Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa Buraka Cukrowego 2013

326 odpowiedzi na ten temat

#61 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 06:29

uprawa Buraka Cukrowego 2013 Panowie czy możecie podać koszty zabiegów herbicydowych?

Jak to jest: czy to że jedne buraki szybko zakrywają międzyrzędzia (jedne się rozkładają a na innych polach rosną do góry) zależy od odmiany czy agrotechniki czy czegoś jeszcze innego?
hoduję króliki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa Buraka Cukrowego 2013 Dzisiaj, 05:36
  •  

#62 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 13 czerwiec 2013 - 09:03

uprawa Buraka Cukrowego 2013 Kształt liści i ich ułożenie zależy od odmiany . Odmiany dipolarne mają właśnie takie stojące liście. Bardzo to ułatwia zbiór, ale nieco bardziej trzeba dbać o zachwaszczenie.
Co do kosztów m usiałbym sięgnąć do faktur, ale koszty są wysokie. Tym niemniej moim zdaniem warto. Może jak znajdę chwilę to wieczorem napiszę.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#63 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 733 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 09:26

uprawa Buraka Cukrowego 2013 u mnie herbicydy w tym roku średnio 590zł/ha (zostało coś z tamtego roku, ta cena jest tych co dokpuiło się, więc z tym co zostało wyjdzie pewnie ok 650) netto mówiąc o herbicydach na dwuliścienne..

i to trzeba przelecieć motyczką bo niektóre chwasty już za stare się zrobiły i tylko je poprzypalało ;/ nie wiem jak u Was ale u mnie w tym roku wysoka presja szarłata była...

Edytowany przez skywalker89, 24 czerwiec 2013 - 21:14.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak wybrać sadzeniaki? zobacz »

•  

#64 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 10:38

uprawa Buraka Cukrowego 2013 Które odmiany w takim razie będą miały liście bardziej położone? Bo zależy mi bardziej na ograniczeniu zachwaszczenia niż na ułatwieniu zbioru.

U mnie koszty herbicydów o około 540 zł/ha:

I Supero 05EC na jednoliścienne 1,1 l
II Betanal Elite 1,1 l + Lontrel 300SL 0,25 l
III Betanal Elite 1,1 l
IV Betanal Maxx Pro 1,5 l

Efekt: czysto, poza nielicznymi niezapominajkami i pojedynczo występującą gorczycą/rzepakiem.

Edytowany przez wojciechu, 13 czerwiec 2013 - 10:39.

hoduję króliki

#65 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 733 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 19:49

uprawa Buraka Cukrowego 2013 ja w tamtym roku miałem pewniaka, huzara i imperiala jeśli chodzi o odmianę, to powiem, że pewniak miał największe liście a i w plonie super (wczesna dostawa to wg samochodów cukier był na poziomie 17,5-18,5 z tego kawałka), huzar słabe liście i cukier na poziomie ok 16%, a imperial liście trochę lepsze od huzara i cukier.
W tym roku posiałem 7ha pewniaka i jak narazie super rosną, i na kawałek 2ha chciałem spróbować czegoś innego tzn sokratesa, to z tej samej firmy tj. sesvanderhawe i powiem, że ten sokrates też niczemu sobie jeśli chodzi o liście, a wybrałem tą odmianę bo ja patrzyłem na te badania z cukrowni jeśli chodzi o odmiany i sokrates był w czołówce jeśli chodzi o plon cukru (jak i pewniak)..

#66 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 21:59

uprawa Buraka Cukrowego 2013 U mnie: Betanal + Goltix + Kosynier. Wszystkiego po litrze, trzy zabiegi. Do tego jeszcze jeden zbieg jakimś graminicydem i ew. Lontrel, jak się oset za mocno po plantacji panoszy :) Substancji aktywnych jest sporo, więc efekt całkiem niezły, tak jak i koszt zabiegów- łącznie ok: 1000zł/ha.

#67 Share bieniek145

bieniek145

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 5 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 16:41

uprawa Buraka Cukrowego 2013 A na lekki perz od miedzy co polecacie? Myślałem o Agilu.

Edytowany przez bieniek145, 14 czerwiec 2013 - 16:44.

#68 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 17:05

uprawa Buraka Cukrowego 2013 AGil moim zdaniem najlepszy.

#69 Share jarooo3013

jarooo3013

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 11:08

uprawa Buraka Cukrowego 2013 Ja swoje te slabiutkied pokropilem takim mixem,-mocznik,siarczan,bormax,odzywka36%,cukrowit i asahi. obawialem sie ze calkiem padna,ale schodzilem opielaczem dostaly powietrza i moze cos z tego bedzie. W tym tygd.2zabieg dolistny bedzie. Dodajiecie do dolistnego profilaktycznie jakies fungicydy? Panowie a o odmiane JANOSIK wypowie sie kto,bo mam jej troszke posiane.?

#70 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 11:26

uprawa Buraka Cukrowego 2013 Panowie czy nie macie problemu z dziką zwierzyną u mnie zaczynają już się interesować burakami może ktoś ma jakieś sprawdzone sposoby na ich odstraszenie bo na kłusowników nie ma co liczyć .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 733 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 13:20

uprawa Buraka Cukrowego 2013 jedyne co to pastuch, ja w tamtym roku założyłem i był spokój od tamtej pory a teraz póki co jeszcze nie niszczą buraków...
co odmiany Janosika to słyszałem w tamtyk roku od znajomego, że to dosyć dobra odmiana ;)

#72 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 13:24

uprawa Buraka Cukrowego 2013 panowie niewiem jak u waz ale juz sie pojawił chwościk u mnie

#73 Share jarooo3013

jarooo3013

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 16:47

uprawa Buraka Cukrowego 2013 U mnie chwoscika nie widac,ale chyba profilaktycznie juz niedlugo cos zaaplikuje.Ale za to mrowki strasznie mecza korzonki,ale bi58 juz poszlo moze pomoze. CHyba ze trzy lat temu mialem kolo lasu,to tez zwierzyna lesna zagladala w burak,to ponastawialem strachow typu z reklamy"laciate" i dobre efekty robilo jak byl wiatr oczywiscie na druta tam 5 wsadzic puszke z browara. Lecz zwierze nie glupie i po jakims czasie troche sie skapowalo ze sie z nim w .... leci. skywalkewr89 oby znajomy mowil prawde ;)

#74 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 17:21

uprawa Buraka Cukrowego 2013 Ja na dziki dostałem z koła jakieś granule i był spokój. To wyglądało jak karma dla psa, posypałem na miedzach i żaden nie pojawił się. To mają koła łowieckie i jest to w ich onteresie żebyy to wydali rolnikowi. można też kupić dzik stop lub zwierzyna stop.

#75 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 733 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 20:42

panowie niewiem jak u waz ale juz sie pojawił chwościk u mnie

kolego, ja myślę, że to nie jest chwościk tylko ta choroba taka co jest bardzo podobna do chwościka i która w sumie chyba nie jest szkodliwa i na którą i tak nie ma środka ale przyjżyj się dobrze, zaproś inspektora na pole.. ja myślę, że na chwościka będę pryskał coś koniec czerwca początek lipca, z chwilą pierwszych objawów...

#76 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 21:00

uprawa Buraka Cukrowego 2013 inspektor potwierdził a buraki 2 razy grad bił

#77 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 733 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 21:46

uprawa Buraka Cukrowego 2013 no to może przez to, że uszkodzone dwa razy były i musiały się wysilać a pogoda też sprzyjająca dla chorób.. ;/ u mnie grad raz je poczęstował w zeszłym tygodniu, ale na szczęście bardzo mocno nie zbiło, w zesżłym roku miałem gorzej..

#78 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Pożarnictwo, Sport pożarniczy, Handball, Siatkówka, Hazard-czyt. Poker, Film, Książki-tematyka II wojna światowa, Informatyka

Napisany 24 czerwiec 2013 - 10:53

Ja swoje te slabiutkied pokropilem takim mixem,-mocznik,siarczan,bormax,odzywka36%,cukrowit i asahi. obawialem sie ze calkiem padna,ale schodzilem opielaczem dostaly powietrza i moze cos z tego bedzie. W tym tygd.2zabieg dolistny bedzie. Dodajiecie do dolistnego profilaktycznie jakies fungicydy? Panowie a o odmiane JANOSIK wypowie sie kto,bo mam jej troszke posiane.?

Kolego ja w tamtym roku miałem odmianę Janosik i byłem z niej bardzo zadowolony. Dała mi najwyższy od kilku lat plon korzeni.
A co do oprysku to profilaktycznie poszedł duet bo zaczyna wskakiwać chwościk.

u mnie herbicydy 4 a na jednym kawałku 5 zabiegów nie licząc na jednoliścienne to myślę od ok 600zł do nawet 800zł/ha... musiałbym policzyć ;)
i to trzeba przelecieć motyczką bo niektóre chwasty już za stare się zrobiły i tylko je poprzypalało ;/ nie wiem jak u Was ale u mnie w tym roku wysoka presja szarłata była...

W tym roku "pogoda" na szarłata, lubi wilgoć. W prawdzie u mnie nie ma, ale coś jest na rzeczy bo wczoraj rozmawiałem ze znajomym, i mówi że nie może go opanować.

panowie niewiem jak u waz ale juz sie pojawił chwościk u mnie

U mnie na burakach sianych najwczesniej ( 18 kwietnia) tez już sie pojawia. Dodatkowo jest burak po buraku, ale bez przyoranych liści. W prawdzie dopiero na pojedynczych liściach się pojawiły plamy, ale jadąc z odżywkami profilaktycznie zabezpieczyłem tez fungicydem.

Jak myślicie, odżywki+ fungicyd pryskałem w godzinach wieczornych 19-21 a o 9 rano była ulewa. Czy zabieg przyniesie pożądany efekt?

Edytowany przez gumaa87, 24 czerwiec 2013 - 10:54.

#79 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 10:58

uprawa Buraka Cukrowego 2013 Panowie jakie środki polecacie na chwościka?
hoduję króliki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share lukasz3044

lukasz3044

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów