Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa Buraka Cukrowego 2013

325 odpowiedzi na ten temat

#241 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 26 luty 2014 - 18:43

uprawa Buraka Cukrowego 2013 Przez ostatnie lata zawsze pryskałem buraki Betanalem Elite +Goldix Ale jak wiecie tego Betanalu już nie ma i moje pytani co sądzicie o nowym Betanalu maxxPro w porównaniu z betanalem elite czy ma lepsze działanie i z czym go najlepiej mieszać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa Buraka Cukrowego 2013 Dzisiaj, 13:11
  •  

#242 Share skoter

skoter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 26 luty 2014 - 19:19

uprawa Buraka Cukrowego 2013 ja 2lata pryskałem maxxpro + safari boło ok !

#243 Share tktomek74

tktomek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 26 luty 2014 - 19:59

uprawa Buraka Cukrowego 2013 Od kilku lat pryskam Akordem 180, subst. te same co w Betanalu po 60g ,działa dobrze narazie więc po co przepłacać :) w 2 i 3 zabiegu dodaję metamitron

Edytowany przez tktomek74, 26 luty 2014 - 20:00.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak wybrać sadzeniaki? zobacz »

•  

#244 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 26 luty 2014 - 21:19

Przez ostatnie lata zawsze pryskałem buraki Betanalem Elite +Goldix Ale jak wiecie tego Betanalu już nie ma i moje pytani co sądzicie o nowym Betanalu maxxPro w porównaniu z betanalem elite czy ma lepsze działanie i z czym go najlepiej mieszać.

nowym betanalem można bardzo szybko spalić buraki także radze uważać
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#245 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 26 luty 2014 - 21:45

Od kilku lat pryskam Akordem 180, subst. te same co w Betanalu po 60g ,działa dobrze narazie więc po co przepłacać :) w 2 i 3 zabiegu dodaję metamitron

ja kolego pryskałem u siebie i akordem i betanalem to powiem Ci, że efekt był słaby nawet na tych chwastach co na pewno powinno wziąć. Nie wiem, może moja w tym wina bo wykonywałem oprysk na rozpylaczach inżektorowych 0,3 przy dawkach zalecanych ale ze wspomagaczem..
Teraz się zastanawiam co stosować, może koledzy coś doradzicie? Mam 5ha gdzie będą samosiewy rzepaku, a 4 ha czyste od tego. Goltix mi się podoba, ale w zeszłym seoznie na 3zabieg (lub 4ty)+powertwin, to zadziałało bardzo słabo.. Stosowałem tez mieszankę kemifanu+kemiron, efekty były jakby troszkę lepsze..

#246 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 26 luty 2014 - 21:51

uprawa Buraka Cukrowego 2013 Kemifan + kemiron to masz to samo co betanal elite - może tylko proporcje substancji inne. Ja stosowałem w tamtym roku Beetup Trio (te same substancje co Betanal) i było super, zabiegi po 1,5 l, w sumie 3 zabiegi , do jednego poszło dodatkowo Safari (jeżeli masz problemy z samosiewami rzepaku to właśnie Safari powinno pomóc) i 3 dni po siewie poszło Fote
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#247 Share tktomek74

tktomek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 26 luty 2014 - 22:01

uprawa Buraka Cukrowego 2013 w 1 dawce idzie 1,5 l Akordu , w 2 i 3 2L Akordu + 1 L metamitronu . Nigdy jeszcze nie potrzebowałem więcej zabiegów ani nie wchodzę na pole z motyką tylko trzeba przypilnować aby w czas wejść z zabiegiem

#248 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 27 luty 2014 - 08:43

uprawa Buraka Cukrowego 2013 z tego co pamiętam to mieszanka Kemifam + Kemiron jest najbardziej agresywna dla buraków.
Porównam 3 warianty środków z tymi samymi substancjami:
Beetup Trio: w dawce 1,5 l/ha mamy
- desmedifam 90 g
- etofumesat 90 g
- fenmedifam 90 g
Kemifam + Kemiron: w dawce odpowiednio 0,75 l + 0,2
- desmedifam 120 g
- fenmedifam 120 g
- etofumesat 100 g
Betanal Elite: (już wycofany) w dawce 1 l:
- desmedifam 71 g
- fenmedifam 91 g
- etofumesat 112 g

Kemifam i Kemiron gościł u mnie na polu ostatni raz jakieś 4 lata temu. Po 3 zabiegach stosunkowo przytrzymywał buraki (ewidentnie było widać taki efekt na roślinach) Po Betanalu i Beetup'ie nie zauważyłem czegoś takiego
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#249 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 27 luty 2014 - 18:23

uprawa Buraka Cukrowego 2013 Czy do pierwszego zabiegu Betanalem stosujecie mieszanki czy dopiero w drugim jak buraki są większe .Dlaczego nowym Betanalem jak kolega pisze wyżej można podpalić buraki czy może ma inne działanie od Elite .Jeszcze jedno co sądzicie o przed wschodowym pryskaniem środkiem np.Rundap.

#250 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 27 luty 2014 - 18:55

uprawa Buraka Cukrowego 2013 Nowy Betanal zawiera lenacyl - substancja słynnego środka Venzar, bardzo agresywna, przy nawet lekkim przekroczeniu dawki mozna popalić buraki, szczególnie jesli przyjdą opady, substancja ta jest pobierana przez korzenie
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 27 luty 2014 - 19:25

uprawa Buraka Cukrowego 2013 Ja wszystkie trzy zabiegi jadę Betanalem MaxxPro + Goltix + Kosynier, oczywiście dawki poszczególnych środków w każdym zabiegu są inne. Jakoś odpukać przez ostatnie dwa lata nie muszę robić poprawek motyką i nie ma problemów z zahamowaniem wzrostu buraków. Oprócz lenacylu betanal maxxPro ma inną formulację OD

#252 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 27 luty 2014 - 20:10

uprawa Buraka Cukrowego 2013 3 razy betanal max pro co 7 dni 1,5 L na ha i po 2 zabiegach byl deszcz w nocy i buraki jakos żyły

Edytowany przez maniek20, 27 luty 2014 - 20:19.

#253 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 28 luty 2014 - 12:55

Czy do pierwszego zabiegu Betanalem stosujecie mieszanki czy dopiero w drugim jak buraki są większe .Dlaczego nowym Betanalem jak kolega pisze wyżej można podpalić buraki czy może ma inne działanie od Elite .Jeszcze jedno co sądzicie o przed wschodowym pryskaniem środkiem np.Rundap.

Przedwschodowo Randap a w zasadzie jego generyki stosuję w burakach od wielu lat. Jeśli jest taka potrzeba to warto pryskać. Zwykle go stosowałem jak uczestniczyłem w programach rolnośrodowiskowych (Wyrośnięte chwasty w gorczycy) albo jak w miarę wcześnie zaorałem jesienią pod buraki i coś zdązyło przed zimą wyjść. Teraz nie stosuję go co roku ( nie ma potrzeby) ale pilnie obserwuję pole po siewie i jak przed wschodami buraków coś zaczyna się pojawiać natychmiast daję 2l/ha gliosatu z dodatkiem siarczanu. Trzeba tylko bacznie obserwować nasiona żeby kiełki nie wychodziły do góry (korzonki pod ziemią mogą puszczać)
W praktyce termin pryskania zależy od temperatuty i wynosi od 7 do 12 dni po siewie.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#254 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 28 luty 2014 - 19:10

uprawa Buraka Cukrowego 2013 No i pewnie po zastosowaniu gliosatu można opóżnić pierwszy zabieg po wschodowy a może nawet z jednego zabiegu po wschodowego z rezygnować zawsze to parę złoty by zostało.

#255 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 28 luty 2014 - 19:32

uprawa Buraka Cukrowego 2013 Tyle że glifosat działa tylko nalistnie nie jest on herbicydem doglebowym i pryskanie nim jak nie ma chwastów mija się z celem.

#256 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 01 marzec 2014 - 14:01

uprawa Buraka Cukrowego 2013 Dokładnie tak napisałem.
Pryskam tylko gdy są jakieś chwasty i nie ma mowy o rezygnacji z pierwszego czy kolejnych zabiegów herbicydowych. Jeśli pole czyste w te 7-10 dni po siewie nie ma sensu pryskać glifosatem. Jak ktoś ma perz i listki zdołają odrosnąć po siewie też można go glifosatem potraktować. Póżniej poprawka tgargą go dobije a tak jedna dawka grammanicydu nie zawsze w 100% zniszczy perz w 1 zabiegu.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#257 Share matek1810

matek1810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 20:03

uprawa Buraka Cukrowego 2013 jakie nawożenie NPK stosujecie pod buraki ?? ile kg pierwoastków w czystym składniku??

#258 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 20:17

uprawa Buraka Cukrowego 2013 ok. 240 kg K, 96 kg P i jakieś 200 kg N (sól potasowa, fosforan amonu, saletrzak i saletra amonowa)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#259 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 21:38

uprawa Buraka Cukrowego 2013 U mnie N-170, P-100, K-250. (polifoska, sól potasowa, saletrzak i saletra)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Pożarnictwo, Sport pożarniczy, Handball, Siatkówka, Hazard-czyt. Poker, Film, Książki-tematyka II wojna światowa, Informatyka

Napisany 14 marzec 2014 - 14:58

uprawa Buraka Cukrowego 2013 W jakich terminach i pod jaki zabieg stosujecie te sól potasową? ( pytam o formę chlorkową)