Zaloguj się, aby obserwować  
U1224

Ciągnik 70 KM dobry i tani

Polecane posty

jaro    166

Jezu-następny ,który twierdzi ,że Zetor dużo pali-a ja mam 7211,C-360 i JD 5720 i z czystym sumieniem mogę stwierdzić,że Zetorek jest z nich trzech najbardziej ekonomiczny-czyt.zrobi najwięcej najmniej paląc-i co?Powtórzę to po raz dwusetny może Zetory paliły zawsze zbyt dużo tym ,którzy przesiedli się z dajmy na to C-330 i nie mieli do niego odpowiedniego sprzętu za to ciężką nogę.A tym ,którzy powiedzą,że Ursus szczególnie  z Perkinsem pod maską pali mniej niż nic proponuję test -stawiamy mego 18 letniego 7211 i dowolnego Ursusa o podobnej mocy(może być nowy) i katujemy dotąd aż się olej poleje-stawiam na Zetora,że będzie tym drugim a pod porządnym obciążeniem Ursus mniej nie spali-zakładamy się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

To że twój stary ale jary  7211  jest spoko to wiadomo  ale już nowe 5320  już nie są takie  a jeśli chodzi o perkinsy  to ja mam  MF  255 i jak ma  lekko  to pali mało  ale jak dam mu po garach  i ciężko to chla  tyle co 360 którą też mam   

 

O MF 4270  nie pisze  bo on czy ma lekko czy ciężko to  chla jak smok  :-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A tam piootr -uniosłem się trochę-zresztą chyba już po raz n-ty gdzieś na forach doszliśmy do tej samej konkluzji  ;D.Teraz z perspektywy czasu muszę jednak przyznać rację swojemu Starszemu gdy twierdził,że takiego Zetora jak nasz stary to już nigdy nie kupimy-zresztą te wszystkie nowe wynalazki są jakieś takie zjechane-tak właściwie to dwie ,trzy firmy trzymają jeszcze jaki taki poziom.Kurczę a półtorej roku temu mogłem kupić NOWY silnik do 7211 (byłem w Kaliszu i mieli tam taki za 11500)- i miałbym następne 20 lat spokoju.Ten mój JD jest na razie naprawdę ok. ale jak coś padnie-to nie Zetor  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

No ale jak coś ci padnie w jasiu  to będziesz wiedział że masz ciągnik  ;) jak przyjdzie płacić  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No właśnie to miałem na myśli  ;)(niestety)-ale mam nadzieję,że ceny części nawet do polskich ciągników i Zetorów ostro pójdą do góry-no i wtedy nie będę odstawał  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no jaro może się nie założymy...  ;) ale moge się pochwalić wynikiem U-4512-60KM czyli prawie jak Twój zetor-za rok stuknie mu 10 lat.

średnio wychodzi mi 4l na mth.prace różne jeżeli chodzi o zakres obrotów.

w transporcie przez to że skrzynia 25km/h-zawsze but-czyli 2200obrotów.kosiarka 1800obrotów

najwięcej spali mi przy sieczkarni-6,8 na mth.ale to juz jest kres możliwości tego silnika jeżeli chodzi o moc więc pewnie spalanie też.

motogodzina równa godzinie zegarowej-przez 10h dzinnie przy sieczkarni miałem czas żeby to sprawdzić ;)

ile pali Twój zetor średnio i przy max obciążeniu??i ile litrów ma zbiornik paliwa??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Więc tak -zbiornik ma 70 ltr-w orce spalał mi ok 13 l/ha-dla porównania JD 16 c-360 chyba z 20-najwięcej to mi chyba spalił w belarce jakieś 40 l w 5 godzin ale warunki były przeokrutne-mokro,z Turem ,co chwila po osie zagrzebany-a najmniej -kiedyś jeździłem do Giżycka po agregat prądotwórczy-tam i z powrotem mam 200 km-spalił mi dokładnie 38 litrów z tym,że jechałem naprawdę bardzo spokojnie-Zetor nie lubi buta  ;D.W Turze nie pali nic  ;)-dlatego też podśmiałem się trochę z serwisantów od JD ,którzy twierdzili ,że JD mało w Turze spali bo 5-6 l/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Tak ostatnio przegladalem oferty i barzo ostro sie zastanawiam nad JD 1640 albo cos podobnego. Do ok 30 tys taki dostane i no raczej wlasnie w tym kierunku bede szukal ciagnika. A tak na marginesie nie chce ktos 60 kupic??


