Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa na działce rolnej

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dziki97

dziki97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 22:10

Budowa na działce rolnej Witam mam pytanie mianowicie zamierzam w nie dalekiej przyszłości zacząć budowę domu. W celu cięcia kosztów myślałem nad budową na działce rolnej która posiada babcia ok 1 ha przy tej działce jest droga asfaltowa przechodzi przez nią magistrala z wodą z przyłączem prądu też nie będzie problemu. Czy mógł by mi ktoś streścić jak to by sie wszystko miało odnośnie zezwoleń na budowę czy trzeba jakoś działki przekształcać na budowlane czytałem coś o planach zagospodarowania terenu, czy trzeba dużo wcześniej do gminy to zgłaszać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa na działce rolnej Dzisiaj, 23:30
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 22:35

Budowa na działce rolnej Idź do gmini i tam ci powiedzą co jest z tą działką. Czy jest ona w planach jako teren pod budownictwo, bo jak jest w obrębie zabudowań to przeważnie z prawem do zabudowy. Jak nie to musisz czekać jak będzie robiony nowy plan zagospodarowania przestrzennego i wtedy ją zgłosić.

#3 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 05:41

Budowa na działce rolnej w sumie to nawet do gminy nie musisz iść znajdz w necie plan zagospodarowania przestrzennego dla tej wioski. Na stronie gminy swojej

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share dziki97

dziki97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 12:47

Budowa na działce rolnej No znalazłem na necie tak jak piszesz no i nie jest przeznaczona pod zabudowę (nie jest zaznaczona). Dobra a czy babcia może mi przepisać tą działkę jak nie mam szkoły rolniczej ?

#5 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:no napewno nie rolnictwo :P

Napisany 19 marzec 2013 - 12:49

Budowa na działce rolnej Jak działka sąsiaduje z działką na której są zabudowania to możesz budować. Przepisać może bez problemu. Szkoła nie ma na to wpływu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 05:44

Budowa na działce rolnej Radan jak nie ma planu to możesz wystąpić o warunki zabudowy przyjacielu w takim wypadku a jak jest plan to nie ma na to bata. Babcia awsze może ci przepisać ale jak planujesz gospodarzyć i brać MR to może ci to kolidować potem

#7 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 06:15

Budowa na działce rolnej Można też wystąpić do wójta, burmistrza czy prezydenta miasta o zmianę planu zagospodarowania. Nie wiem czy wiecie ale nasz sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie gruntów, nowelizacja dotyczy właśnie przekształcania działem rolnych/leśnych na inne. Nowelizacja jest w senacie aktualnie.

#8 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 22:15

Budowa na działce rolnej tak wójt zrobi studium zagospodarowania przestrzennego potem plan i jeszcze będzie się modlił żebyś nie miał klasy lepszej niż czwarta bo inaczej grunt odralnia warszawa. Napewno będzie mu się chciało i opłacało dla jednej Twojej działki. Rada nazbieraj sąsiadów i razem idźcie do wójta burmistrza czy kogo tam masz

#9 Share variotta

variotta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 19 maj 2013 - 08:44

Budowa na działce rolnej zbudujesz dom bez problemu , jak masz plan zagospodarowania pod zabudowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 19 maj 2013 - 11:49

Budowa na działce rolnej napisz coś więcej czy ten ha ma już jakąś zabudowę ,siedlisko bo jeśli tak to można wytyczyć działkę bez problemu ale chyba musi to zrobić właściciel danego gruntu i dopiero potem niech przepisze na Ciebie ominiesz w ten sposub odralnianie i kłopoty z tym związane .