Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki wybrac ciagnik (nowy) zeby sluzyl na lata?

52 odpowiedzi na ten temat

#21 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 16:39

jaki wybrac ciagnik (nowy) zeby sluzyl na lata? a farmtrac?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki wybrac ciagnik (nowy) zeby sluzyl na lata? Dzisiaj, 18:43
  •  

#22 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 17 marzec 2013 - 18:22

jaki wybrac ciagnik (nowy) zeby sluzyl na lata? Case Jx 80 na mechanicznym rewersie kosztuje około 125tyś zł
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#23 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 19:22

jaki wybrac ciagnik (nowy) zeby sluzyl na lata? jak ja kupowałem to dopłata do hydraulicznego była coś koło 6 tys. zł, ale warto

#24 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 19:47

jaki wybrac ciagnik (nowy) zeby sluzyl na lata? a do klimy ile trzeba doplacic? np do zetora?

#25 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 17 marzec 2013 - 19:58

jaki wybrac ciagnik (nowy) zeby sluzyl na lata? Ja bym poczekał ze dwa lata, będą dawać za złotówkę +vat tak jak teraz telefony. Dzwonią, namawiają tylko bierz. Rynek się nasyci i po co przepłacać. Ja bym nowego ursusa brał bo trzeba konkuręcję wykończyć.

#26 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 19:59

jaki wybrac ciagnik (nowy) zeby sluzyl na lata? w case`ie było też około 6 tys. zł i tyle samo w NH, więc sądze że to będzie podobna cena

#27 Share komputerek77

komputerek77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 18:14

Case Jx 80 na mechanicznym rewersie kosztuje około 125tyś zł

to jest cena netto?

#28 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 18 marzec 2013 - 22:03

jaki wybrac ciagnik (nowy) zeby sluzyl na lata? netto
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#29 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 19:17

jaki wybrac ciagnik (nowy) zeby sluzyl na lata? Z tego co wiem to New Holland TD i Case JX różnią się tylko kolorem więc nie wiem skąd U niektórych wnioski że NH lepszy od Case lub odwrotnie (może dlatego że ma akurat jeden lub drugi). Moim zdaniem NH/Case byłby dużo lepszym wyborem niż Zetor,Farmtrac itd. Zalety stosunkowo tanie w zakupie, niskie zużycie paliwa, zwrotność wady zdecydowanie zbyt niska masa własna

Nie wspominałeś nic o kwocie jaką możesz wydać ?

#30 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 22 marzec 2013 - 07:20

jaki wybrac ciagnik (nowy) zeby sluzyl na lata? @MKrajes moze dlatego ze NH jest tanszy o case.
Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 09:44

jaki wybrac ciagnik (nowy) zeby sluzyl na lata? Źle mnie zrozumieliście. Nie tylko cenę trzeba brać pod uwagę ale także serwis i sam dojazd, dostęp części zamiennych, nawet mechaników i właściciela firmy brałbym pod uwagę. Przedstawiciela handlowego brałbym na samym końcu tej drabiny.
Przecież co 5 lat nie będziemy zmieniać ciągnika. Może NH/ Case jest lepszy od zetora w ciągu 5-10 lat ale później może być inaczej. A Casa nie będę serwisował w NH bo niby to samo.
Zakładam że jak ktoś ma 20-25 hektarów ciągnik będzie używał 20-30 lat.
Po 30 latach w takim ciągniku zakładam że trzeba wszystko "przeryć" nie ważne czy NH/CASE/Zetor?

#32 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 22:37

jaki wybrac ciagnik (nowy) zeby sluzyl na lata? Dobre rozumowanie brać wszystko pod uwagę. Pisałem że NH i Case to to samo wiec wybór pomiędzy TD a JX najczęsciej uwarunkowany jest najbliższym dealerem. Nie wezmę Case mając do dealera i serwisu 60 km gdy obok mam NH. Jak szukasz ciągnika na lata odpuść sobie od razu wszelkie ciągniki typu Farmtrac, Pronar, Farmer, Kuboty itd. Każdy ale to każdy użytkownik takich wymysłów nie będący jakimś fanatykiem marki po dłuższym czasie intensywnego użytkowania nie mówi o nich już tak dobrze jak kiedyś. Chcesz prawdziwy ciągnik na lata kup JD lub Fendt ale tutaj cena jest dosyć wysoka zarówno w zakupie jak i w eksploatacji. Dobry ciągnik z trochę wyższej półki MF, Valtra, DF też powinien sporo posłużyć. Co do Zetorów nie będę się wypowiadał bo od zawsze byłem sceptycznie nastawiony do tej marki ale ogólnie rzecz ujmując zamiast zetora dużo bardziej polecałbym NH czy Case o innych wyżej wymienionych markach już nie wspominając.

#33 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 20:54

jaki wybrac ciagnik (nowy) zeby sluzyl na lata? Tu się zgodzę z kolegą. Dobry ciągnik to Fendt, JD- na lata. Pomyśl o kupnie do 5 lat.

#34 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 21:59

jaki wybrac ciagnik (nowy) zeby sluzyl na lata? nie stać mnie niestety na takie wydatki a te NH tak do 150 tys to co byscie doradzli

#35 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 23 marzec 2013 - 22:27

jaki wybrac ciagnik (nowy) zeby sluzyl na lata? NH do 150tys to td5040
Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

#36 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 22:34

Tu się zgodzę z kolegą. Dobry ciągnik to Fendt, JD- na lata. Pomyśl o kupnie do 5 lat.

Jakiś argument że fendt to fendt a JD to JD. Jak masz głupoty pisać i posty nabijać to usuń konto z tego forum.

#37 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 00:04

jaki wybrac ciagnik (nowy) zeby sluzyl na lata? Tylko chyba u dealerów spotkac można jedynie końcówki serii TD i JX gdyż zastępują je nowsze serie dlatego można je dostać po w miarę korzystnych upustach. Co do cen to najlepiej gdybyś udał się do jakiegoś najbliższego dealera. W 150 tys z 90km NH czy Case mógłbyś się spokojnie wyrobić.

#38 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 11:07

jaki wybrac ciagnik (nowy) zeby sluzyl na lata? @Ziel
Młody jeszcze jesteś. Nie chciało mi się tyle pisać.
@farmer_98
Najlepiej przekonać się samemu ponieważ forum AF nie jest do końca obiektywne, każdy chwali swoje.
Polecam jechać do znajomego (nawet mu zapłacić, umówić się) i przejechać się, zaczepić pod maszynę i sprawdzić w ciężkich warunkach. Pokazami na targach się nie sugerować ani klimatyzacją.
Pytać się co robili do tej pory w ciągnikach. Spytać się także w sklepach, o dostęp części zamiennych, ile kosztują - napinacz, -zestaw naprawczy -chłodnica -zwracaj nawet uwagę na akumulator bo np. Valtra ma akum który ma odwrotnie bieguny i inny nie pasuje. W jakim czasie byś dostał te części. Porozmawiać z mechanikami oni dużo naprawiają ciągników tylko nie z serwisantami szczególnie tymi młodymi.

Edytowany przez tespis17, 24 marzec 2013 - 12:07.

#39 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 24 marzec 2013 - 11:39

jaki wybrac ciagnik (nowy) zeby sluzyl na lata? Gość ma 150 tys do wydania a wy mu proponujecie JD albo Fendt- a. Jak za taką kasę to i tak będzie prosta wersja bez elektroniki więc większość ciągników w tej cenie teoretycznie nie powinna się bardzo psuć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 11:39

jaki wybrac ciagnik (nowy) zeby sluzyl na lata? Ty chyba jesteś naiwny jeżeli tak uważasz. Jeździłeś kiedyś którymś z tych ciągników że oceniasz i wyśmiewasz tych co się sprzeciwiają twojej opini? Co z tego że mam zaledwie 18 lat, dużo już przeżyłem i na wielu sprzętach jeździłem. Nie chcę kłótni chce tylko odp. z twojej strony cwaniaczku. Rzetelnej i popartej argumentami a nie bo tak.