Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa Buraka Cukrowego 2013

324 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 11:06

uprawa Buraka Cukrowego 2013 Crashi4 a jaki był odstęp od poprzednio sianych buraków na tych polach. Liście zbierane były z obu pól czy przyorywane.Według mnie odmiana ma jakieś10% wpływu na plon 40% plantator a 50% pogoda.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa Buraka Cukrowego 2013 Dzisiaj, 11:09
  •  

#42 Share ben87

ben87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 20:16

uprawa Buraka Cukrowego 2013 ja na buraki stosuje
1i2 dawka - kemifam 1l + kemiron0,2
3 dawka tosamo + goltiX 1l
w tym roku po siewie jakieś 5 dni prysne glifosatem zobaczymy czy będzie różnica.. może pozwoli opóźnić następny zabieg...

#43 Share power2347el

power2347el

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 21:20

uprawa Buraka Cukrowego 2013 Witam, dzięki za spstrzeżenia co do siania na szerokim ogumieniu.
Mam pytanie jeszcze czy odżucić możliwość siania na szerokim ogumieniu i siać na wąskim??
Dodam że siewnik ma redlice tależową czy nie utrzyma on dobrej głębokosci siewu nwet po kole?? (zestaw to: Fendt 311 na kołach 650 i siewnik Kuhn maxima ti)
Podzielcie się swoim doświadczeniem???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 09 kwiecień 2013 - 22:02

uprawa Buraka Cukrowego 2013 Ja sieję cały czas na wąskich opona foty są w galerii i powiem Ci że jest ok. Deko ciągnik lipny i przód mi boksuje ale powietrza upuszczam tak żeby koło dobrze siadało i nawt nie robi mocnych kolein ale siew w nie podeptaną glebę i rozwój rośliny jest raczej lepszy moim zdaniem.

#45 Share power2347el

power2347el

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 20:23

uprawa Buraka Cukrowego 2013 Dzięki kolego Center za informacje:) Pewnie lepiej siać na niepogniecioną glebe.
Jednak jak ktoś ma doświadczenie co do siamia na SZEROKIM OGUMIENIU niech się podzieli?? czy tylko wąskie koła ratują poprawny siew??

#46 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 01 maj 2013 - 15:58

uprawa Buraka Cukrowego 2013 .

Edytowany przez krzysztofz14, 03 maj 2013 - 22:24.

#47 Share dj.vadium

dj.vadium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 03 maj 2013 - 21:05

uprawa Buraka Cukrowego 2013 Witam... Mam pytanko po jakim czasie spodziewać się reakcji chwastów (w fazie liścieni) na zbieg Beetup 1,5l + metafol 0,5l + olemix ,25l na ha? Pogoda deszczowa i chłodno, dwa dni po zabiegu brak reakcji (jedynie rzepak pozwijało).

#48 Share szumi

szumi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 03 maj 2013 - 21:26

uprawa Buraka Cukrowego 2013 Kolego krzysztofz14 w odpowiedzi na twe pytanko to nic się nie bój, chwasty same wyjdą. Ty prawdziwy plantatorze śpij spokojnie! A pozostali plantatorzy, którzy sieją od lat wiedzą co robić!

Edytowany przez szumi, 07 maj 2013 - 22:06.

#49 Share jackowski11

jackowski11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 14 maj 2013 - 08:53

Witam... Mam pytanko po jakim czasie spodziewać się reakcji chwastów (w fazie liścieni) na zbieg Beetup 1,5l + metafol 0,5l + olemix ,25l na ha? Pogoda deszczowa i chłodno, dwa dni po zabiegu brak reakcji (jedynie rzepak pozwijało).

JAk koledze w końcu zadziałał ten Beetup.?
Mam zamiar go użyc jako 2 oprysk, po Torrero, który przyniósł mizerny efekt.
Ten Metafol to na jakiś konkretny chwaścik? Czy profilaktycznie?

Jakieś doświadczenia z Betanalem?

