Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 820 czy 920.4 ?

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 17:58

MTZ 820 czy 920.4 ? Witam,

byłem zdecydowany na zakup MTZ 820 na moscie stożkowym ( głównym kryterium wyboru była cena i dlatego ten ciągnik). Problem pojawił się po wizycie u dealera ponieważ sprzęt chciałem wziąć na różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a podobno w przypadku 820 jest to nie możliwe z powodu kłopotów z rejestracją ? Otrzymałem za to ofertę na MTZ 920.4 na 110 000 zł brutto. Na allegro znalazłem ten model w cenie o wiele niższej: http://allegro.pl/mt...3099851929.html . Wiecie może Panowie skąd taka różnica w cenie ?
Proszę też o opinie na temat tych ciągników i ewentualnie rady co wybrać zamiast mtz ?

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 820 czy 920.4 ? Dzisiaj, 04:32
  •  

#2 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 19 marzec 2013 - 18:20

MTZ 820 czy 920.4 ? Jeśli to jet z gwarancją taką jaka powinna być to jest to wmiare cena .. na allegro masz te ciagniki z gwarancja jak cos Ci sie popsuje to czekasz 4 miesiace az przyjadą a i tak nie zrobią .. albo nie ma wcale gwarancji dlatego jest tanszy ..
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#3 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 18:42

MTZ 820 czy 920.4 ? Branie Belarusa bez gwarancji to istne szaleństwo.
Sam się o tym przekonałem, okres gwarancyjny to okres w którym wychodzą wszystkie choroby wieku dziecięcego.

Są 820.4 praktycznie niczym się nie różnią od 820 i ta kropka jest tylko po to aby dostosować się pod rynek unijny(wyższe wymogi spalin) i raczej nie powinno być problemu z rejestracją.
Na te z .4 radzę ci uważać, bo są z 1 lub 2-ma wajchami od biegów i różne wersje silnikowe, klima bądź jej brak.
Na full wypasie kosztuje ponad 115tys, a ten co ty mówisz powinien kosztować 95tys.
Dokładnie się nie będę rozpisywał.

Najlepiej to idź do swojego Wydziału Komunikacji i się dokładnie wypytaj czy i jakie Belarusy można zarejestrować.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#4 Share jedrus

jedrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 19:02

MTZ 820 czy 920.4 ? Z ta rejestracją to dziwna sprawa, może wynika to z faktu że sporo sprzedawców oferuje je bez odpowiednich uprawnień, sprowadzane są do Polski różnymi tajemniczymi źródłami. Ja brałem 820 z Sępolna a oni sprowadzają je przez jedynego (chyba) dystrybutora czyli pronar i wtedy dostajesz z ciągnikiem homologacje na Polskę i wszystko powinno być cacy.

#5 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 19:14

MTZ 820 czy 920.4 ? dealer u którego byłem jest na stronie pronara wpisany jako oficjalny dystrybutor więc to raczej pewne źródło. Tylko ta cena jest chyba troche za wysoka jak na mtz. Ogólnie to polecacie tego 920.4 czy nie bardzo ? Na stronie pronara są podane różne szerokości traktora i nie wiem od czego to zależy ?

#6 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 19 marzec 2013 - 19:42

MTZ 820 czy 920.4 ? w porownaniu do innych marek to tanio ... a ten 820 to na krzyzaku czy stożku ?
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 19:58

MTZ 820 czy 920.4 ? kolego ten za 92 nie przejdzie na roznicowanie a dlatego ze na roznicowanie masz miec nowy bez dowodu litewskiego,poza tym u niego sa jajaca.110 to zdecydowanie za drogo. z papierami na roznicowanie kupisz 920.4 w cenie ok 95-98tys. 820 wogule nie moze byc na roznicowanie teraz

#8 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 20:04

MTZ 820 czy 920.4 ?

Z ta rejestracją to dziwna sprawa, może wynika to z faktu że sporo sprzedawców oferuje je bez odpowiednich uprawnień, sprowadzane są do Polski różnymi tajemniczymi źródłami. Ja brałem 820 z Sępolna a oni sprowadzają je przez jedynego (chyba) dystrybutora czyli pronar i wtedy dostajesz z ciągnikiem homologacje na Polskę i wszystko powinno być cacy.

Nie chce miec niz wspólnego z tym dilerem ani pronarem. Belarusa to się kupuje bezpośrednio w firmie grand. Nie daj Bóg jak on ci się zacznie psuć, to na gwarancji cudów nie zrobią, będzie tylko gorzej
Mój Wladimirec podbija świat

#9 Share DrJoint

DrJoint

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 20:10

MTZ 820 czy 920.4 ? 2 styczniu kupiliśmy Belarusa 920.4 na różnicowanie u pana Roberta D. z miejscowości Zygry w woj łodzkim w takiej ofercie:

Zgodnie z ofertą :

ciagnik BELARUS 920.4 most krzyżakowy

turbo, interculler moc 84 KM

w cenie 91.000 zł brutto ( z pod. VAT )

ładowacz czołowy X Treme

Szwedzka hydraulika NIMCO ( taka jak w ładowaczach STOLL )

przewody hydrauliczne schowane do środka

- Joystick + 3-sekcja

w cenie 17.000 zł brutto ( z podatkiem VAT )

- amortyzator 1000 zł

- rezygnacja z gwarancji wzamian za rekojme 2000 zł

Okazało sie jednak, ze mimo ciągnik ma silnik Euro 3a to był problem z jego zarejestrowaniem. Homologacja:

Poniżej podaje Panu dane homologacji do sprawdzenia w wydziale komunikacji.
nr. homologacji e1*2003/37*0220*03
data homologacji 2009-12-15

Nie przeszła zgodności w wydziale komunikacji, ale problem ten dało się jednak rozwiązac tak, ze Pan Robert może wystawić jakieś oświadczenie, że wolno jest mu raz na rok taki ciągnik zarejestrować. No i oczywiscie udało się. jeśli chcesz, dam ci namiary, zadzwonisz i dopytasz sie co i jak

#10 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 20:21

MTZ 820 czy 920.4 ? Ursus Cześo co ty chcesz od pronara to jest monopolista i u niego nie ma problemu z rejestracja a serwis w całym kraju chyba kuleje .Ja kupiłem od nich przez dilera i tez narzekałem na serwis nawet zrezygnowałem z 3mieśęcy gwarancji żeby mi nie popsuli .Ale poza tym problemów z niczym nie było nawet załapałem sie na AC w promocji chociaż na tym korzystam.

#11 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 20:22

MTZ 820 czy 920.4 ? kolego UrsusCzesio co to za firma ? i czemu od nich ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share jedrus

jedrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 21:55

MTZ 820 czy 920.4 ? A no firmy to nie polecam. faktycznie krętacze na maksa ale z rejestracją to żadnego problemu nie miałem, ac było w gratisie. Na gwarancji robili mi krzywy wałek womu - okazało się że źle było spasowane w całym tym koszu ale wymienili całość i nawet dobrze zmontowali, pokrywa zaworów miała defekt i zaciął się zawór od podnośnika. tak to ciągnik chodzi i jest już po gwarancji zobaczymy co będzie dalej.

Dodaj odpowiedź