Skocz do zawartości

Zdjęcie

uwiazanie psa

53 odpowiedzi na ten temat

#41 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 24 marzec 2013 - 08:46

uwiazanie psa Jak byłem na praktykach w Szkocji to widziałem jak 4psy pracowały ze stadami po ponad 50owiec. Gdzieś około 50 bo się pogubiłem i dałem spokój z liczeniem. Przeganiały je na inne pastwiska oraz na korekcje racic.
Każdy pracujący pies to piękny widok. Większość psów na polskich wsiach to żałosny widok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uwiazanie psa Dzisiaj, 04:41
  •  

#42 Share borec97

borec97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, piłka nożna

Napisany 04 kwiecień 2013 - 11:08

uwiazanie psa @Junkers
Może sąsiad ma smaczniejsze kury :lol:

A co do tematu to u mnie pies jest na 8 metrowym łańcuchu i nie ma problemu mu ze słuchem. :)

Edytowany przez borec97, 04 kwiecień 2013 - 11:11.

#43 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 16:20

uwiazanie psa Pies musi być uwiązany i nie wolno się z nim bawic bo inaczej się rozłajdaczy.

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 17:41

uwiazanie psa

Jak byłem na praktykach w Szkocji to widziałem jak 4psy pracowały ze stadami po ponad 50owiec. Gdzieś około 50 bo się pogubiłem i dałem spokój z liczeniem. Przeganiały je na inne pastwiska oraz na korekcje racic.
Każdy pracujący pies to piękny widok. Większość psów na polskich wsiach to żałosny widok

no wiesz trzeba poświęcić dzień pracy żeby zbić psu budę na miarę XXI w i z godną z wymaganiami UE
:D w dodatku nie wszyscy rolnicy mają gwoździe młotek piłkę i deski :blink: B)
a łańcuszka odpowiedniego też nie mogą znaleźć :D

@ Runder co się tak wysprzedajesz ???
Pomogłem, dobrze gadam ??? Kliknij zieloną strzałkę -----------------------------------------> UP

#45 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 19:59

uwiazanie psa

Pies musi być uwiązany i nie wolno się z nim bawic bo inaczej się rozłajdaczy.

Lecz się na głowę albo lepiej sam się uwiąż. A ogrodzić podwórko to nie łaska. Mam nadzieję że ARiMR na kontrolach będzie karać również za wiązanie psów.

#46 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 21:16

uwiazanie psa @mikad może być i uwiązany ale w jakich warunkach :D
http://iszamotuly.pl...a-łańcuchu.jpeg

czy na takim którego ogniwa są drobne lekkie a długość odpowiednio dostosowana np 5m

najlepszym rozwiązaniem jest kojec ale nie wszystkich na niego stać :( lub nie wpadli na taki pomysł żeby zrobić :lol:
http://www.kojcedlap...PA252940_01.JPG
Pomogłem, dobrze gadam ??? Kliknij zieloną strzałkę -----------------------------------------> UP

#47 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 21:42

uwiazanie psa Zasada jest prosta: nie potrafisz albo nie stać Cię na zapewnienie psu godziwych warunków to go nie trzymaj. Łańcuch jest wyjątkowo niehumanitarnym rozwiązaniem nawet taki pięciometrowy. Pies oprócz żarcia musi dostać trochę swobody aby mógł to żarcie swobodnie wydalić, rozruszać mięśnie czy nawet obwąchać i zaznaczyć swój teren. U mnie psy na dzień są w kojcach - trzy, każdy w swoim a na noc biegają po ogrodzonym terenie. Ja akurat mam ogrodzone 1ha ale przecież psisko wybiega się nawet po małym obejściu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 06 kwiecień 2013 - 21:58

uwiazanie psa

Pies musi być uwiązany i nie wolno się z nim bawic bo inaczej się rozłajdaczy.

Lecz się na głowę albo lepiej sam się uwiąż. A ogrodzić podwórko to nie łaska. Mam nadzieję że ARiMR na kontrolach będzie karać również za wiązanie psów.

