębsza uprawa ale talerz sie wolniej kręci i słabiej odwraca a miejsze talerze płycej uprawiają ale lepiej odwracają. Spokojnie ci wystarcza talerze 510 mój wuj ma takie przy swoim agregacie i mu też bardzo dobrze uprawiają. I ja też ci proponuje zawieszaną z wałem dobrawiającym

Edytowano przez mariusz123456789a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

głebokosc pracy reguluje sie na wale wiec nie ma znaczenie jakie duże bedą talerze .. a do kukurydzy potrzebne sa duże

- raz sciernie są wyskoie

- duzo restek pożniwnych

- sucha ziemia po kukurydzy

We wszystkich tych przypadkach na 100 % sprawdza sie lepiej wieksze


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam
      Czy ursus 1201 da rade z broną wirową 3m hydropak plus siewnik
      Pozdrawiam
    • Przez karol210589
      Czy ktoś użytkuje bronę chwastownik? Jak się sprawdza w uprawie pozniwnej? Chodzi mi o zbudowanie maszyny to płytkiej uprawy pozniwnej oraz do mechanicznej walki z chwstami. Proszę o fachowe komentarze użytkowników 
      Również będę wdzięczny za zdjęcia 

    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
    • Przez zyher
      Witam, planuję zakupić zawieszaną ciężką bronę talerzową o szerokości 3m, pracowała będzie z ciągnikiem 150 km. Dodam, że nie wchodzi w grę zakup ani nowej zachodniej maszyny (ze względu na kosmiczne ceny) ani używanej zachodniej - maszyna musi być nowa. Budżet jakim dysponuję to 35 000 netto. Talerzówka będzie używana do uprawy ścierniska, likwidacji poplonów + może do uprawy przedsiewnej. Zależy mi na masie talerzówki około 2-2,5 tony razem z wałem gumowym (gleby mam raczej piaszczyste, mało glin i taki typ wału wydaje mi się, że w warunkach suszy, którą mamy co roku najlepszym rozwiązaniem). Rozglądałem się za polskimi producentami i zastanawiam się nad 4 firmami:
      - Unia Grudziądz - W ofercie znalazłem ARES XL oraz ROLLER UP (ale z tego co sprawdzałem to na rollera mam za mały budżet)
      - Agro Tom  GTL
      - Agro Masz BTC
      - Staltech US 30
      Czy macie jakieś uwagi/opinie/podpowiedzi? Czy ktoś miał styczności z tymi maszynami? Że UNIA robiła 15 lat temu słabe IBISY to już każdy na forum chyba wie, więc prosiłbym o konkretne wypowiedzi.
      Chętnie posłucham również innych propozycji...może Mandam? A co do rozwiązań technicznych? Zabezpieczenie sprężynowe wygrywa z gumowym? Może macie jakieś alternatywy dla wału gumowego? Tak jak wspomniałem brył za wiele nie będę miał , a chciałbym zadbać o zatrzymanie wilgoci w glebie na każdym rodzaju uprawki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj