Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wytrząsacze i łożyska wytrząsaczy Bizon

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 13:23

Wytrząsacze i łożyska wytrząsaczy Bizon Witam,
przeglądając alledrogo napotkałem drewniane łożysko wytrząsaczy do Bizona ->http://moto.allegro....3048831126.html
na wał fi 35mm.
Nie pamiętam jakie są grube wały w bizonie ale jeśli są grubsze to można roztoczyć, gorzej jak cieńsze...
Co o tym sądzicie?
Teraz montują takie nawet w nowych kombajnach, jako że są w postaci półpanewek wymiana ich była by dziecinnie prosta. Można by nawet w ciemno wymienić na takie przed sezonem i mieć jak to się mówi święty spokój.
Tylko trochę nie podoba mi się sposób/miejsce przecięcia tego łożyska.

Edytowany przez Junkers, 21 marzec 2013 - 13:35.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wytrząsacze i łożyska wytrząsaczy Bizon Dzisiaj, 15:43
  •  

#2 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 993 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 21 marzec 2013 - 14:26

Wytrząsacze i łożyska wytrząsaczy Bizon Takie rozwiązanie było by bardzo dobre. Tylko czy to zda egzamin w bizonie nie wiadomo. najlepiej kup 1 takie i załóż i zobacz jak to wyjdzie. Wtedy się przekonasz sam z chęciom bym zrobił taką modernizację.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#3 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 14:39

Wytrząsacze i łożyska wytrząsaczy Bizon podobno bardzo dobre są ale w nowszych kombajnach a w bizonach nie wiem czy zda egzamin ale by trzeba spróbować to jest nie głupie wymiana bardzo łatwa i szybka a zużycie podobno bardzo długo wytrzyma to łożysko drewniane jest bardzo mocno namoszczone olejem

#4 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 22:07

Wytrząsacze i łożyska wytrząsaczy Bizon A co za różnica w jakim kombajnie zastosowane? Chyba że wał by z jakiegoś powodu nie wytrzymał.
W kombajnach Claas jest od lat takie rozwiązanie.
Wymieniać często nie trzeba, tylko regulować luz wyjmując z pomiędzy połówek blaszki dystansowe.

#5 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 22 marzec 2013 - 11:33

Wytrząsacze i łożyska wytrząsaczy Bizon Widziałem kiedyś tą aukcję i również mnie zaciekawiła. Pamiętam, że jeszcze kiedyś jak byłem mały i mieliśmy Vistule to tam było coś takiego. Były dębowe albo bukowe te elementy, natomiast to wygląda na jakąś sklejkę. Tylko pytanie jak to się będzie miało podczas tarcia. Czy nie dostanie zbyt wysokiej temperatury.

Edytowany przez master20002, 22 marzec 2013 - 11:47.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#6 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 12:00

Wytrząsacze i łożyska wytrząsaczy Bizon nie nie dostanie temperatury to drewno jest namoszczone w oleju i to jakby cały czas smarowało

#7 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 12:08

Wytrząsacze i łożyska wytrząsaczy Bizon Może się skuszę kupić jedną sztukę na testy i zamontować na tylnym wale wytrząsaczy na wytrząsaczu którymś najlepiej od brzega żeby dużo nie rozbierać.
Nawet jeśli wytrzymałość będzie o połowę mniejsza to myślę że i tak warto, gdyż wymiana była by prosta i szybka.

Edytowany przez Junkers, 22 marzec 2013 - 12:09.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 12:34

Wytrząsacze i łożyska wytrząsaczy Bizon Ja znam przypadek gdy takie łożysko się zapaliło samo z siebie od tarcia. Te łożyska można montować tam gdzie nie ma dużych obrotów wałka. Wtedy jest nawet bardziej żywotne od zwykłego.

#9 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 23 marzec 2013 - 09:24

Wytrząsacze i łożyska wytrząsaczy Bizon Miałem przed Bizonem Claasa Matadora ,który był z lat 60 i takie panewki miał! Smarowałem 2-3 razy w sezonie, wrazie luzów dokręciłem i latało! U mnie 10lat, ten co kupił już 3 lata i nic sie nie dzieje! Tak więc jeśli zdaje egzamin w Claasach to czemu by nie miało w naszych Bizonach!!!

#10 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 07 listopad 2013 - 13:54

Wytrząsacze i łożyska wytrząsaczy Bizon Odkopuje. I jak, skusił się ktoś na te panewki? Jak tak, to jak to się sprawuje?
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#11 Share Tomekk1973

Tomekk1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 20:37

Wytrząsacze i łożyska wytrząsaczy Bizon podobne panewki tylko na wał fi-25 są zamontowane w bizonie sampo ,na przednim wale mam orginalne 15 lat i nie ma luzu ,na tylnym wymieniłem przed sezonem żniwnym ale te tyle nie wytrzymają bo drewno jest gorszej jakości.

#12 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 01 lipiec 2014 - 08:15

Wytrząsacze i łożyska wytrząsaczy Bizon Witam i myślę że było by to jakieś udogodnienie były bizony na tych panewkach drewnianych (rekord do iranu)czy Bizon BS tam miało by to chodzić czemu nie w Polsce .problem to dostanie podstawy do połączenia klawisza z panewką .Myślę ze panewka sporo więcej wytrzyma jak łożysko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 10:41

Wytrząsacze i łożyska wytrząsaczy Bizon

Odkopuje. I jak, skusił się ktoś na te panewki? Jak tak, to jak to się sprawuje?

Zadawalem pytania w sprawie tych panewek drewnianych w tym temacie http://www.agrofoto....za/page__st__40
ale jesli nie uzyskam odpowiedzi to nie kupie tych drewnianych.

Moze i tu zapytam, co bedzie trzymalo zeby te panewki nie lataly na boki?? Jakie fi grubosc ma wal wytrzasaczy na lozysku??
http://www.agrofoto....81-rekord-iran/ bizon na panewkach.
Heh zapomnialem ze jestem autorem tego tematu.

Edytowany przez Junkers, 01 lipiec 2014 - 10:50.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330