Zaloguj się, aby obserwować  
qbic

Dowód rejestracyjny

Polecane posty

Geo    10

A tak dla informacji ciągnik rolniczy bez względu na to jaki, ma prawo ciągnąć przyczepę bez hamulca o DMC do 1500 kg. Więc 750 kg w dowodzie rejestracyjnym to bzdura wpisywana przez niedouczonych diagnostów. DMC 750 kg dotyczy samochodów osobowych. Dodatkowo zwykle jeśli nie ma danych jkiegoś traktora to diagności przyjmują, że DMC przyczepy z hamulcem (pneumatycznym lub hydraulicznym) wynosi 2x DMC traktora. Ale skoro T-25 jest w katalogu i są tam wpisane bzdury to te bzdury potem diagności przepisują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Ale jak już pisałem diagnosta wpisuje dane z katalogu i tylko to wpisze co tam przeczyta....

Nie zawsze.

Często jak nie ma danych w katalogu to można lecieć generykiem i np wszystkie dane wpisać z ręki. Tak robią w Wydziale Komunikacji. Mój Zetorek ma DMC przyczep ponad 20 ton gdzie wszystkie inne mają po 16-18ton.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qbic    0

A macie wpisane Wladimiriec, Władimirec czy Władimiriec czy jeszcze jakoś inaczej??

Edytowano przez qbic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qbic    0

dzięki wszystkim za pomoc. Traktor zarejestrowany, tablice założone. Jeszcze raz wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wewer    0

Jak kiedyś byłem ubezpieczyć wladka i to zapytali się jaka mam pojemność silnika. Ubezpieczyciel powiedział, że jak mam wpisana do 2000cm to zapłace 60zł a jak powyżej to ponad 100zł, uwzględniając pełna zniżkę więc w tym wypadku jeśli kolega ma tak wpisana pojemność to się powinien cieszyć. Ale cóż obróciłem się na piecię i podziękowałem. Znalazłemlepszego ubezpieczyciela. A co do rejestracji T25 gdzieś kiedyś czytałem, że można go zarejestrować jako pojazd wolnobieżny. Plusem takiej rejestracji jest to że robimy tylko jeden pierwszy przegląd techniczny na stacji diagnostycznej a, opłaty jakie nam zostają to tylko oc. Sam chyba tak zrobie bo mam daleko do diagnosty a dowalają się coraz bardziej do każdego drobiazgu, ostatnio nawet mi chcieli robić pomiar spalin i hałasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Pojazdu wolnobieżnego się nie rejestruje.

Ustawa z dn. 20 czerwca 1997 r.- Prawo o ruchu drogowym

Art. 2

  1. pojazd wolnobieżny to pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h, z wyłączeniem ciągnika rolniczego;

Więc to chyba tak nie wyda.

 

To jakiś dziwny ten ubezpieczyciel, bo za C-360 jest taka samo opłata OC jak za T-25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

mi za każdy ciągnik rolniczy liczą ~60PLN za OC w PZU. Nieważne czy to C330M, Zetor 10145 czy MTZ 952.3. Dokładniej to chyba 54PLN od sztuki.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Dokladnie tak, ja od 60tki płace tyle co od deutza co ma 5,5 litra pojemności, całe 54zł w hdi, a orientuje się ktoś czy jak zgubiłem tablice rejestracyjną w ciągniku to wydadzą mi nową o takich samych numerach? czy nowa tablica z dowodem?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

To zależy czy była stara czy nowa.

Jak stara czarna to nowy dowód i tablice.

Jak tablica była nowy typ biała z PL lub UE to wyrabiają d*plikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

u mnie w dowodzie jest Władymirec a z ubezpiecznia kwitki z komuny jak czytałem to kretyni pisali jak chcieli Władymirec wladimirec nawet i Ursus co za osły taki traktor obrażać:D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie w dowodzie jest Władymirec a z ubezpiecznia kwitki z komuny jak czytałem to kretyni pisali jak chcieli Władymirec wladimirec nawet i Ursus co za osły taki traktor obrażać :D

Miałeś na myśli oczywiście obrażanie Ursusa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Oczywiście że miał na myśli obrażanie Władzia :D


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nie no jajca jajcami ale żeby marki poprzekręcać to troche nie zbyt halo. W dowodzie od MTZ mamwpisane Mińsk 52 :lol:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Zyzio
      Witam- potrzebuje dane techniczne MF 2645 potrzebne do rejestracji a przedewszystkim -1- maksymalna masa całkowita, 2- dopuszczalna masa całkowita, 3- dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy ( bez hamulca ), 4 - dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy ( z hamulcem ), 5- dopuszczalny nacisk osi przedniej, 6- dopuszczalny nacisk osi tylnej, reszte danych znam- pozdrawiam
    • Gość Luke16
      Przez Gość Luke16
      Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
    • Przez smykla
      Mam problem z zarejstrowaniem ciągnika mf 3070 został sprowadzony z holandi i tam nie ma tablic i potrzebuje pomocy potrzebuje dane techniczne ciągnika aby go zatablicować. potrzebne mi jest masa własna, wysokość, szerokość,rozstaw osi skrajnych, umiejscowienie silnika, dop. masa całkowita,dop.ładowność. PROSZE O SZYBKIE UDZIELANIE ODPOWIEDZI...
    • Przez pawlis804wd
      Piszcie tutaj po ilu mth był wykonywany przegląd w waszym Farmtrac-u. Podajcie co było robione (wymieniane) i ile was to kosztowało.
      U mnie ostatnio w Farmtracu 80 4 wd był przegląd po 600 mth. Został wymieniony olej, przesmarowany cały ciągnik, wymienione filtry (oleju i kabinowy) a filtr powietrza wyczyszczony. Do tego regulacja hamulcy i wymiana przełącznika nadmuchów. Koszt przeglądu 600 zł.
    • Przez adamixc330t1
      Witam! Mam takie pytanie, czy jeśli kupiłem cielaka i zarejestrowałem go na siebie, to czy mogę go zaraz sprzedac i przerejestorwac na kogos innego, czy jest to zabronione ? Proszę o odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj