piotrekbial1

kosiarka rotacyjna po pożarze

Polecane posty

witam mam okazje kupic kosiarkę rotacyjną która mało pracowała, stała w stodole która się spaliła

co tam było by trzeba wymienić ?

 

jest cała opalona przez ogień

 

czy tej ramie nic nie zaszkodził ten pożar bo to jednak bardzo wysoka temperatura była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

paski do wymiany i łożyska przeglądnąć. Myślę, że ramie się raczej nic nie powinno stać, ale na 100% pewny nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile czasu się jarała to nie wiem

po cenie złomu

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No i tyle jest warta bo to złom wydaje mi się, że mogło w niej się dużo elementów osłabić i rozhartować ja bym się w to nie pchał ja już się przekonałem chcąc trochę zaoszczędzić i tak 2 razy człowiek traci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

u mnie gdy się spaliły maszyny zostały prawie wszystkie sprzedane została tylko glebogryzarka z którą są czasami o ten pożar problemy wiec raczej sobie to odpuść bo będzie to problemowa maszyna tak jak ta glebogryzarka którą nie sprzedałem z resztą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

farba się cała wypaliła na bębnach i na przekładni tylko przód (zaczep i kawałek ramy się nie opaliła)

 

ja mam rotacyjną a tą chciałem zrobić i do żyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

Czy ja wiem...Niby jak na sprzedaż to by mogło być opłacalne ;) Ale ja sam osobiście bym się w to nie pchał.


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

jeszcze zależy jak kto co naprawia na sprzedanie więc jeśli @piotrekbial1 będzie to porządnie robił to może to go sporo kosztować , może jakiś kupiec na to by się potem trafił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Jak po cenie złomu to można zaryzykować, tym bardziej jak chcesz ją sprzedać. Co prawda nie chciałbym się na taką natknąć ale sprzedać z zyskiem- czemu nie.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ale jak to jest po cenie złomu, to zapłacone pieniądze będzie mógł odzyskać, bo na skupie prawie to samo powinien dostać. Rozbierze, zobaczy co i jak i tyle. Nadaje się to szykować, nie to na skup i tyle.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jako sam ogień poza lakierem uszczelnieniami i łożyskami nie wiele pewnie zrobił, pytanko czy jak się paliła nie została potraktowana wodą to wtedy mogły się zrobić większe uszkodzenia. I jak długo stoi po tym spaleniu bo jak długo to na pewno i korozja dobrze dała znać o sobie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

A potem będzie wystawiona na allegro lalka od pierwszego właściciela mało przepracowana. ja bym sobie odpuścił z jednej prostej kwestii sam nie chciałbym kupić maszyny która okazałaby się totalnym złomem (bo do tego moim zdaniem nadaje się sprzęt po spaleniu). A jeżeli liczysz że ktoś ją kupi wiedząc że była spalona to możesz nie znaleźć na nią kupca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Może się okazać że wyremontowanie jej (wymiana łożysk i pasków oraz uszczelnień to obowiązkowo) przewyższa koszt zakupu używanej w podobnym stanie jak ta po "remoncie".

 

Bo zrobić a zrobić dobrze to też różnica.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Najlepiej zapytać zbrojarza jak robi się drut wiązałkowy, ano wrzuca do ognia twardy drut i czeka aż się rozżarzy. Ten sam drut po wystygnięciu jest wtedy tak miękki , że dziecko może nawijać na kłębek. Nie wiemy czy ta kosiarka już świeciła , czy się lekko rumieniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj