Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypycha miarkę oleju

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 15:11

Wypycha miarkę oleju Witam

Posiadam Fendta 311 z 98 i wypycha mi miarkę oleju a przy tym wypycha olej.Czy to jest normalne ???? Czy stało się coś z silnikiem (tylko nie wiem jak bo było wszytsko ok) Czy stało to się z tego że wyrobił się orig na miarce ???

Dzięki za pomoc z góry :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypycha miarkę oleju Dzisiaj, 22:08
  •  

#2 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 15:18

Wypycha miarkę oleju Wymień o-ring i sprawdź odmę, czy nie jest przytkana.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#3 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 15:26

Wypycha miarkę oleju Dokładnie. Najprędzej odma. Nie odprowadza spalin ze skrzyni korbowej i ciśnienie wyciska to co ma najmniejszy opór.
Jeśli miarkę zamocujesz mocniej znajdzie sobie inne ujście przez uszczelniacze np.
KPK Kumurun Team

#4 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 13:38

Wypycha miarkę oleju dolewałem olej i pod korkiem był taki biały osad co to może być ???

#5 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 15:41

Wypycha miarkę oleju Płyn w oleju.

#6 Share stas

stas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 18:29

Wypycha miarkę oleju Te objawy wskazują na przedmuchaną uszczelkę pod głowicą.
,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

#7 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 18:44

Wypycha miarkę oleju Jaki koszt takiej imprezy?

#8 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 19:12

Wypycha miarkę oleju albo po prostu w zimę go odpalałeś na krótko i nie zdążył się rozgrzać dobrze. w okresie zimowym to częsty objaw, który nie koniecznie oznacza płyn w oleju. Zobacz czy w chłodnicy woda nie ''bulgocze'', albo czy oleju nie przybywa.

Edytowany przez zbozowy, 22 marzec 2013 - 19:13.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#9 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 19:36

Wypycha miarkę oleju też tak myślałem ale od pory wymiany oleju czyli koniec sierpnia nie przebyło ani nie ubyło oleju z silnika.Tylko ubyło płynu bo trochę chłodnica cieknie jakieś 2 litry na rok. Nie niepokojące jest to że w zbiorniczku wyrównawczym jest osad oleju już tak jak kupiłem ale jakby płyn dostawał się do oleju to już by dawno silnik zatarło i oleju przybyło. Oleju tylko ubyło wtedy jak wysadziło miarkę.

#10 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 20:36

Wypycha miarkę oleju A jak w każdym benzynowym silniku i większości diesli jest to masło w odmie i pod korkami to też uszczelka pod głowicą? macie dziwnie jednoznaczne diagnozy :D W każdym oleju jest jakaś część wody, poza tym produktem spalania paliwa i oleju jest między innymi woda, parując zazwyczaj osadza się w odmach i na korkach i tyle, a nie uszczelki od razu by wymieniali... gdyby poszedł płyn do oleju od razy zrobiła by się kawa z mlekiem.
@marcian1234 sprawdź jak zdejmiesz korek wlewu oleju czy wtedy wysadza stalkę, jak nie to pobaw się z drożnością odmy, i zmień oringi na stalce na ciasne i tyle, a jak sadzi dalej to masz przedmuchy, ale gdzie to już ci nie napisze.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2013 - 20:45

Wypycha miarkę oleju Jak wypycha miarkę i olej to coś się zapchało to znaczy każdy silnik ma odpowietrzenie żeby się nie robiło ciśnienie w komorze silnika albo ma już przedmuch na pierścieniach.

#12 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 13:42

Wypycha miarkę oleju jak stoi to nie wypycha tylko przy szybkiej jeździe i nagle dziura w drodze to wtedy wyskakuje. Ten osad na wlewie oleju jest tłusty i biały jak śnieg. Niepokoi mnie jeszcze to że w zbiorniczku wyrównawczym jest trochę oleju mam tak jak pisałem wyżej od sierpnia ale po żniwach talerzowałem nim siałem i w zimie odśnieżałem.Moim zdaniem jak by poszła uszczelka to olej w silniku by się podniósł ale od wymiany oleju to tej pory poziom oleju nie zmienił znacznie swojego położenia na bagnecie

#13 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 15:31

Wypycha miarkę oleju Osad z oleju w zbiorniczku to stały problem tych silników, oleju jest jakieś max 0,5cm i nie przybywa go, winny jest wymiennik ciepła przy filtrze oleju.

#14 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 18:53

Wypycha miarkę oleju czyli nic się nie stało.Jutro wymyje zbiorniczek i zobaczę co się bedzię działo na wiosne. Biały osad wyczyszczę szmatką i ciekawe czy po zimie też się będzie osadzał.

#15 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 22:41

Wypycha miarkę oleju Jeśli przepali się uszczelka pod głowicą od cylindra do kanału, którym spływa olej lub pracuja popychacze zrobi się ciśnienie w skrzyni korbowej a oleju i płynu ubywac/przybywać nie będzie. Zależy jak powstanie nieszczelność. Miarki wypychac nie powinno a odma tez raczej się nie zapycha.

#16 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 21:16

Wypycha miarkę oleju dosyć ostatnio przy gaszeniu silnika jak jest rozgrzany to jak się zgasi to jest takie bólgotanie ale po chwili przestaje.
Czy to jest normalne czy coś się stało ???

#17 Share grzesiek0782

grzesiek0782

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 18:12

Wypycha miarkę oleju Marcin1234 nie mówię że to to samo co było u mnie w Deutzu miałem ale historia podobna. Stare węże były i lekko płyn na łączeniach się sączył a ja to olałem. Jak przyszło co do czego to się zagotował bo płyn wyciekł w czasie uprawy i zrobiłem glowice na glanc ale silnik też nie nowy i jak przyjechałem z warsztatu to olej buzował tak ,że jak wyciągałem miarkę to wysadzało trochę oleju ale też dym dopiero po remoncie silnika ustąpiło. Druga rzecz nie słuchaj nikogo kto mówi,że biały że tak powiem kisiel na korku to normalne bo to NIEPRAWDA. Ten osad to odparowany płyn który dostał się do oleju. Korek oleju może być czarny jak sadza ale bez osadu to oznacza prawidłowe spalanie i brak przecieków. Nie chcę Cię straszyć ale myślę, że masz już wyjechany silnik i na samej głowicy się nie skończy bo po jej uszczelnieniu olej wysadzać będzie jeszcze mocniej i właśnie bulgotanie. Im szybciej się za to zabierzesz to może unikniesz wymiany panewek na wale i jego szlifu. Płyn prawdopodobnie jak ktoś już pisał idzie przez uszczelkę pod głowicą raczej nie przez wymiennik bo tam byłoby to tak gwałtowne, że wysadza zbiorniczek wyrównawczy.

#18 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 07:11

Wypycha miarkę oleju Dla mnie też to ni jest normalne, że osad jest na korku do wlewu oleju, nasz traktor też jeździ w zime i nic takiego sie nie dzieje.... Za to co do wymiennika to może on pouszać tak małe ilości oleju, że bedzie to 100 mililitrów na rok!

#19 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 21:00

Wypycha miarkę oleju ale stan oleju się nie zmienia. Jak przy gaszeniu wyciągnę to wychodzi taki odpar z otworu miarki.Jak to można jeszcze sprawdzić żeby mieć 100 % pewność że to poszedł silnik ???
No ale płyn się nie gotuje wody przez korek nie wysadza,oleju nie przybywa anie nie ubywa już sam nie wiem teraz co to jest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 09:29

Wypycha miarkę oleju przepraszam źle napisałem ale te bulkotanie pojawia się z odmy a nie z korka miarki