Skocz do zawartości

Zdjęcie

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!!

43 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 23:12

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! Jesteś w stanie sprawdzić miejsce stuku, tzn dół czy góra silnika? Nie wydaje mi się by taki stukot pochodził od uderzanie płaszczem tłoka o tuleję. Może warto byłoby zdjęć misę i dobrze popatrzeć na miejsce współpracy wału , chodzi mi o to czy czasem nie ma śladów na bloku i np przeciwwadze, bo np: pierścienie ustaliły wał niewłaściwie.

Edytowany przez zorzyk2, 25 marzec 2013 - 23:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! Dzisiaj, 03:36
  •  

#22 Share Granul

Granul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 10:14

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! Witam

Ciśnienie oleju jest ok sprawdzałem pasowanie...nie ma przedmuchow ciśnienie sprzęzania w normie......
Pierścienie oporowe nowe oryginalne.....
Rozbiore silnik po świętach wezne korby i tłoki i tuleje i pojade do zakładu szlifierskiego....pomierzymy może coś znajdą ???
Brak pomysłow......dziwi mnie dlaczego im zimniejsy tym dłużej sie nie tlucze przy +10 nie tlucze sie 15 sec......dziwne co nie :)
Stuki pochodzą nie z dołu nie z góry tak pośrodku.....ewidentynie na 3 cyl

Pozdrawiam

#23 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 11:15

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! A posiada to mechanizm wyrównujący wału , zimno skurczy metal .Może tez koło zamachowe gdzieś ociera, wieniec o rozrusznik .A śruby stopek korbowodów dobrze się usadowiły.

Edytowany przez JANCZAK1176, 26 marzec 2013 - 11:28.

#24 Share Granul

Granul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 16:05

Mechanizmu wyrównującego ten silnik nie posiada...w wieńcu lekko wytarty okrąg od śrób po włożeniu oporówek już nie....
Taka ciekawosta mi sie przypomniała bo jak rozebrałem dól silnika to w misie leżały luzem oporówki musiałem podpore i wal frezować zeby z jednej strony oporówki od c-360 IV szlif włóżyć bo pasują łukowo a z drogiej strony oryginalne.......a wypadły pewnie dlatego że patałachy jeżdzili cały czas z wystrzęglonym wom(rozprzęglanie womu na dzwignie tak jak ręczny, musiał być zaciagnięty) bo łapki womu były doszcętnie starte musiałem kupić zestaw naprawczy:( Niewiem jak długo tak jeżdzili :( ale łapki 2 cm starte conajmniej....

Pozdrawiam

#25 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 17:06

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! Odkręć miskę oleju silnika ,wlej oleju do miski( jakiś pojemnik) tak z 4 litry ,podstaw na czymś tą miskę z olejem zęby znużyć smok olejowy pompy, i zapal silnik i nasłuchuj .Będzie lepszy nasłuch ,popatrz pod spodem na wał , oświetl dobrze i popatrz czy nie ma jakiś otarć . Mozę wał ma jakieś przesunięcie osiowe ,puka .Pomału wyczerpują się pomysły

#26 Share Granul

Granul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 20:34

Życze wszystkim zdrowych i ciepłych Świąt i Mokrego dynusa :)

Pozdrawiam

Ps:Do tematu powrócimy po świętach.

#27 Share Granul

Granul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 09:47

Jak zwykle z deszczu pod rynne :(
Przy pracy z kultywatorem po 30 min ciśnienie oleju spada do poniomu 0,3 atm :(
Totalna porażka w trakcie remontu nie zmienialiśmy pompy olejowej .....
Na zimnym 4 atm po rozgrzaniu na postoju 2 atm przy pracy z siewnikiem po 30 min pracy 1 atm...........czy to może być pompa ??
Brak pomysłu .........POMOCY !!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam

#28 Share pawelxp

pawelxp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 19:34

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! troszeczke wieksze csnienie powinien miec tez na zimnym zawór w pompie powinen rozłaczac przy 5,5atm , teoretycznie przy remoncie wału wypadało by zmienic i pompe olejowa bo nie wiadomo w jakim była wczesniej stanie , najlepiej odkrec mise wyjmnij pompe i sprawdz jak ona chodzi czy nic nie grzechocze , wlurz ja do oleju i recznie pokrec sprawdz jak pompuje i czy trzyma olej czy ma opad po jakims czasu jak bedze olej opadał to do wymiany bo nie trzyma , sprawdz na poczantku tak bo jak sie okaze ze pompa okla to szkoda by było wydawac niepotrzbnie , a moze sprezyna w zawoze pompy pękła , obejrzyj pompe jak trzeba będze to wymień
, a na jekim oleju jezidzisz?

#29 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 01 maj 2013 - 07:15

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! Weż kompresor nabij powietrza i odkręć czujnik oleju i dmuchnij te powietrze na ciepłym silniku i nasłuchuj .Nawet odkręć miskę olejową , kolega na AF miał przypadek że mu ciśnienie oleju w T 25 na zimnym 5 a jak rozgrzał silnik to prawie 0 ,1 na dużych obrotach silnika. Pompę oleju wymieniał itp . dmuchną tym powietrzem co powiedziałem mu i okazało się ze ma mikro pęknięcie na bloku silnika co przykręca się pompę oleju .Na zimnym było szczelna ,a po rozgrzaniu robiła się szczelina i olej znikał z magistrali brak ciśnienia .Zobacz jeszcze tom pompę olejową z tym zaworkiem ,przycina się i oraz te orgii i uszczelki przy pompie.

#30 Share Granul

Granul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 maj 2013 - 20:46

Rozebrałem jeszcze raz silnik wyciągnołem korbowody i dałem do kompletnego remontu kątowania i zrobiłem tulejki na korbach bo było luzu 8 setnych milimetra
Niemiałem już pomysłów więc pomyślałem a co tam :)
Sprawdziłem tuleje cylindrów mają po 18 setek luzu, więc nie jest tak źle :)
Najważniejsze że nie są wytarte w jajo.
Złożyłem pełen nadzieji iiiiiiiiii...................... NIC !!!!! jak stukało tak stuka :( <rozpacz>
A tak na marginesie ciśnienie gubił na turbinie straszy luz na wirniku.... generalny remont turbiny wraz z obudwą i wałkiem i ciśnienie skoczyło o 1 atm .....przetestuje w sobote przy koszeniu trawy :)

Koledzy czy macie może jakiś inny pomysł........... biore wszystko.......... POMOCY!!!!!!!!!

P.s Dziwie wytarte panewki mają co prawda z 15 motogodzin a wytarte tak punktowo tzn panewki góren wytarte w 3 punktach.......
ale chyba jestem już przewrażliwiony:(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pawelxp

pawelxp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 31 maj 2013 - 21:31

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! jak pech to pech jezeli wszystko zrobiłes nie powiny sie takie cuda dziac zastanawiam sie czy moze cos jest nie tak z wałem w sumie nigdy sie nie spotkałem z przypadkiem zeby był wygienty bo predzej sie złamnie ale hm moze ma jakąs wadę, cieszka sprawa bo widze juz mase pieniedzy wlozyłes w ten ciagnik a tu nadal lipa

#32 Share Granul

Granul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 20:59

Czy ktoś może polećić jakiegoś speca od tych silników okolice kraków-tarnów-nowy sącz ???

Pozdrwawiam

#33 Share masseyf12

masseyf12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 czerwiec 2013 - 20:26

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! Mam podobny problem przy mf 5314, jak jest zimny to nic prawie nie slychac, ale jak troche pochodzi i sie nagrzeje to wtedy zaczyna stukac. Tylko u mnie problemem sa tuleje, na cylindrze porobily sie rysy i tlok sie przytar i tak klekocze metalicznym dzwiekiem. Jezeli masz podobny problem to bez wymiany tuleji sie nie obejdzie. Zobacz tez czy tlok( bez pierscionkow) sam spada w dól, czy czasem sie nie klinuje.

#34 Share Granul

Granul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 20:55

Też mi się tak wydaje ale dziwne jest to ze jak jade z góry i ciągnik chamje silnikiem a pociągne za linke od gaszenia (cofne listwe paliwową) to 95 % klekotu znika !!!!!!!!
Dziwne nie ???
Co ty na to ??? u ciebie też tak jest ??

Pozdrawiam

#35 Share masseyf12

masseyf12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 lipiec 2013 - 10:08

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! U mnie stale równo, tylko jak jechałem i trochę więcej obrotów mu dałem to zadusiło ciągnik ( tłok go przytrzymał na jednej tuleji). Tylko jak rozebrałem silnik to zaraz było widać że tuleja jest porysowana i tłok się w niej klinował ( nawet bez pierścionków).

#36 Share Granul

Granul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 13:00

U mnie tuleje są w porzadku ale coś jest na rzeczy wczoraj pojechałem posłuchac takiego silnika i nic w nim
nie stuka....u mnie gdzieś cos wali tylko niewiem co..???
Nie klepie jak jest bardzo zimny...poniżej - 5c wtedy przez 1min nie klepie i im zimniej to dlużej nie klepie
najgorzej jest na wolnych obrotach jak cos ciągnie to zmienia sie glos i juz tak nie slychac?????
no i jak cofne mu listwe paliwowa..... o co chodzi ??? .........MAK TOŚ POMYSŁ!!!!!!!!!!!!!!????????????
Pozdrawiam

#37 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 08:41

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! A pompa oleju w tym silniku posiada mechanizm wyrównujący , przeciw wagi .

#38 Share Granul

Granul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 18:01

W tym modelu brak mechanizmu wyruwnującego wał .......jeśli o to chodzi ......pompa olejowa normalna zębata......????(moge przesłaś skan mam katalog części do niego i instrukcje obsługi po polsku)
Nie wiem już spać nie moge :( Ciśnienie na zimym ok 4.5 do 5 atm a na rozgrzanym na postoju 2 atm na wolnych obrotach a po cięzkiej pracy w polu chwilowe najniższe od 0.8 do 1 atm na wolnych obrotach!!!
To mnie intryguje że jak jade z góry i pociągne za linke od gaszenia to po stopniowo klekot cichnie i po 5 sec zostaje z niego jakieś 5% czyli ledwo słyszalne......O CO CHODZI?????
no i jak jest zimny......co -5 c albo niżej ....kasuje jakiś luz czy co ?????
nie mam pojęcia.......przed remontem klepal tak jak po....... o co kamana ???
JAK TOŚ POSTAWI DIAGNOZE TO STAWIAM TYLE WÓDKI ILE UNIESIE .............:)<lol>

#39 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 16:01

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! Przeczytałem jeszcze raz to wszystko i dalej zgaduję - może coś jest nie tak z początkiem wtrysku na tym cylindrze, za wczesny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Granul

Granul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 23:57

Przekładałem pompy i nic sie nie zmienilo.........przed i po wymianie wtryskiwaczy(końcówek) to samo....jak klepał tak klepie.....zmieniałem kąt na wszystkich ( tam są 3 cieniutkie podkładki dałem 0 a potem sześc i nic)
Mam pomysl ...skoro zimno eliminuje klekot na chwile to najpierw wyciągne wtryski i wstawie do zamrażarki (może sie wiesza??? nie wiem przecież nowy jest !!!)....na nocke i zobacze jak nic sie nie zmieni to zmoroże spray do zamrażania taki dla sportowców i schłodze
tuleje......a jak to nic nie da....to już niewiem?????

Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź