Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share milosz1713

milosz1713

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 23:16

Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont Witam wszystkich!!
Kupiłem ostatnio rozrzutnik 2-osiowy po dosyć dobrej cenie ale jest do remontu. Wiadomo teraz pracy mniej więc postanowiłem się za niego zabrać i tu moje pytania w rozrzutniku tak są listwy ale nie wszystkie i łancuchy też sa dokupie listwy i będzie oki.Chodzi mi o adapter z tyłu łożyska które zaznaczylłem są strasznie pordzewiałe nie idzie przekręcić i tu moje pytania Czym skutecznie ściągnać te łożyska ???bo ściągacz raczej nie pomoże??pozaznaczałem jeszcze pare elementów co myślicie czy warto do nich spojrzeć??? Może powiedział by mi któs z was jakie częsci miał bym kupić żeby uruchomić rozrzutnik :-) góry dziękuję I jaki może być koszt wyremontowania tego rozrzutnika??? Boki i blacha na podłodze są OK. Proszę o jakąś rozpiske co miał bym kupić jeszcze raz Dzięki
Linki do zdjęć:
http://zapodaj.net/6...558a74.jpg.html

http://zapodaj.net/d...b77756.jpg.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont Dzisiaj, 12:23
  •  

#2 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 21 marzec 2013 - 00:25

Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont Próbować zbić je lub przeciąć.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#3 Share maciekc2

maciekc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 07:20

Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont tak jak kolega wyżej napisał zbić lub przeciąc,jak idą do wymiany to chodzi aby je tylko zdjąć ,ja bym zajrzał jeszcze do łożysk na których chodzi ten tylny wałek co ciągnie łańcuchy czy tam wszyst ok albo przesmarował i wymieniłbym olej w skrzyni przekładniowej do której idzie wał przekażnika,jeśli do wymiany tylko łożyska to koszt rzędu paru stów

#4 Share wojno33

wojno33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 09:05

Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont Ja do tego wszystkiego zajrzał bym jeszcze do piast, zobaczył czy są ok, przesmarował i będzie git :)
KPK Kumurun Team

#5 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 10:31

Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont Po co zaraz przecinac ,jak masz możliwość to podgrzej palnikiem to pomoże załóż ściągacz zakręc go do oporu i wtedy uderz z tyłu jak najbliżej osi najlepiej przez jakiś zbijak,dornik ,na 100% zejdzie ,a listwy zrób z ceownika z metra wyjdzie taniej :) .Pochwalam zakup dobry rozrzutnik i dobrze że na 4 łańcuchy .

#6 Share milosz1713

milosz1713

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 20:56

Po co zaraz przecinac ,jak masz możliwość to podgrzej palnikiem to pomoże załóż ściągacz zakręc go do oporu i wtedy uderz z tyłu jak najbliżej osi najlepiej przez jakiś zbijak,dornik ,na 100% zejdzie ,a listwy zrób z ceownika z metra wyjdzie taniej :) .Pochwalam zakup dobry rozrzutnik i dobrze że na 4 łańcuchy .

A może kolega kupował jakieś częsci z internetu bo zawsze taniej jest troche może podał by mi jakieś strony do częsci do tego rozrzutnika a wracając do ceownika to jaki ile mm co i jak???

#7 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 21:57

Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont Witam co do ceownika to długość tak jak listwy ,szerokość 4cm ,wysokość 2cm ścianka 3 lub 4mm i trzeba powiercić otwory, ja tak robiłem i dawało spokojnie rade tym bardziej że masz dwie taśmy ,a co do alegro to staram się nie kupować wole dołożyć parę złoty i wiedzieć co kupuję ,przykład z dziś na alegro pas do przecząsarki kosztuje 60zł+20 przesyłka ,a u nas w agromie 90zl z możliwością wymiany jakby nie pasowal bo różne wymiary ,więc czy warto ,ale to moje zdanie ,napisz prosze czy udało się zdjąć te zębatki?

#8 Share milosz1713

milosz1713

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 17:36

Witam co do ceownika to długość tak jak listwy ,szerokość 4cm ,wysokość 2cm ścianka 3 lub 4mm i trzeba powiercić otwory, ja tak robiłem i dawało spokojnie rade tym bardziej że masz dwie taśmy ,a co do alegro to staram się nie kupować wole dołożyć parę złoty i wiedzieć co kupuję ,przykład z dziś na alegro pas do przecząsarki kosztuje 60zł+20 przesyłka ,a u nas w agromie 90zl z możliwością wymiany jakby nie pasowal bo różne wymiary ,więc czy warto ,ale to moje zdanie ,napisz prosze czy udało się zdjąć te zębatki?

witam właśnie dzisiaj znalazłem chwile czasu żeby zajrzeć do tego i tu zaczynają sie schody dodam zdjęcia żebyś widział o co chodzi od której strony zacząć sciagać bo już sam nie wiem nic nie idzie jak to ugryść proszę panowie o pomoc kurczeee..

Zdjęcia:

http://www.tinypic.pl/qs8f8fq4gga9

http://www.iv.pl/ima...10115631094.jpg

#9 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 19:18

Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont Witam z tą zębatką to zrób tak jak pisałem wcześniej i wygodniej będzie ściągać na rozrzutniku ,potem trzeba odkręcić cały wal i próbuj ściągaczem na zewnątrz ale ostrożnie bo obudowa krucha jak nie pójdzie to zbij obudowę w stronę wału wtedy łożysko będziesz miał na wierzchu i można je stłuc a pierścień wewnętrzny rozciąć ,pamiętaj o wyczyszczeniu osi z rdzy jak trzeba to przeszlifuj jak uszkodzisz rowek od segera to się nie przejmuj przed założeniem nowego można naciąć głębszy i założyć mniejszy seger,powodzenia.

#10 Share milosz1713

milosz1713

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 20:47

Witam z tą zębatką to zrób tak jak pisałem wcześniej i wygodniej będzie ściągać na rozrzutniku ,potem trzeba odkręcić cały wal i próbuj ściągaczem na zewnątrz ale ostrożnie bo obudowa krucha jak nie pójdzie to zbij obudowę w stronę wału wtedy łożysko będziesz miał na wierzchu i można je stłuc a pierścień wewnętrzny rozciąć ,pamiętaj o wyczyszczeniu osi z rdzy jak trzeba to przeszlifuj jak uszkodzisz rowek od segera to się nie przejmuj przed założeniem nowego można naciąć głębszy i założyć mniejszy seger,powodzenia.

Ale od jakiej strony mam zacząć podgrzać od strony zebatki czy od tej drugiej strony???? bo nie wiem jak to rozgryść kurde

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 21:15

Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont jak masz dobry sciagacz to bez podgrzewania i walenia młotkiem się obejdzie.ja kupiłem sobie hydrauliczny sciagacz jak sciagałem koła zębate w prasie walcowej deutz-fahr.ja kupiłem sciagasz 5 tonowy ale można kupić mocniejszy i nie ma wtedy problemów ze ściaganiem.

#12 Share grzegorz92

grzegorz92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja

Napisany 01 kwiecień 2013 - 21:08

Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont Miłosz jeśli chcesz to mam taki kompletny wał adapteru z 83 roku ale praktycznie nie używany a jeśli chodzi o zębatki to radzę podgrzać palnikiem

#13 Share milosz1713

milosz1713

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 08 maj 2013 - 22:50

Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont Witam kolegów troszkę zaniedbałem sprawę z rozrzutnikiem bo troszkę pracy było teraz sie za to wziąłem jedna stronę udało się zdjąć musiałem obudowę zniszczyć ale to nic mam pytanie jakie kupić to łożysko na ten wałek na 1 zdjeciu i jaka obudowe bo wiem ze sa różne?????
A na tym drugim zdjeciu to już koledzy nie mam słów nie mogę tego zdjąć kurcze nie wiem czy przeciąć czy co podgrzewać też podgrzewałem kurcze doradzcie??

Zdjęcia:
Dodany obrazek

Dodany obrazek

#14 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 09 maj 2013 - 21:38

Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont Jak naprawdę nie masz jak tego zdjąć to po prostu tnij to wszystko szlifierką bo więcej się namęczysz i nakombinujesz niż te obudowy sa warte nie mówiąc o straconym czasie, nerwach, uszkodzonych narzędziach, czy innych szkodach.

#15 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 09 maj 2013 - 22:10

Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont Wypłucz jak się uda łożysko ropą, benzyną, albo czymś, Zalej olejem albo nakładź smaru o ile się wałek obraca. jak się łożysko rozwali całkowicie to wtedy się męcz;) Często w zębatce a dokładniej w tej tulei co na wałek się zakłada jest jeszcze wkręcana śruba, która zabezpiecza zębatkę przed przesuwaniem się. co ty masz za śrubę wkręconą w ten wałek z boku? może to ona trzyma.? Zębatkę palnikiem trzeba ugrzać do wysokiej temperatury - na bank smar z łożyska się wypali) dopiero powinno pójść. ale z tego co widzę zębatka już jest taka sobie (ale jeszcze trochę polata) więc przetnij to szlifierką - ale nie po wałku. Jak będziesz zbijał zębatkę to nie zepsuj wałka. Co do rozmiaru łożysk to weź suwmiarkę i zmierz grubość wałka. Bywa tak, że są teraz jakieś chińskie łożyska razem z obudową i kosztują kilka złotych więcej niż samo łożysko polskie. Sprawa do przemyślenia bo z tego co pamiętam to te łożyska w tym rozrzutniku wytrzymują około 2, 3 lat (obornik jest wciskany pomiędzy wałek a obudowę łożyska). Pozdrawiam
PS. więcej pomysłów nie mam.

#16 Share milosz1713

milosz1713

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 maj 2013 - 22:41

Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont Dzięki za rady nie ma żadnej śrubki tam bedę próbował jeszcze raz dzieki.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez MAT912, 10 maj 2013 - 22:45.

#17 Share milosz1713

milosz1713

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 maj 2013 - 20:52

Wypłucz jak się uda łożysko ropą, benzyną, albo czymś, Zalej olejem albo nakładź smaru o ile się wałek obraca. jak się łożysko rozwali całkowicie to wtedy się męcz;) Często w zębatce a dokładniej w tej tulei co na wałek się zakłada jest jeszcze wkręcana śruba, która zabezpiecza zębatkę przed przesuwaniem się. co ty masz za śrubę wkręconą w ten wałek z boku? może to ona trzyma.? Zębatkę palnikiem trzeba ugrzać do wysokiej temperatury - na bank smar z łożyska się wypali) dopiero powinno pójść. ale z tego co widzę zębatka już jest taka sobie (ale jeszcze trochę polata) więc przetnij to szlifierką - ale nie po wałku. Jak będziesz zbijał zębatkę to nie zepsuj wałka. Co do rozmiaru łożysk to weź suwmiarkę i zmierz grubość wałka. Bywa tak, że są teraz jakieś chińskie łożyska razem z obudową i kosztują kilka złotych więcej niż samo łożysko polskie. Sprawa do przemyślenia bo z tego co pamiętam to te łożyska w tym rozrzutniku wytrzymują około 2, 3 lat (obornik jest wciskany pomiędzy wałek a obudowę łożyska). Pozdrawiam
PS. więcej pomysłów nie mam.

Witam dzisiaj udało mi się to ściagnąć lecz cała obudowe i wszystko strzelił szlak ale mniejsza o to dodaje fotki zobaczcie sobie. I tu moje pytania jak wsadzic tu ta obudowe jak tamta sie rozpadla ????i jakie obudowy kupic bo wiem ze sa mniejsze i wieksze ???Jak coś żle mówie to mnie poprawcie proszę o rady z góry dziekuję

<a href=http://zapodaj.net/488bb6ffdca9b.jpg.html>2013-05-13 18.47.13.jpg</a>

<a href=http://zapodaj.net/f89237fca468a.jpg.html>pierwsze.JPG</a>

Jak by się zdjęcia nie wyswietlaly podaje linki bezposrednio:

http://zapodaj.net/4...fdca9b.jpg.html

http://pics.tinypic....te6q78kfjgl.jpg

Edytowany przez milosz1713, 13 maj 2013 - 20:56.

#18 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 13 maj 2013 - 22:01

Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont te obudowy są przykręcone dwoma śrubami to je po prostu odkręć i zbierz te resztki i poukładaj z nich całość zabierz do sklepu i tam ci dobiorą na taki wymiar (chociaż wydaje mi się że one były w dwóch rozmiarach tylko i ty masz te mniejsze bo te większe sa w adapterach na jeden wałek) A jak założyć?? Normalnie. Rozcinasz i zdejmujesz resztki łożyska, troche czyścisz czop, nabijasz nowe i wtedy nabijasz obudowę nową i wszystko skręcasz razem nabijasz zębatkę, nakładasz łańcuch i gotowe.

#19 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 13 maj 2013 - 22:45

Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont Teraz to już nasz z górki. Karol445 dobrze opisał procedurę. tylko delikatnie bo nowego szkoda zniszczyć. Pozdrawiam! PS. pochwal się jak zdjąłeś zębatkę...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share milosz1713

milosz1713

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 14 maj 2013 - 21:18

Teraz to już nasz z górki. Karol445 dobrze opisał procedurę. tylko delikatnie bo nowego szkoda zniszczyć. Pozdrawiam! PS. pochwal się jak zdjąłeś zębatkę...

Rozebrałem cały wałek położylem go na ziemię i namoczyłem w ropie opsikałem wd róznymi przydatnymi płynami i powiem tak potraktowałem to młotkiem z kazżdej strony i ładnie zeszło chyba sie nie ma czym chwalić hehe