MafiaOkraska

Sprzęganie rozrzutnika z ciagnikiem [wejdz zobacz co i jak]

Polecane posty

Witam wszystkich.

mam takie pytanie posiadam zetor proxima 80 chciałbym kupić rozrzutnik metal fach n267/1

-ladownosc 6t

-adapter pionowy

- klapa tylna hydraulicznie otwierana

- kliny podporowe

- posów podłogi hydrauliczny

jak go podlaczyc do do mojego ciagnika chodzi mi o kable hydrauliczne,.

Edytowano przez MafiaOkraska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Masz dwa wyjscia pojedyncze, czy do siłowników dwustronnego działania ?

 

W rozrzutniku są potrzebne dwa wyjścia z zasilaniem i powrotem, ponieważ siłowniki są dwustronnego działania, dlatego są cztery wtyki, więc musisz przerobić hydraulike w ciągniku.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Będziesz musiał zastosować dodatkowy rozdzielacz, bo z tego co wyczytałem to rozrzutnik potrzebuje 4 wyjść a Ty masz tylko 2. Albo zastosuj coś takiego http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/217979-dodatkowa-sekcja-w-t-25/


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Najprościej, bez dużej ingerencji w ciągnik: Zasilanie i powrót z rozdzielacza podłączasz do jednej pary szybkozłączy z tyłu i masz już dwie sekcje sterowane dodatkowym rozdzielaczem. Aby pracować tym dodatkowym rozdzielaczem będziesz musiał zblokować dźwignię od tylnych wyjść w pozycji roboczej.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

a niema w opcji rozdzielacza, ja też mam tylko 3 wyjścia w ciągniku ale w tytanie można było wziąć rozdzielacz w opcji i po problemie. Na twoim miejscu bym zapytał sprzedawce czy czegoś takiego nie mają

Edytowano przez kamil1616

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakubczyk    15

kolego ja tez w swoim tytanie to miałem bo biegał on wcześnie j z forterra 10641 a teraz jest jd6830 i go wyżuciłem :D

Jak coś morze bym ci sprzedał ten rodzzielacz :P

 

 

i w tedy jak miałem rodzdielacz do forterry wpinałem ino 2 wenże z chydrauliką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
variotta    9

dokup rozdzielacz najlepiej ze 3sekcje o wiekszym przeplywie ,troche wiekszym nawet jak ma pompa w ciagniku przeplyw , zamontuj gdzies w szoferce i popodlaczaj wezami zasil i zlew do tych z zewnatrz i zmontuj z tylu gdzies flansze na 6gniazd - czyli 3sekcje i wezami do tego rozdzielacz , 2sekcej bedziesz mial pod ten rozrzutnik a 3cia awaryjna zapasowa , te nowe duze beczki niektore potrzebuja nawet i 4 sekcje , zamontuj rozdzielacz najmniej 3sekcje 4optymalnie i masz wtedy swiety spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Ja mam ten sam problem z ursusem 1224 i też rozrzutnikiem z metal fachu czyli to znaczy że jak kupię rozdzielacz 2 sekcyjny to mam go podłączyć wężami od tych sekcji co są w ciągniku i żeby nim sterować muszę najpierw włączyć tą dżwignią orginalną a czy nie można podłączyć jakoś żeby nie było trzeba włączać tej orginalnej dżwigni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

nie będzie bo jest wtedy obieg. Najlepiej by było żebyś podłączył jeden przewód do zasilania jednego z gniazda a drugi przewód do wolnego spływu w ciągniku wtedy oleju nie grzeje i ciągnik ma trochę lżej bo nie stawia takiego oporu. Jak podepniesz normalnie jak wcześniej pisałeś to też będzie chodzić ale rozwiązanie ze swobodnym spływem jest lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

ale obieg będzie wtedy jak użyje teo  dodatkowego rozdzielacza czy może być na tym głównym cały czas włączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

jedna sekcja weź zatrzaskiwaną, żeby taśma cały czas chodziła bez trzymania ręką dzwigni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sledziu1995    12

Przecież w metal fachu w opcji można dobrać dodatkowy rozdzielacz, tylko nie wiem ile on kosztuje, ale tak chyba bylo by Tobie najprościej.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ja mam w NH 2 sekcje jedna zatrzaskowa a druga nie. Wczoraj przywieźli rozrzutnik metal fach 6ton tam wychodzą 4 przewody 2 od taśmy u 2 od zasuwy. Mam takie pytanie czy jest jakaś różnica które przewody gdzie podłącze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Od taśmy podłącz pod zatrzaskowy a zasuwa pod drugą parę. Bo jak odwrotnie podłączysz to będziesz musiał trzymać cały czas dzwignię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ok tak też zrobiłem. Tylko chyba jak tak jest podłączony to nie działa ta regulacja od predkości przesuwu taśmy. Od czego jest ten zawór pod regulacją prędkości taśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mimol22
      Witam
       
      W chwili obecnej przebudowuję rozrzutnik tandem polkiej produkcji o ładowności 6t.
      Zaciąłem sie podczas projektowania klapy hydraulicznej znajdującej sie wewnątrz przestrzeni załadunkowej tuż przed bębnami.
      Moje pytanie jest następujące. Czy macie może rozrzutniki z klapami hydraulicznymi podnoszonymi pionowo do góry?
      Jesli tak to czy macie zamontowany synchronizator podnoszenia tj. dwa koła zębate umieszczone od wewnętrznej strony burt na jednym wałku. Wałek z kołami znajduje się w górnej częsci rozrzutnika i współpracuje z klapą poprzez zamontowany do niej łańcuch. Ma to na celu wyrównanie pracy siłownika ponieważ dwa siłowniki niekoniecznie muszą pracować równo co może doprowadzić do zaklinowania klapy i uszkodzenie jej elementów.
      To rozwiącanie jest stosowane w rozrzutnikach MetalFach oraz Tytan Unii Grudziądz.
      Prosiłbym posiadaczy tych rozrzutników o przesłanie zdjęć tego rozwiązania wraz z zdjęciami klapy oraz prowadzeń klapy. Mój mail rybinskim@gmail.com
      Dziekuje za pomoc.
    • Przez e2visionamd
      Witam wg instrukcji przed rosprzęgleniem ładowacza z ciągnikiem trzeba podnieść przednią oś na 3 sek i opuścić aby jakoś odpowiednio wyrównać olej w siłownikach , ale nie mogę podnieść przedniej osi co może być przyczyną ?
    • Przez avanttura
      Potrzebuję przekaźnik wom.  ze sprzęgłem. do rozrzutnika 6-cio tonowego (Jeantil) z dwiema walkami spiralnymi i posuwem mech.
      Jaką wartość Nm  w przybliżeniu powinno posiadać sprzęgło przekaźnika  ,może ktoś ma podobny?
       
    • Przez Marius
      Witam potrzebuje dorobić takie wałki do rozrzutnika 

    • Przez FarmerX2
      Panowie, mam rozrzutnik Deguillaume 9t i on posiada mały komputerek, z czujnikiem zliczajacym obroty wału ciągnącego łańcuchy. Jakie zastosowanie ma ten cyfrowy licznik? Na jeden kurs licznik dodaje +5 na wyświetlaczu, ma 3 przyciski, TOTAL, plus, minus. Po naciśnięciu TOTAL, liczba na wyświetlaczu zmienia się na taką, która można plusem i minusem regulować. O co tu chodzi? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj