Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silnik do Żuka

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 19 marzec 2013 - 21:03

Silnik do Żuka Kupiłem niedawno żuka i silnik wymaga drobnej naprawy. Ale mam pytanie czy nie pasował by silnik od jakiegoś innego pojazdu bo ten silnik żukowski to mnie z torbami puści ;) Jak ktoś ma jakąś wiedzę o takich eksperymentach to pisać :D
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Silnik do Żuka Dzisiaj, 23:12
  •  

#2 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 21:32

Silnik do Żuka Szczegółów nie znam ale spotykało się żuki z sil. mercedesów starszych typów np;200d
http://allegro.pl/me...3092019080.html

Edytowany przez ptaszyna, 19 marzec 2013 - 21:45.

#3 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 19 marzec 2013 - 21:45

Silnik do Żuka W tarpanach jak dobrze pamiętam to był silnik z żuka,a później był z ursusa, może jakiś 3p by wsadził :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2013 - 22:01

Silnik do Żuka Jak diesel to typowy silnik Andoria, trochę Lublinów widuję na złomowczach, poszukaj wsród nich.

#5 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

KPK Kumurun Team

Napisany 19 marzec 2013 - 22:06

Silnik do Żuka właśnie coś tam wspominano kiedyś o 3p silnikach że niby jakoś tam by go wpasował a i lublin wydaje się całkiem prawdopodobny do zamontowania :D
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2013 - 22:07

Silnik do Żuka One różnią się nieznacznie i możesz je śmiało przekładać bez kombinacji.

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 22:20

Silnik do Żuka Radził bym ci poszukać na złomach Lublina z silnikiem andori, albo coś takiego założyć, mocy nie braknie.

#8 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 22:41

Silnik do Żuka Andorie w lublinach to bardzo dobre silniki, jeszcze trochę ich jeździ w moich okolicach i mają niektóre ponad 500tys i jedyne co to paski, rozrządy, filtry i oleje do wymiany, udane silniki.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#9 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3380 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 20 marzec 2013 - 03:02

Silnik do Żuka Żuki miały fabrycznie montowane silniki perkinsa(3P)tylko chyba te słabsze takie jak w mf235

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 marzec 2013 - 09:10

Silnik do Żuka Nigdy nie spotkałem fabrycznego Żuka z silnikiem perkinsa, Tarpany owszem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 09:25

Silnik do Żuka Silnik 3p jest za słaby, fabrycznie były sil. diesla tylko nie wiem od jakich samochodów, tu masz dane; http://www.autocentr...niczne/fso/zuk/
A tu masz inne dane wynika z tego że ten silnik pasuje bez większych przeróbek do żuka; http://nysavan.mojef...emat-vt493.html

Edytowany przez ptaszyna, 20 marzec 2013 - 09:39.

#12 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 11:01

Silnik do Żuka Perkins od 3p byl tylko w tarpanie. Wymagał duzych przeróbek zawieszenia. tak, że lewe przednie koło było wtsuniete lekko na zewnątrz. Ot taka polska kombinacja. Żuk miał diesla andorii wcześniej ludzie zakładali z mercedesów beczek 123. Według mnie pozbądź się tego złomu i kup se jakiegos lublinka czy coś. Ten żuk i tak się rozleci i nic ciężkiego niem nie przewieziesz.

#13 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 17:41

Silnik do Żuka wsadź andorie 4c90 albo 4ct90, skrzynie 4 albo 5 (raczej unikaj produkcji KIA, bo takie były w niektórych żukach oryginalnie), i tylny most od żuka diesla albo od lublina 2,9t. wszystkie części znajdziesz na szrocie. Były oryginalnie montowane w lublinach i żukach właśnie więc pasują bez przeróbek.
Z którego roku masz żuka? blaszak? ja swoim w tamtym roku zrobiłem za jednym razem 6000 km bez najmniejszej awarii, w tym roku mały przegląd i wymiana niektórych części i też jest w planie ponad 6000 km:) samochód z duszą:)
czemu od razu nie kupiłeś diesla?

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#14 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

KPK Kumurun Team

Napisany 24 marzec 2013 - 23:53

Silnik do Żuka Ja mam żuka z 89roku modelu nie pamiętam ale z tyłu pakę ma :P Pojeżdżę po szrotach i porozglądam się troszkę za tą andorią.A sprzedawać na razie go nie chcę bo głównie to potrzebny mi on jest do transportu worków ze zbożem lub nawozem i innych d*pereli a od przewozu rzeczy ciężkich to mam C330 :P

#15 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 09:55

Silnik do Żuka Do takiego pojazdu(tzn z napędem na tył) dopasujesz masę silników o takiej konstrukcji. Przekładasz silnik ze skrzynią, robisz mocowania. Tylko, że to raczej mało opłacalne. Jak coś to w Olsztynie leży silnik ze skrzynią i most z lublina.

#16 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 20:31

Silnik do Żuka A odstawiłem swojego żuczka dizelka z przebiegiem nie całe 50tyś silnik brzytwa a ze nikt nie chciał to poszedł na zyletki :unsure: aż szkoda było ,ale cóż takie życie ..... :(

#17 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 17:26

Silnik do Żuka może jeszcze stoi na szrocie. z jakiego rejonu polski jesteś?jaką miał skrzynie biegów? poszukuje części do żuka

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#18 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 20:30

Silnik do Żuka To było rok temu i zaczeli go rozbierać zanim odjechałem ze szrotu :D . Skrzynia była 4 biegowa.

#19 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 21:16

Silnik do Żuka Jakby ktoś chciał to kolega mam żuka w diezlu z 96r chyba z 2 tys chce. Blaszak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 01 marzec 2014 - 19:30

Silnik do Żuka Sąsiad w Żuku ma silnik 2.9D z Lublina .Fajnie to działa .

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA