Skocz do zawartości

Zdjęcie

uwiazanie psa

53 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Miichall

Miichall

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 21:37

uwiazanie psa Tylko zawsze może się powieść na takim drucie tak jak mój to zrobił :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uwiazanie psa Dzisiaj, 03:36
  •  

#22 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 21:53

uwiazanie psa Pewnie dlatego że nie miał wykrętlika (takie coś co zapobiega skręcaniu się łańcucha lub czegokolwiek), no i drut powinien raczej leżeć na ziemi.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#23 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 18 marzec 2013 - 10:41

uwiazanie psa A czy jest różnica dla psa całe życie na łańcuchu w obsranej budzie czy całe życie w kojcu w obsranej budzie? Swoboda owszem ale wszystko ma swoje granice. Zgadzam się z tym że pies w ciągłej izolacji głupieje i staje się niebezpieczny ale czasem trzeba, są sytuacje że trzeba psa odizolować i tu potrzebny łańcuch lub kojec. Też słyszałem że biegając na lince psy głuchną, nie wiem ile w tym prawdy. Może coś wykombinować żeby zmniejszyć to dzwonienie, żeby metal nie tarł o metal. Jakieś skórzane paski albo izolacja z plastiku. Ale przebywając na łańcuchu też ruch zwierzęcia wywołuje dźwięk.
Jeżeli podwórek nie jest ogrodzony uważam że pies na lince to najlepszy sposób żeby zapewnić mu przestrzeń i trochę ruchu. Jak jest ogrodzenie to wystarczy że będzie się chciało puścić psa luzem. Żeby pies nie kopał wystarczy wyłożyć pod budą kostkę albo jakieś płyty betonowe i co najważniejsze nie ma błota.
Moje owczarki w tej chwili wygrzewają się na słońcu na zaspie na środku podwórka. Nie mam kojca, jak jest potrzeba to idą na łańcuch, nie dłużej jak na kilka godzin. Zazwyczaj to psy stróżujące ale wczoraj to robiły jako pociągowe B) zdjęcia w galerii

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 18:17

uwiazanie psa A ja wam powiem tyle, że byłem po byka u takiego kolesia co wozi no i tam ma plac jak boisko piłkarskie i stoją te duże wozidła budowlane volvo tiry i inne sprzęty. To jest tak jakby pod drogą z 4m, ogrodzone wysokim płotem. A pies (naprawdę ogromny żadne bernardyny do niego startu nie mają) no i ma dużą budę a jest uwiązany na takiej linie może z 100m długiej a do tego zapięty łańcuch koło 10m i teraz powiedzcie czy temu psu dzieje się krzywda bo ja powiem tyle że jak widzę kojce na podobnej wielkości psy 2x2 to szkoda gadać. Ja np. miałem takiego dość dużego owczarko-bernardyna który był uwiązany na lince max 10m no i łańcuch 5m i wcale nie narzekał a to była dość ruchliwa bestia, pies troszkę zwariowany, sam do niego chodziłem ale się go bałem a np.wujek przyjeżdżał na wakacje to tej dawał mu łapę itd. To wszystko zależy od zwierzaka.

#25 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 18 marzec 2013 - 20:27

uwiazanie psa to któryś już wpis że ktoś się swojego psa boi- to jakiś kosmos :wacko: , może dlatego iż u uwiązanego psa występuje tzw syndrom(efekt)uwięzi- po to zreszta się wiąże psy strużujące, bo inaczej by nie gryzłu tylko uciekały ale i tak kosmos :huh:

#26 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 08:26

uwiazanie psa Super użytkowy zwierzak, idealny stróż skoro nawet właściciel się go boi to co mówić o obcych ;[
Ale jaką skuteczność ma pies jako stróż? Chyba tylko psychologiczno - odstraszającą. Pies łańcuchowy czy zamknięty w kojcu nic nie może zrobić gdy intruz wtargnie na teren, tylko poszczekać. A że takie psy szczekają bardzo często i na wszystko właściciel ma w d...e takie szczekanie. Pies który wolno porusza się po terenie może zatokować intruza ale takiego psa o ile nie był specjalnie szkolony łatwo otruć. Psy to śmieciarze i zbierają jadalne resztki, cóż tak powstał ten gatunek. W ogóle wystarczy gaz za kilkanaście złotych czy stalowy pręt i po psie. W czasie gdy różnego rodzaju kamery i czujniki są łatwo dostępne pies to tylko ozdoba podwórka i taki straszak.

dlaczego nie mogę wrzucić zdjęcia do galerii?

#27 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 08:31

uwiazanie psa gwozd masz w 100% racje!a zdjęcie może za duże

#28 Share jarecki82

jarecki82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka,boks,muzyka,film

Napisany 19 marzec 2013 - 18:58

uwiazanie psa U mnie od 20 lat nie było psa na łańcuchu i nie będzie .. Mam teraz 2 małe szczekacze-przytulaki, biegaja sobie wesołe po podwórku i na pewno są bardzo zadowolone ze swojego żywota.

#29 Share pedro21

pedro21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 19:29

uwiazanie psa jak można bać się własnych zwierząt??
mi jak mały byłem zawsze rodzice mówili że nie wolno się bać, a jakby się bali to całe to gospodarstwo by sensu nie miało...
trzeba uważać bo to tylko zwierze ale strach to przesada.. zresztą zwierzęta to chyba wyczuwaja że ktos się ich boi...
a co do psa, to samo szczekanie potrafi odstraszyc większość intruzów, jak wspomniano, psychologicznie działają...

#30 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 19 marzec 2013 - 22:15

uwiazanie psa jak dobrze pamiętam to przepisy dokładnie określają utrzymania psa - łacuch nie moze byc krótszy niż 3m, a czas uwiązania psa nie może przekraczać 8 godzin (?) nie pamiętam czy rzeczywiscie 8, ale powiatowy u nas jak przyjeżdza to zawsze się pyta o to.

Myślę że najważniejsze jest to aby pies czuł się szczęśliwy.

moja suczka to jedyne zwierzę z pośród tych co mam, które zawsze się cieszy gdy mnie widzi, macha ogonem i chce być ze mną, bez względu na to jaki mam w tym czasie humor. pozdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2013 - 22:34

uwiazanie psa Jeżeli ktoś już trzyma psy luzem, to też trzeba spełnić określone warunki typu ogrodzona posesja, tabliczka na bramie, dzwonek, a nie psy biegają po całej wsi jak bezpańskie, a właściciel ma to w głębokim poważaniu, albo na ogrodzonej posesji, ale bez żadnego oznakowania, że listonosz wchodzi furtką, a wychodzi nurkiem przez bramę.

#32 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 22:58

uwiazanie psa MAT912

Święta racja. Sąsiad do sąsiada przyjść odwiedzić nie może. Tak jest u wielu rolników.

jak można bać się własnych zwierząt??

A Byka nie można się bać?:P

#33 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 23:11

uwiazanie psa rok temu u nas w gminie był poważny problem z psami, i to właśnie tak jak piszesz, część tych psów miała właścicieli ale co z tego, nie obchodziły ich te psy. Wyganialiśmy cześć krów na pastwisko, i był problem bo wataha z takich psów czasami czepiała się krów na łące, płoszyły bydło, ganiały z jednego końca w drugi, kilka razy interweniowaliśmy.
Taka również wataha z kilku psów wpadła do sąsiadki na podwórko gdzie bawiło się jej 2letnie dziecko - biegało za kociakiem - i całe szczęście że psy rzuciły się na tego kociaka, bo gdyby go nie było to matka nie zdążyłaby dobiec do dziecka by go uratować...
niejednokrotnie widziałam watahy psów polujące na sarny na łąkach, ganiające zające i to w tak precyzyjny sposób jak brygada: jedne naganiały, a drugie wyskakiwały z kryjówki by złapać zębami i udusić... spacerując za porożami znalazłam nawet rozszarpanego jelenia...

Gdy podobna wataha pogryzła chłopca jadącego rowerem w sąsiedniej wiosce miarka się przebrała. Sytuacja stała się naprawdę poważna, niekrórzy rolnicy znajdowali rano swoje psy zagryzione na łańcuchach.... Wójt w końcu postarał się o odstrzał zdziczałych psów na 2 miesiące. Znajomy myśliwy oraz lekarz wet. jeździli i te psy likwidowali. W chwili obecnej już nie ma zdziczałych psów, a rolnicy też zaczęli zwrcać uwage gdzie przebywają ich czworonogi.
Choc to też do czasu, jak przyjdą wakacje to ilość porzuconych psów znowu wzrośnie. Ja sama przygarnęłam szczeniaka który na moich oczach został wywalony z samochodu, i to pod moim domem.

#34 Share pedro21

pedro21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 23:23

uwiazanie psa

MAT912

Święta racja. Sąsiad do sąsiada przyjść odwiedzić nie może. Tak jest u wielu rolników.

A Byka nie można się bać? :P

Nie powinno się, na byka trzeba uważać,
jak przy nim trzęsiesz portkami to on wyczuje że sie go boisz..
choć nie mozna zabronic bania się...

Psy to była u nas zmora dawniej, ok 300m od domu mieszkała starsza samotna pani co miała stadko psów (wilczury wielkie a było ich ponad 10) i nie miała płotu ani czym karmić, te psy polowały na polach na zające, sarny, aż strach było przechodzić w pobliżu, w końcu pani pojechała do szpitala, a policja je dozywiała a potem wybili te psy,
jak wróciła ze szpitala to se sprowadziła 3 małe pieski ale to też wredne były i ganiały jak sie rowerem jechało, i teraz ta pani nie zyje, i psów już nie ma bezpańskich.
I taka ciekawostka o naszych: jak w żniwa brama otwarta cały dzień to psy na linii bramy leżały i jak ktoś szedł drogą to bardzo szczekały ale linii płotu nie przekroczyły, mimo ze pare razy je drażnili, nie wyjdzie poza podwórko..

#35 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 23:24

uwiazanie psa mlodyhef to że pies zachowuje się agresywnie do innych ludzi, nawet bedąc znajomym, to juz dla mnie świadczy o ogromnym zaniedbaniu i niewiedzy ze strony właściciela,
dla mnie to niewyobrażalne żeby pies atakował innych,
jak czasami idę do kogoś i u tej osoby pies mnie tak oszczekuje że aż łańcuch trzeszczy to jednocześnie mam ochote nawsadzać właścicielowi, jednocześnie modląc się żeby ten łańcuch jeszcze trochę wytrzymał...
ale przeważnie jest tak, że psy same się wychowują i same ustalają sobie granice, albo ich brak

#36 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 08:41

uwiazanie psa

Jeżeli ktoś już trzyma psy luzem, to też trzeba spełnić określone warunki typu ogrodzona posesja, tabliczka na bramie, dzwonek, a nie psy biegają po całej wsi jak bezpańskie, a właściciel ma to w głębokim poważaniu, albo na ogrodzonej posesji, ale bez żadnego oznakowania, że listonosz wchodzi furtką, a wychodzi nurkiem przez bramę.

Do trzymania jakichkolwiek zwierząt trzeba mieć odpowiednie warunki. Żeby mieć krowy na pastwisku też trzeba je odpowiednio zabezpieczyć przed samowolnym opuszczeniem i nikt z tego problemu nie robi. Kto hoduje świnie to też zapewnia odpowiednie warunki. Nie ma obowiązku posiadania psa. Takie uwiązanie na długiej lince to doskonały sposób na zapewnienie większej swobody w przypadku gdy z jakiś powodów pies nie może sam poruszać się po posesji. Ale nawet najlepsze rozwiązanie nie zastąpi kontaktu z właścicielem.
7891Firefox

"ale przeważnie jest tak, że psy same się wychowują i same ustalają sobie granice, albo ich brak"
no właśnie zazwyczaj tak jest a to właściciel powinien nauczyć co wolno a co nie. Jeżeli pies robi coś źle to nie jego wina, to z winy właściciela

Co do szczęśliwych psów to tu jest chyba nieszczęśliwy bo musi pracować. Jak myślicie?
http://www.youtube.com/watch?v=-UgoCfNS3qk

#37 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 21 marzec 2013 - 08:58

uwiazanie psa Piękny przykład współpracy psa z człowiekiem . Wszyscy chyba widzą , jak bardzo nieszczęśliwy jest ten owczarek :P

#38 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 16:12

uwiazanie psa Bo ja wiem czy taki piękny :) Bawimy się tak codziennie tylko mam lepsze psy i lepiej wyszkolone :)

#39 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 08:54

uwiazanie psa To zapodaj jakiś filmik ze swoimi psami bo na Twojej stronie nie mogłem nic znaleźć. Masz tylko bordery czy coś jeszcze? Wrzuciłem film z owczarkiem niemieckim bo w większości gospodarstw występują psy w typie tej rasy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 13:11

uwiazanie psa I to z nie byle jakim owczarkiem, prezentuje unikalna w skali europy pozostałość pasterskich linii owczarków niemieckich- ponoć na północy niemiec jeszcze zostały jakies, żartobliwie napisałem że nie taki piękny bo pracujemy w innym stylu- owczarki pracują zupełnie inaczej bo w innych warunkacz powstawały kontynentalne rasy, małe pastwiska, dużo przepędów i granic do pilnowania(nawet jest takie pojęcie jak boundary instinct- instynkt granicy). Bordery (a takie hoduję i szkolę) pracują na b. dużych przestrzeniach, idea jest taka by zrobić wszystko nie strasząc zwierząt zbyt mocno, subtelnie- używają tzw oka, taka charakterystyczna postawa.
Filmik może z zawodów mam jakiś, z gosp. to tylko jeden mało ukazujący, choć styl pracy już tak- więc zamieszczę go ale postaram się poszukać coś co bardziej oddaje idee.

to troszkę pokazuje idee borderową