Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 5075e [opinie]

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maseey

maseey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/piotrek123456789098

Napisany 17 marzec 2013 - 14:56

John Deere 5075e [opinie] witam mam zamiar kupić JD 5075e pracował by na 50 ha . Dużo osób na niego narzeka więc proszę o jakieś opinie .. W jakiej cenie on by był z FABRYCZNĄ kabiną ? ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 5075e [opinie] Dzisiaj, 01:12
  •  

#2 Share Igor110

Igor110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 17 marzec 2013 - 15:24

John Deere 5075e [opinie] skoro tak na niego nażekają to po co ryzykować?

#3 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 16:10

John Deere 5075e [opinie] A kto narzeka na te ciągniki?

#4 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 10:24

John Deere 5075e [opinie] 118.000 PLN Do czego by miał byc,pewnie jako pomocnik?
Marcin

#5 Share agro146

agro146

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 21:10

John Deere 5075e [opinie] tez zastanawiam sie nad kupnem ciagnika tego lub mniejszego , ale mi chodzi o ciagnik bez kabiny i jaka by była jego cena . chce go wybrac bo mam ubore starego typu , i był by do paszowozu , , do zagrabiarki , do lekkich prac

#6 Share Toudi2

Toudi2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 13:44

John Deere 5075e [opinie] witam. tak się składa, że jestem właścicielem 5075e bez kabiny (z pałąkiem ochronnym). ze sprzętu jestem bardzo zadowolony. mój ma założony ładowacz czołowy metaltechnik. oczywiście jak każdy sprzęt ma wady i zalety. pozwolę sobie wymienić najważniejsze (dla mnie):
ZALETY:
manewrowość - niesamowita, zawraca prawie w miejscu, tutaj jest w czołówce.
spalanie - przy lekkich pracach z ładowaczem lub z maszynami z wom-em na obr 540e naprawdę przyzwoite.
rozmiar - przy złożonej ramie wypychałem obornik z pomieszczeń gdzie ledwo mieścił się ursus c360 bez kabiny.
obsługa - jak budowa cepa, umiesz jeździć ursusem to tutaj jest jeszcze łatwiej.
skrzynia biegów - chodzi jak w samochodzie, dodatkowo fajny patent z pseudorewersem, biegi 2 i R są naprzeciw siebie, przy pracy z ładowaczem wajchowanie tylko przód-tył.
opony - dla modelu 75 KM doskonałe.
koszty - niski koszt przeglądu, chociaż... patrz wady.
WADY:
waga - 3 tony do pracy z ładowaczem to za mało (przy trudnym terenie, zwłaszcza nierównościach), naprawdę łatwo się wywrócić dla niewprawionego operatora.
zakresy - trzeba wprawy aby płynnie przechodzić np. z trójki na drugim zakresie do dwójki na trzecim (przy kosiarce czasem trzeba).
Vmax - 30 km/h to w transporcie czasem za mało.
dolny wydech - ze zwijarką na upale pożar prawie pewny.
czas między przeglądami - 250 godz. (!) pracy. montaż tacho zamiast licznika motogodzin to gruba przesada...
brak pneumatyki - trzeba dopłacić.

tyle na razie przyszło mi do głowy. w razie pytań pisać maila.
Pozdrawiam, Piotrek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 08:22

John Deere 5075e [opinie] Ej no bo taki brałeś z tym dolnym wydechem :-) Znajomy ma no i nie wiem co o nim mówić no tak jak u cb do tura i ciasnych pomieszczeń to ok ale do ciężkiej roboty to pewno nie?Zreszta to nie do tego te ciągniki są konstruowane.I to jest 3 cyl.?
Marcin

#8 Share Toudi2

Toudi2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 maj 2014 - 22:20

John Deere 5075e [opinie] Cinek, witam :)
To NIE jest traktor do ciężkiej roboty. To, że uciągnie cztery skiby nie znaczy, że jest do tego przeznaczony... Chociaż prosty siewnik do kukurydzy (6 rzędów) po 24 ha przeciągnąłem w 10 godzin :) (dużo/mało? - 360 by zdechł ;)) Poza tym trzy cylindry... Moc ma ale jak się wkręci... do 1200 obr słabo, co nie oznacza, że to wada - przy ładowaczu wystarcza, a i zużycie paliwa rozsądniejsze :) A co do wydechu - kombinuję wygiąć rurę tak aby strzelała w bok na wysokości tylnej osi, tyle, że rama ładowacza przeszkadza. Iskrownik nie wchodzi w rachubę - za mało miejsca i średnica nietypowa...

#9 Share WiLLy06

WiLLy06

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 10:33

John Deere 5075e [opinie]

Witam

Mam pytanie do użytkowników jd 5075e , zamierzam kupić taki ciągnik jako maszyne pomocniczą, będzie głównie chodził w rozsiewaczu, opryskiwaczu ciąganym, siewnikach do warzyw oraz ziół, przy kopaczce oraz bolku. Głównie interesuje mnie jak się spisuje, ewentualne koszty części, spalanie oraz komfort pracy. Zastanawiam się czy nie lepiej wybrać np 5065e , jak myślicie?

z góry dziękuje za opinie

#10 Share lukjohn97

lukjohn97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 16:51

John Deere 5075e [opinie] jaki plug do 5075e polecacie? znajomy ma taki traktor od miesiąca i szuka pluga do niego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomek2201

tomek2201

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 01 maj 2016 - 20:43

John Deere 5075e [opinie] ja do mojego JD zakładam pług Nemeyer 3 skóry po 40 cm obrotowy i radzi sobie bardzo dobrze
wystąpił błąd :
nie skóry a skiby :-)