Zaloguj się, aby obserwować  
Junkers

Wytrząsacze i łożyska wytrząsaczy Bizon

Polecane posty

Junkers    44

Witam,

przeglądając alledrogo napotkałem drewniane łożysko wytrząsaczy do Bizona ->http://moto.allegro....3048831126.html

na wał fi 35mm.

Nie pamiętam jakie są grube wały w bizonie ale jeśli są grubsze to można roztoczyć, gorzej jak cieńsze...

Co o tym sądzicie?

Teraz montują takie nawet w nowych kombajnach, jako że są w postaci półpanewek wymiana ich była by dziecinnie prosta. Można by nawet w ciemno wymienić na takie przed sezonem i mieć jak to się mówi święty spokój.

Tylko trochę nie podoba mi się sposób/miejsce przecięcia tego łożyska.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Takie rozwiązanie było by bardzo dobre. Tylko czy to zda egzamin w bizonie nie wiadomo. najlepiej kup 1 takie i załóż i zobacz jak to wyjdzie. Wtedy się przekonasz sam z chęciom bym zrobił taką modernizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

podobno bardzo dobre są ale w nowszych kombajnach a w bizonach nie wiem czy zda egzamin ale by trzeba spróbować to jest nie głupie wymiana bardzo łatwa i szybka a zużycie podobno bardzo długo wytrzyma to łożysko drewniane jest bardzo mocno namoszczone olejem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A co za różnica w jakim kombajnie zastosowane? Chyba że wał by z jakiegoś powodu nie wytrzymał.

W kombajnach Claas jest od lat takie rozwiązanie.

Wymieniać często nie trzeba, tylko regulować luz wyjmując z pomiędzy połówek blaszki dystansowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Widziałem kiedyś tą aukcję i również mnie zaciekawiła. Pamiętam, że jeszcze kiedyś jak byłem mały i mieliśmy Vistule to tam było coś takiego. Były dębowe albo bukowe te elementy, natomiast to wygląda na jakąś sklejkę. Tylko pytanie jak to się będzie miało podczas tarcia. Czy nie dostanie zbyt wysokiej temperatury.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

nie nie dostanie temperatury to drewno jest namoszczone w oleju i to jakby cały czas smarowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Może się skuszę kupić jedną sztukę na testy i zamontować na tylnym wale wytrząsaczy na wytrząsaczu którymś najlepiej od brzega żeby dużo nie rozbierać.

Nawet jeśli wytrzymałość będzie o połowę mniejsza to myślę że i tak warto, gdyż wymiana była by prosta i szybka.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Ja znam przypadek gdy takie łożysko się zapaliło samo z siebie od tarcia. Te łożyska można montować tam gdzie nie ma dużych obrotów wałka. Wtedy jest nawet bardziej żywotne od zwykłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Miałem przed Bizonem Claasa Matadora ,który był z lat 60 i takie panewki miał! Smarowałem 2-3 razy w sezonie, wrazie luzów dokręciłem i latało! U mnie 10lat, ten co kupił już 3 lata i nic sie nie dzieje! Tak więc jeśli zdaje egzamin w Claasach to czemu by nie miało w naszych Bizonach!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Odkopuje. I jak, skusił się ktoś na te panewki? Jak tak, to jak to się sprawuje?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekk1973    9

podobne panewki tylko na wał fi-25 są zamontowane w bizonie sampo ,na przednim wale mam orginalne 15 lat i nie ma luzu ,na tylnym wymieniłem przed sezonem żniwnym ale te tyle nie wytrzymają bo drewno jest gorszej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Witam i myślę że było by to jakieś udogodnienie były bizony na tych panewkach drewnianych (rekord do iranu)czy Bizon BS tam miało by to chodzić czemu nie w Polsce .problem to dostanie podstawy do połączenia klawisza z panewką .Myślę ze panewka sporo więcej wytrzyma jak łożysko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Odkopuje. I jak, skusił się ktoś na te panewki? Jak tak, to jak to się sprawuje?

Zadawalem pytania w sprawie tych panewek drewnianych w tym temacie http://www.agrofoto.pl/forum/topic/41336-wielki-problem-lozysko-na-wale-wytrzasacza/page__st__40

ale jesli nie uzyskam odpowiedzi to nie kupie tych drewnianych.

 

Moze i tu zapytam, co bedzie trzymalo zeby te panewki nie lataly na boki?? Jakie fi grubosc ma wal wytrzasaczy na lozysku??

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/157731-bizon-z0581-rekord-iran/ bizon na panewkach.

Heh zapomnialem ze jestem autorem tego tematu.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj