Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie płacone oc kilka lat.

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share avatarzaq12wsx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 14:32

Nie płacone oc kilka lat. Witam. Mam problem od 2005 rok nie było płacone oc w samochodzie. A chciał bym go sprzedać lub oddać na złom aby dostać trochę kasy za niego. Moje pytanie jest następujące czy da sie obejść płacenie oc z poprzednich lat??? Proszę od odpowiedz z góry dziękuje .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie płacone oc kilka lat. Dzisiaj, 04:24
  •  

#2 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 14:35

Nie płacone oc kilka lat. Zeby zezlomowac auto to jest potrzebna obowiazkowo karta pojazdu (jezeli byla wydana) i chyba OC pojazdu

Edytowany przez banan575, 17 marzec 2013 - 14:36.

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#3 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 14:35

Nie płacone oc kilka lat. Ciężka sprawa. Ja nie płaciłem za przyczepę. Nie jeżdżę nią po asfalcie. Raz się zapomniało i tak zostało. Chciałem zapłacić teraz zaległe to mi powiedzieli że to niemożliwe. Ubezpieczyć od nowa. Jest jakiś system który przesiewa opłaty pojazdów. Jak ubezpieczę od nowa to jest szansa że nie znajdzie wcześniejszych lat bezskładkowych tylko najmłodszą wpłatę.
Sam jestem ciekaw ile w tym prawdy.
Do starych gratów karty pojazdu nie trzeba. O oc też nikt na złomie się nie pyta. Dowód rejestracyjny tak.

Edytowany przez seweryn20, 17 marzec 2013 - 14:36.

KPK Kumurun Team

#4 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 15:05

Nie płacone oc kilka lat. Na mój rozum to trzeba przyczepę komuś sprzedać na fikcje z dobrym znajomym i, po roku odkupić tak na niby . Wykasujom się sałatki i ubezpieczyć w innym zakładzie

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 15:06

Nie płacone oc kilka lat. No tak ale po sprzedaży trzeba ten fakt zgłosić ubezpieczycielowi. I co wtedy?
KPK Kumurun Team

#6 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 15:14

Nie płacone oc kilka lat. http://www.multia.pl/node/79

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#7 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 15:14

Ciężka sprawa. Ja nie płaciłem za przyczepę. Nie jeżdżę nią po asfalcie. Raz się zapomniało i tak zostało. Chciałem zapłacić teraz zaległe to mi powiedzieli że to niemożliwe. Ubezpieczyć od nowa. Jest jakiś system który przesiewa opłaty pojazdów. Jak ubezpieczę od nowa to jest szansa że nie znajdzie wcześniejszych lat bezskładkowych tylko najmłodszą wpłatę.
Sam jestem ciekaw ile w tym prawdy.
Do starych gratów karty pojazdu nie trzeba. O oc też nikt na złomie się nie pyta. Dowód rejestracyjny tak.

Podczas zlomowania (np we WTORSTALu) auta potrzebna jest KARTA POJAZDU (jezeli byla wydana to byla wazniejsza niz DR) i auto mialo miec ubezpieczone OC.

W grudniu 2010r zlomowalismy auto f.mondeo z 93r no to jeszcze czaje jakie procedury obowiazywaly na podkarpaciu.

I auto mialo byc w calosci oddane na zlom.

Edytowany przez banan575, 17 marzec 2013 - 15:15.

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#8 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 15:16

Nie płacone oc kilka lat. Ja tak miałem z traktorem ojca, "bo po co 2 ubezpieczać i opłacać" w jego mniemaniu , nie był opłacany ok 15lat, poprostu zrobiłem przegląd poszedłem do ubezpieczyciela ubezpieczyłem i tyle, nawet nie wspomnieli o funduszu za poprzednie lata. Co do kasacji pojazdu potrzebne jest ważne OC w dniu kasacji, trzeba go wykupić na miesiąc bo krócej się nie da.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 15:16

Nie płacone oc kilka lat. No widzisz w połowie zeszłego roku złomowałem i tylko dowód chciał. Możliwe że się coś zmieniło, nie było by to nic nowego.
KPK Kumurun Team

#10 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 17 marzec 2013 - 15:22

Nie płacone oc kilka lat. U mnie to samo było...Tata dowód zgubił i oc też nie było opłacane..(pewnie z 15 lat to trwało) później wyrobiliśmy nowy dowód ubezpieczyli i też nie było mowy o składkach za poprzednie lata. Tyle że przy okazji rejestracji Tata "podarował" mi ciągnik i teraz jest w papierach na mnie zarejestrowany. Na razie 3 rok jest ok.Mam nadzieję że sobie po latach nie przypomną :D
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share avatarzaq12wsx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 15:34

Nie płacone oc kilka lat. ale u mnie ojciec umarł w 2001 a do chyba 2006 roku było ubezpieczane oc i jak zrobić aby nie płacić za te 5-6 tak oc a samochód był na niego

Edytowany przez avatarzaq12wsx, 17 marzec 2013 - 15:35.

#12 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 15:41

Nie płacone oc kilka lat. OC jest potrzebne do legalnego poruszania się pojazdem po drodze. Na złom auto zawieziesz na lawecie i ci potrzebne jest oc ale na to lawetę :P Kiedyś miałem malucha co stał 3 lat nieopłacany i bez przeglądów. został odwieziony na złom i nie było z tym problemów. Można jeszcze sprzedać komuś auto a ta druga osoba go nie rejestruje (sprzedający idzie do wydziału komunikacji z umową kupna-sprzedaży i zgłasza sprzedaż) i wtedy możesz sobie auto sprzedać normalnie na złom.

Samochód jest na zmarłego?? To sprawa spadkowa... Gdyby teraz zmarł można by kombinować że sprzedał tuz przed śmiercią ale nie tyle lat do tyłu..

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#13 Share Leito21

Leito21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 15:42

Nie płacone oc kilka lat. Najlepszą metodą i skuteczną jest znalezienie obco krajowca najlepiej z Ukrainy lub Rumunii. Piszemy fikcyjna umowę z datą ostatniego ubezpieczenia. Rumunowi dajemy 50 zł za udostępnienie danych . Samochód widnieje jako sprzedany za granicę. Zanosimy do wydziału komunikacji umowę kupna sprzedaży z przed 3 czy 4 lat i po sprawie. Samochód tniemy na kawałki i likwidujemy numery nadwozia i sprzedajemy:D . Ubezpieczyciel może upomnieć się o nie zapłacone składki.

Jeśli napiszesz umowę na kogoś z rodziny ta osoba ma obowiązek zarejestrować ten samochód i wykupić OC. Czyli zapłacić wszystkie zaległości widniejące na tym samochodzie

Edytowany przez Leito21, 17 marzec 2013 - 15:45.

#14 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 15:55

Nie płacone oc kilka lat. a ja co mam zrobić jak c330 i c360 od wieków nie mają papierów nie wiem nawet gdzie leży tablica i jak można to załatwić jak nic do nich nie mam ? ciągniki są na ojca

#15 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 16:10

Najlepszą metodą i skuteczną jest znalezienie obco krajowca najlepiej z Ukrainy lub Rumunii. Piszemy fikcyjna umowę z datą ostatniego ubezpieczenia. Rumunowi dajemy 50 zł za udostępnienie danych . Samochód widnieje jako sprzedany za granicę. Zanosimy do wydziału komunikacji umowę kupna sprzedaży z przed 3 czy 4 lat i po sprawie. Samochód tniemy na kawałki i likwidujemy numery nadwozia i sprzedajemy:D . Ubezpieczyciel może upomnieć się o nie zapłacone składki.

Jeśli napiszesz umowę na kogoś z rodziny ta osoba ma obowiązek zarejestrować ten samochód i wykupić OC. Czyli zapłacić wszystkie zaległości widniejące na tym samochodzie

Kiedys na pewnym forum w temacie jak zezlomowac auto koles napisal identycznie jak ty zeby spisac umowe z obcokrajowcem, to po kilku dniach policja chciala zeby udostepnic IP tego uzytkownika.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#16 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 17:13

Nie płacone oc kilka lat. Co za bzdury piszecie o oc.
http://www.cez.glogo.../dokumenty.html

#17 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 17 marzec 2013 - 17:28

a ja co mam zrobić jak c330 i c360 od wieków nie mają papierów nie wiem nawet gdzie leży tablica i jak można to załatwić jak nic do nich nie mam ? ciągniki są na ojca

A na kogo te ciągniki są zarejestrowane? OC jest opłacane? Tablice to nie problem, wypełnia się papierek, że zaginęły np podczas prac polowych.

#18 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 18:09

Nie płacone oc kilka lat. ciągniki są na ojca od lat 90 nic nie było robione ani przeglądy ani nic nie ma żadnych umów na nich żadnego dokumentu na te ciągniki

#19 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 17 marzec 2013 - 18:26

Nie płacone oc kilka lat. No to ojciec musi iść do WK komunikacji i zgłosić że zagubił DR, wtedy mu wydadzą nowy, przeglądy nie mają nic do rzeczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 18:30

Nie płacone oc kilka lat. no ale jak dowody były zgubione pewnie gdzies w latach 90 to wystarczy pójść i dadzą nowy chyba nie