#50 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 15 maj 2013 - 18:41

uprawa Buraka Cukrowego 2013 kolego szumi jak byłem w cukrowni po opryski to było tam kilku plantatorów co sieją od lat i żaden się nie znał na opryskach .Dobrze że mają tam pana Mietka i im doradzał .Także nie wiem czy oni tacy mądrzy.Nie odpowiedziałeś mi na moje pytanko czy mogę pryskać wenzarem gdy buraki dopiero co powschodziły .A więc tak dałem 0,5/ha tak jak zaleca instrukcja i niestety przypaliło go ,z niektórych zostały tylko patyczki ale już odbija .Nie polecam tego środka na małe buraki bo uszkadza szczególnie na górkach Nie wiem dlaczego producent nie zaleca stosowania tego od dwóch liści właściwych tylko po wschodach.

Edytowany przez krzysztofz14, 15 maj 2013 - 19:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share dj.vadium

dj.vadium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 18 maj 2013 - 22:29

JAk koledze w końcu zadziałał ten Beetup.?
Mam zamiar go użyc jako 2 oprysk, po Torrero, który przyniósł mizerny efekt.
Ten Metafol to na jakiś konkretny chwaścik? Czy profilaktycznie?

Jakieś doświadczenia z Betanalem?

Efekt można powiedzieć bardzo dobry mam pole bardzo zachwaszczone tasznikiem, tobołkami, rzepakiem itp po nieudanej plantacji rzepaku dwa lata temu.
Bardzo się obawiałem zachwaszczenia na tej działce, ale raczej opanowane. Metafol dodałem bo ma działanie również przez glebę, a z zeszłorocznych doświadczeń gdzie wykonałem tylko dwa zabiegi (taką mixturą jak w poprzednim poście) uważam że to dobre uzupełnienie betup'u.

Dodam że godzinę po wykonaniu drugiego zabiegu popadał deszcz krótki ale obfity, ale efekt zadawalający.
Pomiędzy 1 a 2 zabiegiem 7 dni

Teraz planuje na trzeci zabieg dać beetup 1,5l + metafol 1l + olemix ,2l zobaczymy.
Pomiędzy 2 a 3 zabiegiem 10 dni .

Edytowany przez dj.vadium, 18 maj 2013 - 22:41.

#52 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 20 maj 2013 - 08:51

uprawa Buraka Cukrowego 2013 panowie mam pytanie czy jechać przesiewać buraki czy poczekać do deszczu?? ponieważ od razu posiewie przeszła zlewa od 3tyg nic nie pada zrobiła się straszna skorupa może 20% powschodziło i teraz co zrobić?? miał ktoś taki przypadek?

#53 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów

Napisany 20 maj 2013 - 18:04

uprawa Buraka Cukrowego 2013 uuu.. to trochę mało tych wschodów.. u mnie sytuacja podobna, ale trochę inna, bo u mnie wtedy też przyszła zlewa ale trochę buraków było już wtedy na powierzchni.. gdzie nie ma to nie ma, szkoda bo moła być dobra obsada w tym roku ;/ u mnie przesiewali max parę dni po tej burzy... Dużó masz tego buraka?

#54 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 12:02

uprawa Buraka Cukrowego 2013 Panowie może trochę odbiegnę od tematu ale nie chciałem zakładać nowego a tutaj pewnie znajdę plantatorów KSC http://www.ppr.pl/artykul-rachunek-za-wstrzymana-prywatyzacje-176955.php . Właśnie przeczytałem tą informację. Czy ktoś coś wie więcej na ten temat?

#55 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 20:14

uprawa Buraka Cukrowego 2013 mi taka informacja obiła się o uszy tuż po tym jak rząd powiedział, że definitywnie póki co nie będzie prywatyzacji KSC. Tak jak w artykule napisane - 'frirma' oczywiście mówi, że się nam nie należy, o sprawie zadecyduje sąd.. Nie napałałbym się na tą kasę.. Ale, jakby przyszło co do czego i wg tych podanych wyliczeń to w moim przypadku byłby to spoory zastrzyk gotówki bo bagatela 20tysi by wyszło.. Z tego co pamiętam kampania 2011/2012 była udana a cukier miałem na poziomie 17% i chyba nadwyżka była... ;]

