Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrzutnik Jeantil

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share janekkul

janekkul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 14:57

Rozrzutnik Jeantil Potrzebuję opinii o rozrzutniku jeantil 12 ton na tandemie z dwoma pionowymi wałkami (grubymi rurowymi )typ EP 2120

Może ktoś z was pracował takim Jeantilem? Przymierzam się do kupienia ,i chciałbym co nieco o nim wiedzieć .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrzutnik Jeantil Dzisiaj, 10:03
  •  

#2 Share elku87

elku87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 16:54

Rozrzutnik Jeantil kiedyś miałem Jeantila tylko chyba 10 czy 11 ton nie pamietam , ale jak dla mnie konstrukcja super udana. Wszystko masywne i zbudowane ergonomicznie, nie ma jakiś zbędnych rzeczy. Hamulce pewnie tam będziesz miał hydrauliczne. Ja nie miałem żadnych awarii z nim.
Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

#3 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 22:00

Rozrzutnik Jeantil Ja mam Jeantil EVR 14 12 na jednej osi, dwa wirniki pionowe do roztrząsania obornika. Chodzi w nim MF 5435 96 KM. Jak mokro to czepiam większego konika do niego. Opinia moja jest taka że to solidna maszyna dobrze przemyślana. Obornik bardzo równomiernie rozdrobniony i rozrzucony. Wadą jest brak mozliwości odpinania adaptera.

Edytowany przez PALAX, 04 kwiecień 2013 - 08:12.

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 22:03

Rozrzutnik Jeantil PALAX

obroty wom dajesz na 540 czy 1000??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 07:43

Rozrzutnik Jeantil To zależy , jak na skraju pola to 540 tak by węziej roztrząsał adapter i prawie idealnie dorzuca do granicy bądz drogi. Jak na polu to 1000 obr/min wtedy drobniej rozdrabnia obornk, jednak zdaża się że strzępy lecą nawet na odległośc 6-9 metrów w bok.
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX