Skocz do zawartości

Zdjęcie

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!!

43 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Granul

Granul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 13:39

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! Witam wszystkich mam następujący problem,
Zrobiłem remont silnika kompletny szlif 1 wału osiowość wymiana piersćieni
na cylindrach i oporowych które po sćiągnięciu misy znalazłem na dnie :) dlatego remont ! Wał przesuwał sie o 5 mm.
Przed remontem po naciśnięciu sprzęgła klekot cichł !!! Po remoncie niestety coś klepie w silniku ewidentnie na 3 cyl metaliczny dzwięk bardzo głośny
Pompy i wtryski po regeneracji......Dodam że silnik 3 cyl chłodzony powietrzem 1000.3 at Lamborghini

Prosze wszystkich o POMOC bo brak mi już sił silnik rozebrany jeszcze raz i wydaje sie wszytko OKl...

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! Dzisiaj, 13:45
  •  

#2 Share pawelxp

pawelxp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 16:03

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! moze tłoki uderzaja w głowice nie wiem dokładnie jak jest w tym silniku ale w niektórych chłodzonych powietrzem w deutzu napwno stpsuje sie dystasowe podkładki pod cylinder sa róznej grubosci i w miare potrzeby dobiera sie odpowiednie najlepiej to sie sprawdza przy montazu zakladasz cylinder z tłokiem i do denka głowicy przyklejasz niewielki kawałek plasteliny wszystko skrecasz delikatnie i obracasz wałem
odkrecasz i sprawdzasz jak odkształcona jest plastelina jezeli nie jest wycisnienta na maxa i zostało jej np 2 mmm to znaczy ze jest oka jak nie ma luzu to znaczy ze tłok bedze uderzal w głowice
a propo metaliczny dzwiek silnika tez bedze kiedy układ wyryskowy bedze sie zapowietrzał i nie bedze paliwa dostawał wtedy jest identyczny dzwiek bo za mało paliwa dostaje
pozdrawiam nie wiem czy cos to pomoze ale zawsze cos

#3 Share Granul

Granul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 13:45

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! Witam

Cylindry sprawdzone nie ma śladu na głowicy ani na cylindze ?? Wał obracał się bez problemu po złóżeniu silnika........ o nic nie zachaczal luzu jest właśnie około 2mm
Sprawdze jeszcze raz przewody paliwowe :).Wiesz dziwna sprawa bo na wysokich obrotach jest wszystko ok, a na wolnych jakby wali tak jakby korba za chwile chciala
wyjśc bokiem :) (metaliczy klekot sądzac po częstotliwości klepie wtedy kiedy dochodzi do zapłonu na 3 cylindze..????)
WIelkie dzięki za pomysl jutro sobota to troszke pogrzebie :)

Pozdrawiam

#4 Share pawelxp

pawelxp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 20:40

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! dziwna sprawa na niskich obrotach zawsze jest mniej równa praca ale zadne stuki nie powinny miec miejsca jezeli na wale zadnych luzów nie ma i na zaworach tym bardziej ze na wysokich obrotach jest oka sprawdz jeszcze dokładnie układ paliwowy na tym 3 cylindrze a moze wysyskiwacz sie zawiesza i na małych obrotach nie daje paliwa i uwczas będzie taki głosny stukot jak by młotkiem tam ktos walił najlepiej by podjechac gdzes do zakładu co robia pompy i wtryskiwacze i podłaczyc go do urzadzenia i na ruznych dawkach paliwa by go sprawdzili jak rospyla
nic innego mi do głowy nie przychodzi jezeli w silniku nie ma luzów ogulnie
silniki same sa bardzo czułe na paliwo brudny filtr czy słaba pompka odrazu czuc spadek mocy a czasem wlasnie taki klekot w ostetecznosci głownie jak pompka zasilająca padnie no ale to wtedy na wszystkich cylindrach tak bedze a nie na jedym
jak cos to pisz mechanikiem nie jestem ale postaram sie pomuc

#5 Share Granul

Granul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 13:23

Odpalilem wczoraj bestie...... złapał od pierszego na -8 C bez grzania swiecy płomieniowej :)
Sprawdzilem przewody i caly układ zasilania wszytko wydaje sie być ok ???
Wtryski nowe dodatkowo ustawiane na maszynie w serwisie boscha.. pompy też po regeneracji......(chyba że....???)
Zauwarzyłem że im niższe obroty tym bardziej stuka....przy 600 stuka nie na żarty....:(
w książce serwisowej na rysunku widać że komora spalanie wycięta w tłoku nie jest w osi z korbowodem...??? może dół(bok) tłoka klepie o tuleje ????
czy to możliwe ???? Brak mi pomysłów????
Pozdrawiam

#6 Share Granul

Granul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 16:48

Odpaliłem jeszcze raz profilaktycznie na -10C i ................. tu szok bo przez pierszą minute traktor chodzi rewelacyjnie bez grama stukotu !!!!!!!!!
Potem stopniowo z powrotem po 10 min klekocze tak jak wcześniej ??????
Co to znaczy???????!!!!!! KTOKOLWIEK :) WIE ......

#7 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 18:34

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! Na zapalonym silniku luzuj po kolei przewody od wtrysków. Aby w tedy pracował na 2.
W tedy upewnisz się na którym to. Okaże się czy stuk jest od spalania mieszanki czy jest mechaniczny.
Głowice były robione?
Przełóż głowice z podejrzanego cylindra na inny. To samo wtryskiwacz przełóż do innej głowicy. Jeśli stuk się przeniesie to wiadomo gdzie stukać.

#8 Share pawelxp

pawelxp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 19:14

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! tez racja bo narazie nie wiadomo czy stuki sa mechaniczne czy z pododu zbyt ubogiej mieszanki czy zapowietszania sie na ktoryms cylindrze
hma tłoki zalozyłes prawidłowo strzałka do wydechu ?ale raczej watpie zebys zile załozył ,zastanawia mnie dlaczego przez chwile przy - 10 stopniach pracował prawidłowo czysz by gęsty olej który zniwelował jakis luz który sie powieksza na rozgrzanym silniki i mnijszym csnieniu oleju alalogicznie mnijszej predkosci obrotowej , składałes go na orginalnych czesciach czy zamienikach z którymi ruznie bywa wymiaru czesto nie trzymaja , ja kiedys kupiłem pompke zasilającą zamienik firmy beko czy jakos tak to okazało sie ze kruciec był o 4 mm za krutki i silnik sie zapowietrzał bo paliwa pompka nie podawała . i po godzinie zmieniłem spowrotem na stara :)i jest oka
jednak chyba obstawiam na stukot mechaniczny w takim sypadku pokombunuj jeszcze jak tu kolega wczesniej napisał

#9 Share Granul

Granul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 22:34

Próbowalem popuszczac wtryski..... klekot nigdy nie ustaje ale najbardziej zmienia sie kiedy popuszczam wtrysk na 3 cyl ale nie ustaje po prostu jest cichszy......(rownież słuchalem przez pręt przytknięty do tuleji i przez palec do ucha :) ewidentnie na 3 cyl klepie)
Głowic nie przestawiałem i nie były robione bo po zdjęciu i rozebraniu były w idealnym stanie...... zawory i gniazda
Mam teorie bo po 1 min pracy olej napewno się nie zdążył zagrzać....... zagrzaly sie tuleje i tłoki.....czy ten klekot może być spowodowany udeżaniem dołu tłoka o tuleje jak ona sie rozgzreje ?????
Na tulejach widoczne ślady honowania.... ciśnienie równe na 2 cylindrach i tylko na 3 o 0.5 atm niższe... nie mam czym zmierzyć czy tuleja jest w owal.
jak pisałem wcześniej pierścienie oporowe przed remontem były wypadniente i po lekkim naciśnięciu sprzęgła klekot ustępował..... dziwnw nie :)

Ps .Przez tą minute silnik naprawde pracował rewelacyjnie <lol>
Pozdrawiam

#10 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 08:20

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! Takie dziwne może korbowód , tulejka sworznia dosrała luzu .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Granul

Granul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 09:49

Na tulej sworznia nie ma luzu...... silnik dwa razu rozebrany i sprawdzony .......głowice ok zawory ok szklanki ok luz zaworowy ustawiony ok pompy po regeneracji nowe wtryski nowe pierścienie........????? co jeszcze tylko tuleje cylindra ale to troche droga sprawa więc .... jak by się tu upewnić ???
Brak pomysłów...:(

Pozdrawiam

Chyba że korbowód delikatnie skrzywiny ???? Możliwe to ???

#12 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 10:09

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! Oczywiście, że korbowód może być krzywy. Dlatego oddaje się je do kontowania.
Skoro bez paliwa także stuka więc ewidentnie mechanicznie, tylko dziwne że na niskich obrotach a na wysokich cichnie.

#13 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 10:12

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! Jest to możliwe ,i puka w tuleje .A zwiększ lidzbę podkładek regulacyjnych pod tuleje z 2 mil co stuka (3 )

#14 Share Granul

Granul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 13:33

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! Chyba ze jak wał się przesuwał i krzywiło tłoki coś się wyrobiło .......może wymiana tłoków pomoże ???
Co wy na to ???

zalożyłem 2 podladki pod głowice żeby odprężyć silnik ...i dalej tak samo klepało nic sie nie zmienilo ??
Wlasnie dlaczego na wysokich obrotach stukot słąbnie a na nisiskich coraz głośniejszy??????? (im wolniej tym głośniej)
A jeszcze dziwniejsze dlaczego przez 60 s na zimnym (poniżej zera) nie klepie.....przecież przez 60 sec olej niezdązy sie zagrzać ??? dziwne ??
Pytanie co wymnienic tłok czy tuleje......??? najlepiej chyba oba ale drogi interes (ciśnienie sprężania jest ok)

Pozdrawiam

#15 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 14:24

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! A przewagi na wale krabowym to dobrze założyłeś ,nie pomyliłeś odwrotnie (ścięcia)

#16 Share Granul

Granul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 16:18

Przeciwwagi na wale nie są przykręcane :( niestety ...bo podobny dzięk ..na wolnych obrotach można policzyć ile razy klepneło :) więc nie zawory ani głowica....więc co zostaje
??? Przeciesz wtrysk nie moż sie wieszać i odwieszać sam po wystygnięciu silnika ??

Pozdrawiam

#17 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 20:16

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! A może wał masz nadpęknięty,KOŁO PASOWE NA WŁ NIE MIAŁO LUZU.

#18 Share Granul

Granul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 21:07

Nadpęknięty to chyba nie bo jak by szlif zrobili :) klepało przed remontem jak go kupiłem tylko jak naciskałem lekko sprzęgło przestawało więc myślałem że sprzęgło :)
A tu zonk po remocie dalej klepie tylko jak nacisne sprzęgło to nic sie nie zmienia ......bo opoówki tym razem są na swoim miejscu...:)
Ktoś ma jakiś pomysł ????

Pozdrawiam

#19 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 22:48

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! Czy zmieniłeś te pierścienie oporowe? W mf 255 wymienia się przy remoncie i dobiera odpowiednie grubości przy tym. Ciekawa masz teorie. Olej przez 1 min nie zdążyl się rozgrzać a metal tak? Wystarczy, że mniej gęsty się zrobił. Może panewki źle spasowane. Przed montażem sprawdzałeś pasowanie tloków w tulejach? Czy składałes wszystko jak leci? Cisnienie oleju sprawdzałeś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pawelxp

pawelxp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 22:53

Crono 574-70 stuki w silniku :( pomocy !!!! ja mam teraz ina teorie jak wypadły ci wczesniej pierscienie ksiezycowe na wale to tuleje moze masz wyatarte w jajo ? robięłs szlif korbowodów bo tez mogli sie wspoł osiowosc ustawic ale pewnie masz tuleje jajowate i jak pierscienie załozyłes nowe to teraz wszystko telepie jak tak dalej pujdze popekają pierscienie i porysuje do konica tuleje moze szlif tulei i nadwymiarowe tłoki ? zawsze taniej nisz cały nowy komplet

Dodaj odpowiedź