Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 14 maj 2013 - 21:39

Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont Opisałeś to tak jak by ta zębatka była wręcz zaspawana do walka więc byłem ciekawy co i jak. A tu proszę - idealnie spasowane elementy na rdzę;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont Dzisiaj, 23:21
  •  

#22 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 16 maj 2013 - 21:59

Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont Witam Miłosz dawno tu nie zaglądałem ,z mojej strony to dodam że najgorsze masz za sobą ,radze pierścień dystansowy rozciąć jeśli nie zchodzi ale tylko w jednym miejscu aby był w całości potem będzie można go założyć ponownie ,obudowy tak jak koledzy radzą poskładać i na wzór do sklepu ,łożyska kup wahliwe ,a gładzie na wałkach gdzie ich miejsce dokładnie przeszlifuj papierem aby weszły w miarę swobodnie i na smar miedziany aby w przyszłości nie było podobnych problemów i jeszcze jedno ja nie myję rozrzutnika staram się go dokładnie oczyścić na sucho i pod dach ,mniej problemów nie rdzewieje i nie ma problemu z żadnymi układami przekazującymi moc ,jak by co to pytaj ,pozdrawiam.

#23 Share milosz1713

milosz1713

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 17 maj 2013 - 09:04

Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont

Witam Miłosz dawno tu nie zaglądałem ,z mojej strony to dodam że najgorsze masz za sobą ,radze pierścień dystansowy rozciąć jeśli nie zchodzi ale tylko w jednym miejscu aby był w całości potem będzie można go założyć ponownie ,obudowy tak jak koledzy radzą poskładać i na wzór do sklepu ,łożyska kup wahliwe ,a gładzie na wałkach gdzie ich miejsce dokładnie przeszlifuj papierem aby weszły w miarę swobodnie i na smar miedziany aby w przyszłości nie było podobnych problemów i jeszcze jedno ja nie myję rozrzutnika staram się go dokładnie oczyścić na sucho i pod dach ,mniej problemów nie rdzewieje i nie ma problemu z żadnymi układami przekazującymi moc ,jak by co to pytaj ,pozdrawiam.

Dzięki za wszystkie rady mam pytanko jeszcze czemu akurat łożysko wahliwe???pytałem ostatnio kolegi to mowił że mam kupić takie łożyska:
Łożysko 6208 2RS

http://allegro.pl/lo...3186714879.html Więc co polecacie jakie??

#24 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 17 maj 2013 - 10:41

Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont Łożyska wahliwe są dobre ale mają jedną wadę - nie mogą być zabudowane i według mnie to je dyskwalifikuje do zastosowania w rozrzutniku mimo ich oczywistych zalet.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 19 maj 2013 - 11:23

Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont No niekoniecznie dyskwalifikuje ponieważ zamykane są szczelnie w odudowach,i tak jak pisal wcześniej jak nie dostaną wody to nic im nie będzie ,a polecam dlatego że łatwiej znoszą naprężenia a wiadomo na adapterze powstają i to duże .

#26 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 19 maj 2013 - 17:12

Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont Z tą szczelnością tych blaszanych obudów to bym polemizował chyba że za każdym razem sie je nowe zakłada bo choć raz zdjęte i założone już szczelności na pewno nie trzymają. Dlatego ja zawsze zakładam zwykłe proste zabudowane.

Edytowany przez Karol445, 19 maj 2013 - 17:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 23:32

Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu więc się podłączę.
Mam taki sam rozrzutnik jak założyciel tematu i zastanawiam sie nad przystosowaniem go do rozsiewania wapna, Na czas rozsiewania zdemontowany był by rotor i zamontowane dwie tarcze rozsiewające. mam tylko problem bo boję sie że łańcuchy z listwami nie dają rady wypychać wapna. Wydaje mi się że obornik łatwiej przesuwa sie po podłodze niż wapno. z drugiej jednak strony wiem że te przyczepy są też używane do transportu np węgla czy ziemi. Czy według was warto podjąć ryzyko i przerobić go?