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

Części do John Deerów są troche drogie.Morze ursus.tylko tu jest mały wybór bo oprócz 4514 który jest troche drogi to jest tylko c-385A,z zetorów jest troche wybór np Zetor 6245,7245.Ale one trohe więcej kosztują niż 30000 jaeszcze jakieś ok 5 tys i bedzie.Z 4x4 za tą cene to skromny wybór :-[bez 4x4 to byłoby lepiej z wyborem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Mi tam wlasciwie na 4x4 az tak strasznie nie zalezy... Ze czesci sa drozsze to wiem ale i komfort pracy inny :D


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

no ale do takiego traktora jak zielony jeleń części chyba nie trzeba tak często kupować jak do ursusa ;D

p.s. u1224 chodzi ci o ten 1640 z okrągłą kabiną ??? bo mi też się podoba tylko że on ma 62km 70km ma 2040 dobra nie wymądrzam sie dalej pozdro 8)


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Te 62 km to i tak sporo wiecej niz ma c360. Do prasy powinno starczyc a i bronki i take tam lzejsze sprawy akurat mysle. Chociaz zeby MTZ'y nie odpalaly tak ciezko zima to bym pewnie mtza szukal ale ten ciagnik musi zima odpalac na dotyk bo co tydzien z rana swinki jada do ubojni


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

rozruch na 24v i bedzie palil ladnie, ponoc tez daja inne rozruszniki na 12v i tez jest o niebo lepiej:) cos o tym wiem

u mnie zeby przy temp -10 odpalic mtzta ktory stal pod chmurka trza bylo doładowac akumulatory na maxa, przelac go wrzatkiem, pozniej nalac wrzatku i sie pomodlic :) po tym z reguły można bylo jechac,  ale nie zawsze :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

skad ja to znam... u nas nie bylo tak drastycznie bo zazwyczaj stal w garazu ale uuu zeby to raz ciapus go zaciagal...


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Ja na szczęscie przy moim 4514 nie mam problemów z odpalaniem bo jest świca żarowa w kolektorze  ;D. Rozwiązanie to przeniosłem do C-360, ponieważ służy do wypychania obornika z chlewni i musi odplać w najgorsze mrozy. Mam go zalanego płynem, więc nie ma zabawy w zalewanie chłodnicy gorącą wodą. Podchodze-grzeje świce ok 25 sekund-odpalam  ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

a u muja pamieta jak otpalalismy mtz-a to ja siedzialem w mf255 dluga lina i choluje kawalet przewaznie zawsze zapalal


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@coolman111

masz żarową??jak przerabiałeś??bo ta płomieniowa wogóle nie zdaje egzaminu...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Oj przepraszam pioter. Pomylilłem się, bo to jest płomieniówka w 4514  ;). Przepraszam za pomyłkę. Taką samą też zamontowałem w C-360. Dzięki za nawrócenie mnie  ;).

Jeśli chodzi o to jak zdaje egzamin to były małe problemy jak mój 4514 miał jeden akumulator. Teraz przerobiłem go na 2x12 V. Swieca płomieniowa jak dla mnie jest ok., tylko jak miałem jeden akumulator to słabo kręcił i nie chciał odpalać szybko. Teraz jak mam 2 aku, to ma takiego kopa, że od razu odpala, nawet przy -25  ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Dobra nowy sprzecior na horyzoncie. Teraz na pierwszy plan wszedl zetorek 7245. Najprawdopodobniej to jego zakupimy. co o nim myslicie? warto?


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ale to juz ogłądałeś coś konkretnego???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sniker    0

zwinny, wygodna kabina, trwały, tylko nie lubi jak ktos ma cięzką nogę bo wtedy wiecej wypije jak ktoś rozsadnie jezdzi to nie jest tak zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

W sobote jedziemy ogladac to kolesia co ma tych ciagnikow sporo. ceny rozne od 30 do 40 tys sta tez rózny...


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

nie powiem Ci dokladnie bo nie wiem :P napewno wiecej od c360 :D tak sie zastanawiam... bo tak ona ma latac w prasie i przy 3m agregacie opryskiwacz takie tam pewnie rozsiewacz nawozow. i tak sobie najpierw myslalem zeby bez napedu brac... ale jak widze ze 7211 to po 29 to wole dolozyc te 5 tys i miec 4x4 bo naped jednak to inna bajka czy z agregatem czy jakkolwiek naped to naped


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj