jupi

Traktor do siewnika kukurydzy 6 rzędowego z podsiewaczem. 5100r wystarczy?

Polecane posty

jupi    0

Zastanawiam się nad zakupem nowego traktora. Traktor będzie użytkowany jako pomocniczy; głownie do siewnika do kukurydzy i burków, opryskiwacza pilmet 3000 litrów i rozsiewacza nawozów. Uważacie że john deere 5100r poradzi sobie z siewnikiem 6 rzędowym monosem z podsiewaczem, czy raczej celować już w serię 6r? Pola zróżnicowane; m.in mocno pagórkowate i gliniaste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Do Monosema 6 rzędowego zalecam ciągnik 6 cylindrowy. Głównie ze względów gabarytowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupi    0

bardziej myślałem o 4 cyl ze względu na oszczędność paliwa, bo głownie ma być to usługowy siew kukurydzy. Co myślicie o JD 6115r. Diler był dzisiaj i zostawił ofertę na taki traktor. Pracował ktoś z was 4 cylindrowym traktorem z siewnikiem tych gabarytów?

Edytowano przez jupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

W firmie w której mam praktyki mamy dwa siewniki 6 rzędowe i pracują z nimi JD 6420 i 6920 więc ja polecił bym Ci coś większego 5100r bo po zasypaniu nawozem może mieć problem ze statecznością.... Moim zdaniem taki 6115 był by odpowiedni lub 6330 ( jeśli można jeszcze zamawiać )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupi    0

Dzięki kolego. A ten 6420 jak sobie radzi ze statecznością, nie podnosi go przy pełnym zasypie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Ma na przodzie zestaw obciążników i radzi sobie elegancko.... Siewnik to KUHN :P

znajomy kupił siewnik również 6 rzędowy który pracował z JD 6830P a gdy on miał inna prace czasami chodził z JD 5080 r (ale podobno miał bardzo ciężko )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupi    0

6115R podobnej mocy i gabarytów co 6420. a 6330 można dostać, ale nie chcę ze względu na te 2 zawory na cylinder...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

To może kompromis :) 6M- silnik taki jak w 6R, ale tańszy, sporo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez danielo2007
      Witam. Chciałem sie podzielic moimy spostrzezeniami i awariami z krótkiego użytkowania ciagnika John Deere 5100R w nadzieji że komus to pomoże w wyborze, albo ktoś też sie podzieli uwagami na temat swojej 5R.
      Ciagnik zakupiony u dealera wanicki agro w swidniku przepracowane ma 80mth. Jeszcze przed odbiorem go z placu u dealera stwierdziłem niepokojace głosne stuki i trzaski w hydraulice-objawy nasilaja sie przy wciskaniu hamulca lub przesuwaniem dzwigni hydrauliki. Usterka mimo naprawy nie została usunieta do dnia dzisiejszego (serwis nie za bardzo wie czego sie czepic).Po 30mth sie zaczeło:
      -opadanie tura po dłuzszym postoju
      -awarie rewersora (kalibrowany i wgrywany soft przez serwis 2 razy, nic to nie dało)
      -odczuwalny spadek mocy i właczanie sie kontrolki inteligentnego zarzadzania moca(+10KM) przy kazdym wcisnieciu pedału gazu bez obciazenia(wczesniej kontrolka zapalała sie w transporcie przy obciazeniu)
      -skrzynia biegów przełacza biegi po 5sekundach od ruszenia dzwignia(w tym czasie ciagnik jest na luzie) co doprowadza tzw.pchniecia zestawu na wzniesieniu luz stoczenia do tyło(mi przydazyło sie to juz dwa razy i mało brakowało do wywrócenia zestawu).
      -po nagrzaniu sie hydrauliki bywa ze ehr przestaje na chwile reagowac.
      -wyzuca przewody z gniazd hydrauliki podczas próby wywrotu załadowanej przyczepy
      -spalanie na pusto transport 18-21L/h w pracy np. agregatem scierniskowym to 20-26L/h
      -ciagłe błedy przekładni głownej, rewersu, podnosnika, brak komunikacji ze sterownikami, nawet z wyswietlaczem.
      Pochwalic ciagnik moge tylko za zwrotnosc i oswietlenie zewnetrzne, reszta jak narazie kicha do kwadratu. Zapomniałbym jeszcze o tym że dealer zle przekazał do zamówienia ciagnik i konfiguracja sie nie zgadza, cała hydraulika jest inna niz zamowiłem. Zamowiona była zamknieta z pompa tłoczkowa z lepszymi gniazdami hydrauliki, a dostałem układ otwarty z pompa zembata o gorszym wydadtku z najtanszymi badziewnymi gniazdami w których nie da sie zablokowac wydadku.
      Mam nadzieje ze ktos z urzytkownikow tej wspaniałej maszyny też sie podzieli swoja opinia i wyprowadzi mnie ze złej opini na temat tego badziewia.
      pozdrawiam
       
    • Przez Hubert24
      Jaki ciągnik 6 cyl od 120 do 135 koni z tuzem przednim do 100000 zł
    • Przez flinston
      Co sądzicie o traktorze lamborghini r5 115
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj