Polecane posty

Tanco96    10

Kupiłem niedawno żuka i silnik wymaga drobnej naprawy. Ale mam pytanie czy nie pasował by silnik od jakiegoś innego pojazdu bo ten silnik żukowski to mnie z torbami puści ;) Jak ktoś ma jakąś wiedzę o takich eksperymentach to pisać :D


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

W tarpanach jak dobrze pamiętam to był silnik z żuka,a później był z ursusa, może jakiś 3p by wsadził :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak diesel to typowy silnik Andoria, trochę Lublinów widuję na złomowczach, poszukaj wsród nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

właśnie coś tam wspominano kiedyś o 3p silnikach że niby jakoś tam by go wpasował a i lublin wydaje się całkiem prawdopodobny do zamontowania :D


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

One różnią się nieznacznie i możesz je śmiało przekładać bez kombinacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Radził bym ci poszukać na złomach Lublina z silnikiem andori, albo coś takiego założyć, mocy nie braknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Andorie w lublinach to bardzo dobre silniki, jeszcze trochę ich jeździ w moich okolicach i mają niektóre ponad 500tys i jedyne co to paski, rozrządy, filtry i oleje do wymiany, udane silniki.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

Żuki miały fabrycznie montowane silniki perkinsa(3P)tylko chyba te słabsze takie jak w mf235

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nigdy nie spotkałem fabrycznego Żuka z silnikiem perkinsa, Tarpany owszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Perkins od 3p byl tylko w tarpanie. Wymagał duzych przeróbek zawieszenia. tak, że lewe przednie koło było wtsuniete lekko na zewnątrz. Ot taka polska kombinacja. Żuk miał diesla andorii wcześniej ludzie zakładali z mercedesów beczek 123. Według mnie pozbądź się tego złomu i kup se jakiegos lublinka czy coś. Ten żuk i tak się rozleci i nic ciężkiego niem nie przewieziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

wsadź andorie 4c90 albo 4ct90, skrzynie 4 albo 5 (raczej unikaj produkcji KIA, bo takie były w niektórych żukach oryginalnie), i tylny most od żuka diesla albo od lublina 2,9t. wszystkie części znajdziesz na szrocie. Były oryginalnie montowane w lublinach i żukach właśnie więc pasują bez przeróbek.

Z którego roku masz żuka? blaszak? ja swoim w tamtym roku zrobiłem za jednym razem 6000 km bez najmniejszej awarii, w tym roku mały przegląd i wymiana niektórych części i też jest w planie ponad 6000 km:) samochód z duszą:)

czemu od razu nie kupiłeś diesla?


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

Ja mam żuka z 89roku modelu nie pamiętam ale z tyłu pakę ma :P Pojeżdżę po szrotach i porozglądam się troszkę za tą andorią.A sprzedawać na razie go nie chcę bo głównie to potrzebny mi on jest do transportu worków ze zbożem lub nawozem i innych d*pereli a od przewozu rzeczy ciężkich to mam C330 :P


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do takiego pojazdu(tzn z napędem na tył) dopasujesz masę silników o takiej konstrukcji. Przekładasz silnik ze skrzynią, robisz mocowania. Tylko, że to raczej mało opłacalne. Jak coś to w Olsztynie leży silnik ze skrzynią i most z lublina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

A odstawiłem swojego żuczka dizelka z przebiegiem nie całe 50tyś silnik brzytwa a ze nikt nie chciał to poszedł na zyletki :unsure: aż szkoda było ,ale cóż takie życie ..... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

może jeszcze stoi na szrocie. z jakiego rejonu polski jesteś?jaką miał skrzynie biegów? poszukuje części do żuka


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

To było rok temu i zaczeli go rozbierać zanim odjechałem ze szrotu :D . Skrzynia była 4 biegowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Jakby ktoś chciał to kolega mam żuka w diezlu z 96r chyba z 2 tys chce. Blaszak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj