Zaloguj się, aby obserwować  
dziki97

Budowa na działce rolnej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dziki97    0

Witam mam pytanie mianowicie zamierzam w nie dalekiej przyszłości zacząć budowę domu. W celu cięcia kosztów myślałem nad budową na działce rolnej która posiada babcia ok 1 ha przy tej działce jest droga asfaltowa przechodzi przez nią magistrala z wodą z przyłączem prądu też nie będzie problemu. Czy mógł by mi ktoś streścić jak to by sie wszystko miało odnośnie zezwoleń na budowę czy trzeba jakoś działki przekształcać na budowlane czytałem coś o planach zagospodarowania terenu, czy trzeba dużo wcześniej do gminy to zgłaszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Idź do gmini i tam ci powiedzą co jest z tą działką. Czy jest ona w planach jako teren pod budownictwo, bo jak jest w obrębie zabudowań to przeważnie z prawem do zabudowy. Jak nie to musisz czekać jak będzie robiony nowy plan zagospodarowania przestrzennego i wtedy ją zgłosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

w sumie to nawet do gminy nie musisz iść znajdz w necie plan zagospodarowania przestrzennego dla tej wioski. Na stronie gminy swojej


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziki97    0

No znalazłem na necie tak jak piszesz no i nie jest przeznaczona pod zabudowę (nie jest zaznaczona). Dobra a czy babcia może mi przepisać tą działkę jak nie mam szkoły rolniczej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Jak działka sąsiaduje z działką na której są zabudowania to możesz budować. Przepisać może bez problemu. Szkoła nie ma na to wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Radan jak nie ma planu to możesz wystąpić o warunki zabudowy przyjacielu w takim wypadku a jak jest plan to nie ma na to bata. Babcia awsze może ci przepisać ale jak planujesz gospodarzyć i brać MR to może ci to kolidować potem


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Można też wystąpić do wójta, burmistrza czy prezydenta miasta o zmianę planu zagospodarowania. Nie wiem czy wiecie ale nasz sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie gruntów, nowelizacja dotyczy właśnie przekształcania działem rolnych/leśnych na inne. Nowelizacja jest w senacie aktualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

tak wójt zrobi studium zagospodarowania przestrzennego potem plan i jeszcze będzie się modlił żebyś nie miał klasy lepszej niż czwarta bo inaczej grunt odralnia warszawa. Napewno będzie mu się chciało i opłacało dla jednej Twojej działki. Rada nazbieraj sąsiadów i razem idźcie do wójta burmistrza czy kogo tam masz

  • Like 1

 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

napisz coś więcej czy ten ha ma już jakąś zabudowę ,siedlisko bo jeśli tak to można wytyczyć działkę bez problemu ale chyba musi to zrobić właściciel danego gruntu i dopiero potem niech przepisze na Ciebie ominiesz w ten sposub odralnianie i kłopoty z tym związane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj