Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypycha miarkę oleju

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 21:31

Wypycha miarkę oleju Jak dla mnie to pierścienie do wymiany ale to już do fachowca. Spróbuj tego pana zapytać: http://www.agrofoto....8-mariusz-zdun/

Ogólnie to te Fendty nie takie dobre jak tu piszą. Co raz naprawy a części drogie. Chyba lepiej kupić 115 konnego nowego Zetora jak będzie PROW niż bawić się w używki.
PS. Napisz jak okaże się co za bieda Cię spotkała. Przyda się innym taka informacja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypycha miarkę oleju Dzisiaj, 07:12
  •  

#22 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 05:21

Wypycha miarkę oleju Jak sie kupuje co popadnie i nie sprawdza jak należy to potem wychodza kwiotki.... Ludzie kupuja nowe NH bo tanie, 2tys h i traktor sie sypie gorzej niż Fendt ktory ma 12tys h... Ile wytrzymuje silnik w Zetorze, z tego co tu ludzie piszą to robią remont po 4-6 tys godzin... Śmieszny wynik! Jakiem pieniądze taki traktor i co że nowy jak do bani...

Edytowany przez JD1052, 15 kwiecień 2013 - 05:35.

#23 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 15:17

Wypycha miarkę oleju Jeśli chodzi konkretnie o ten ciągnik to widziałem go na placu u handlarza. Do niczego nie można było się przyczepić. Ani co urwane, ani zardzewiałe, farba na silniku ok, biegi również. Jedyne co budziło zastrzeżenia to wytłuczone siedzenie i przebieg... ok 6tys mth (100% że licznik cofany). Ciągnik jak laleczka - sam bym brał ale nie po to przyjechałem. Kolega napisał wyraźnie że już nim pracował a bieda wyszła dopiero po pewnym czasie. Więc jak sprawdzić czy ciągnik ok żeby się potem nie okazało że 20 tys trzeba dołożyć?????

#24 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 15:40

Wypycha miarkę oleju Kupujesz ciągnik z dużym przebiegiem i jest ok. Nawet handlarz czasami do końca nie zna jego stanu technicznego. Bo jak ma go sprawdzić, każdym orał pole będzie. Ciągnik zużyty to wady w czasie eksploatacji wyjdą wcześniej, póxniej. To, że łądnie wyglada, no cóż handlarze coraz bardziej przykłądają się do malowania. Kiedyś malowali z kablami oponami jak leci. Dzisiaj rozbierają, wszystko starannie robią. Pozatym, jeśli u poprzedniego właściciela ciągnik był w poszanowaniu myty garażowany to wyglądał będzie jako tako.

#25 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 19:24

Wypycha miarkę oleju To co kupić, jaką markę skoro nowe wytrzymuje 2tys mth a stare już rozwalone?

#26 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 19:37

Wypycha miarkę oleju mój znajomy robi silnik również w fendzie ale 312.U niego było gołym okiem widać że stan oleju podnióśł drugie tylo. U mnie olej stoi w miejscu i wygląda nie jak kawa z mlekiem tylko jak powinien olej wyglądać. Próbowałem wyczyścić odmę bez jej ściągania to jakby to bulgotanie przestało. Płyn chłodniczy jest tłusty ale nie czarny bo wiem jak wygląda płyn z olejem. Zobaczymy co się będzie działo. Mam tak od jesieni całe zimę prawie jeździł ok pali ok jak laleczka. Spróbuje nim siać będę cały czas się mu uważnie przyglądał.Jak padnie to wam napisze a jak przesieje wiosnę i nic się nie stanie to też napisz :)

#27 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 20:59

Wypycha miarkę oleju witam

obeserwacje moje są takie że ciągnik chodzi oleju nie ubywa a płyn chłodniczy zrobił się czarny czy to może być spowodowane mieszczaniem lub starym płynem chłodzącym ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 21:13

Wypycha miarkę oleju Skoro zrobił się czarny w ciągu 6 dni to jak myslisz, az tak się postarzał?

#29 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 19:54

Wypycha miarkę oleju ale ja nie pisałem że płyn jest czarny ale że go nie ubyło

#30 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 20:12

Wypycha miarkę oleju Już sam nie wiesz co piszesz. W poście z 16-04 piszesz "Płyn chłodniczy jest tłusty ale nie czarny bo wiem jak wygląda płyn z olejem" W poście z wczoraj tj. 22-04 piszesz "a płyn chłodniczy zrobił się czarny" i pytasz czy to może być spowodowane mieszaniem czy starością. Więc odpowiedz sobie na pytanie czy w 6 dni tak się postarzał, że zczerniał czy może ta druga wersja.

#31 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 20:18

Wypycha miarkę oleju Tylko z czego wynika ów kolor... Olej się tam dostał czy co...

#32 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 13:52

Wypycha miarkę oleju ale zrozum że ciągnik tylko był przepalany a nie że mocno w d..pe dostał.Pisałem że jak posieje to napisze. Sieje agregatem uprawowo siewny gdzie ciągnik wykorzytsuję jakieś 95% mocy.

#33 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 03 luty 2014 - 17:06

Wypycha miarkę oleju

ale ja nie pisałem że płyn jest czarny ale że go nie ubyło

I

I jak się historia skończyła?

Ps. Na jakich obrotach np orzesz i na jakim biegu? To samo odnośnie prasy rolującej i agregatu uprawowo siewnego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 03 luty 2014 - 19:50

Wypycha miarkę oleju powiem tak: olej jest w normie OK, płyn ubywa a przez odmę w zimie bulgoczę i tak oram zależy gdzie ale tak ok. 1500 obrotów to samo z sianiem