Runder ma racje. Sam mam dwie łajzy. Jak wychodzi na wycieczkę to za karę doba na łańcuchu i pokornieje bydle i na jakiś czas spokój. Mój Bruno stracił nogę pod kosiarką rotacyjną bo pobiegł na pole. Moje psy 90% czasu spędzają na wolności.
Wieczny kawaler ;)

#49 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 22:04

uwiazanie psa nie jestem zwolennikiem katowania zwierząt ale też nie przesadzajmy. Jeśli ktoś ma psa na łańcuchu to go czasem z niego spuszcza (przynajmniej robił tak mój dziadek), a idąc w tok twojego rozumowania to krowy w oborze też są uwiązane. Setki kociąt topione i miliony zwierząt zabijane na mięso (w chinach również psy a na podhalu również).
to tak samo jak z karpiem wsadzą go do siatki ale i tak zaraz zabiją, a wszyscy ekoludki ale czy ktoś zapytał się o to ichtiologa.
osobiście swojego psa trzymałem w kojcu a jak bym miał kolejnego to również ale nie mam nic do ludzi którzy mają psy na łańcuchu ale w humanitarnych warunkach (o tych co się pastwią nie powiem dobrego słowa)

jak dla mnie jako człowieka to bardziej istotne są głodujące i schorowane dzieci w Afryce

#50 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 07:23

uwiazanie psa nie wiem może ze mną jest coś nie tak ale mi zdecydowanie bardziej żal zwierząt np.tych w chinach gdzie psy obdzierane żywcem ze skóry sa :(

#51 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 07 kwiecień 2013 - 09:25

uwiazanie psa nikt nikomu nie zabrania zajmować się głodującymi dziećmi. Masz tym większe możliwości że jesteś pewnie rolnikiem i produkujesz żywność B)
z tego co mi wiadomo łańcuch według nowej ustawy musi mieć min 3m, no cóż mój ma 2.8. Może kiedyś zrobię kojec ale na razie wolę te pieniądze wydać na lepsze żarcie i szkolenie. Pies na gospodarstwie powinien być pracownikiem roku a nie więźniem

#52 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 09:27

uwiazanie psa Powiedzcie jakie macie wymiary tych kojcy że są lepsze od łańcucha, jak już wcześniej mówiłem jak widzę u ludzi psy pozamykane w kojcach, to mi się ich szkoda robi, pies na pewno ma lepiej na długim łańcuchu, jak łańcuch jest lekki to go nawet nie czuje.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#53 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Motoryzacja, Informatyka, Rolnictwo

Napisany 07 kwiecień 2013 - 09:47

uwiazanie psa Wiadomo, ze tak czy siak trzeba go raz na jakiś czas wypuścić z tego kojca. Ja mam swoje na łańcuchu, ale jak np. w niedzielę idę sobie na spacer w pole to są spuszczane, i idą ze mną.
Na noc są spuszczane zwłaszcza w zimę biegają nawet w dzień, zawsze mogą się schować w stodole a jak mocne mrozy to i do obory idą.
Pies nie spuszczany głupieje. Wiadomo, jeśli ktoś nie ma ogrodzonego podwórza, to raczej nie może, bo nie mile widziane jest jak sobie pies po wsi łazi.
Kojec nie jest zły, tylko musi być w miarę duży i żeby pies miał dobry widok (nie stosować sztachet).
Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#54 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 11:22

uwiazanie psa @Junkers łańcuch jest lepszy od kojca dla większych psów np owczarka niemieckiego, kojce to rozwiązanie dla małych psiaków tzw typowych kundli itp. można trzymać psa typu owczarek w kojcu ale jeśli jest to trzymanie na dzień (na noc spuszczany) coś w stylu wypowiedzi @Kuba1212 :lol: do pracy chodzi na nocną zmianę :D

dobrze wiemy jakim problemem są watahy "dzikich" (nieupilnowanych) psów, w niektórych częściach Polski to strach dzieci wypuścić poza podwórek :wacko:

Edytowany przez mom, 07 kwiecień 2013 - 11:23.