Panowie, a jak tam Wasze buraczki się mają TERAZ?? U mnie pięknie buraczki rosną mimo 4 a na jednym kawałku 5-u zabiegów herbicydowych (w tym drugim przypadku nawet 2x safari z kemifanem i kemironem) nie mówiąc o zabiegu na jednoliścienne, ale chyba na jednym się skończy, bo wtedy jak zrobiłem to popaliło wszystko a teraz widze pojedyńcze jakieś kiełki a buraki już będą zakrywać międzyrzędzia.. Druga dawka azotu poszła, teraz będę jechał 3-5razy odżywkami co tydzień i zobaczymy co z tego będzie... ;)

Edytowany przez skywalker89, 10 czerwiec 2013 - 20:20.

#56 Share jarooo3013

jarooo3013

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 12:55

uprawa Buraka Cukrowego 2013 skywalker89 jakie dajesz odzywki,jakies dedykowane pod buraka? A buraki maja sie tak; 3xbetanal i 2xjednolisc. Betanal sporo chwastu przepuscil ;[ i niestety motyfoks troszke bedzie. na 2,5ha jeszcze zkilka ndni i ziemia zakryta,bede przymierzal do dolistnego. A na innym kawalku1.5ha i moze ktos cos podpowie do polowy pola glina burak ma dopiero dwa listki,3 i stoi w miejscu.saletre dostal. Tam gdzie gliny nie ma burak ekstra. Czym go panowsie ruszyc,mysle nad asahi,i jakich odzywek??

#57 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 13:47

uprawa Buraka Cukrowego 2013 asahi może być, ładnie rusza buraki, ja stosowałem już w dawce 0,6 bo mam słabe miejscami, jeszcze raz potraktuję w dawce 0,4 l/ha. Uważam, że to opłacalny zabieg.
hoduję króliki

#58 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 15:05

uprawa Buraka Cukrowego 2013 Mieszacie herbicydy z gramicydami ? przykladowo dawka leopard 1,25+ goltix 1l, kosynier 1l i za 3 dni 2 dawka leoprda aby zniszczyc perz

Edytowany przez Gorzupiak, 12 czerwiec 2013 - 15:07.

"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#59 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 19:11

uprawa Buraka Cukrowego 2013 tak jak pisałem od drugiego zabiegu herbicydowego dodawałem tytanit, do ostatniego zabiegu dodałem dodatkowo wuxal top n oraz bormax, a teraz te 3-5razy to na pewno siarczan magnezu w dawce 10kg, mam z YAREj jakiś w workach nawóz z naciskiem na potas (pomarańczowe worki), jeszcze raz pewnie bor, i ze 2 razy ten tytanit i coś jeszcze będe szukał bo tego potasowego z yarej to mam na 2zabiegi.. ;) Nic dedykowanego jakoś specjalnie..
Jakoś mam w tym roku przeczucie, że buraki u mnie wyjdą bdb ale tfu tfu - odpukać ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 12 czerwiec 2013 - 21:28

uprawa Buraka Cukrowego 2013 U mnie w tym roku plantacja niemal wzorcowa. Siew co 16 cm. obsada w tej chwili (zakryte międzyrzędzia) ok 118 tys/ha, piękne, równe, czyste.
Siew 17 kwietnia(nigdy tak późno nie siałem)
PIerwszy zabieg Metafol 1.3L/ha + beetup Compact 1l/ha + Leopard 0.3l/ha
Drugi Betanal max pro 1.25l/ha + safari 30g/ha +asashi 0.5l
Trzeci taki jak drugi. + basfoliar Active zamiast asashi
Poszła już cała dawka saletry (wapniowa 18 maja i amonowa 2 czerwca) i 2 zabiegi z odżywkami i mocznikiem w tym 300 g boru/ha
Planuję jeszcze ze 2 razy kompocik z odżywkami mocznikiem i siarczanem i co najmniej 2 zabiegi na chwościka, bo jak na razie naprawdę jest co chronić i oby się to nie zmieniło...

Edytowany przez Alio, 12 czerwiec 2013 - 21:42.

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....