Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie oleje do Case Maxxum

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukaszwojdak

lukaszwojdak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 21:20

Jakie oleje do Case Maxxum Dziwne jest to ze orginalny hy tran ultra czyli ms1209 i nexplore mat 3525 waza sie zmieszane ze soba.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie oleje do Case Maxxum Dzisiaj, 03:36
  •  

#22 Share darekgo

darekgo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 00:38

Jakie oleje do Case Maxxum Olej Akcela zadzwoń do serwisu podaj do jakiego mx i ci dopasują odpowiedni olej do skrzyni i silnika

#23 Share TOMO231

TOMO231

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 21:57

Jakie oleje do Case Maxxum Fanów olejów firmy AKCELA odsyłam do etykiety aby sprawdzili kto jest producentem [PETRONAS - Malezja] tego oleju następnie porównajcie cenę oleju pod nazwą producenta posiadającego normę MAT 3525 i cenę oleju akcela z tą samą normą ale z napisem "CASE" na opakowaniu.
Ja w swoim gospodarstwie stosuje do przekładni - orlen utto(9,20zł/l), do silnika orlen ultor plus(ok. 10zł/l), w zeszłym roku trzy ciągniki (tj case puma cvx 210, magnum 310 i mf 6495) zrobiły w sumie ponad 5200 godzin i nic się nie dzieje a zaznaczam, że jadę na orlenie od zawsze tnz. zaraz po gwarancji a najmłodszy z tych ciągników tj puma z 2010 i ma nakręcone ponad 4000 godzin ( magnum ponad 9000).

Edytowany przez TOMO231, 01 kwiecień 2013 - 22:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share darekgo

darekgo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 09 październik 2013 - 18:53

Jakie oleje do Case Maxxum KOLEGO TOMO231 powiem tak stosuj sobie co chcesz ja mam w (MX zrobione 12000h) i tylko na AKCELA od początku i wszystko czuje sie wyśmienicie !! miałem CASE 5xxx i olej jaki był w skrzyni to ORLEN ponoć świetny a skrzynia sie sypła a przed wymianą była remontowana wymieniane tarczki itp..... UŻYWAM AKCELA I NIE MAM ŻADNYCH PROBLEMÓW Z SILNIKIEM I SKRZYNIĄ ..... KAŻDY MA SWOJE ZDANIE I MOŻE SIE WYPOWIADAĆ

#25 Share rafallle

rafallle

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 21:05

To mi wytlumacz jakim cudem ten sam olej spelnia norme ms 1209 i jednoczesnie calkiem odmienna mat 3525.

Skoro twierdzisz, że te normy tak bardzo się różnią wyjaśnij na czym polegają te tak bardzo odmienne różnice. Swoje twierdzenia popieraj argumentami.

Dziwne jest to ze orginalny hy tran ultra czyli ms1209 i nexplore mat 3525 waza sie zmieszane ze soba.

Absolutnie nieprawda. Przetestowałem.

Co prawda CNH kategorycznie zabrania mieszania tych olejów, ale z własnego doświadczenia wiem, że nic kompletnie się nie dzieje po ich zmieszaniu.

Niemniej jednak takowych mikstur definitywnie nie polecam i nie biorę odpowiedzialności za skutki takowych prób.

Niedawno CNH wprowadziło na rynek nowy olej dla marki Case IH: Akcela HY-TRAN Ultraction MAT3526. Wg ich znawców niemieszalny z Nexplore MAT3525. Poniekąd zalecają przejście w większości ciągników Case IH na ten olej. Otóż jestem bardzo ciekaw, jak wymienić Nexplore na HY-TRAN Ultraction, aby nie dopuścić zmieszania świeżo zalewanego HT Ultraction  z pozostałościami Nexplore zalegającymi w zakamarkach układu hydraulicznego. Całkowite usunięcie tych pozostałości jest może wykonalne, niemniej jednak może być bardzo pracochłonne. W większych maszynach tych pozostałości może uzbierać się nawet kilka litrów (przewody, siłowniki, zawory, pompy etc.)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Lechu

Lechu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 08:44

Tylko ze fabryka w st. Valentin scisle wspolpracuje z petronas i tylko akcela nexplore ma specyfikacje mat 3525. Mozna tez dodac ze w fabryce w austri progukowany jest dzisiaj tylko case. Wiec stad brak takiego oleju w ofercie nh.
Obecnie wiele elementow rozni case i nh.

Pokaz tu ktore przy wszystkich maja te sama specyfikacje co nexplore

Taka polityka nalej do nowego diesla w samochodzie inny olej i poczekaj na efekty.
Jak nie bedziesz mial orginalu maszyna bedzie musiala stanac.
Tak samo nalej do stilla olej od husqvarny

Dziwne w 2013 r byłem w fabryce nh pod Londynem i co dziesiąty ciągnik na linii produkcyjnej to case

Dodaj odpowiedź