adikon532

awaria zegrów belarus 820

Polecane posty

adikon532    0

mam problem mój roczni belarus ma awarie zegra ze wskaźnikami napięcia, poziomu paliwa, ciśnienia oleju i pneumatyki dodatkowo nie działają też kierunkowskazy drugi zegar, wszystkie swiatła i kontrolki działają dobrze może miał ktoś taki problem pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Sprawdź masę deski, na próbę połącz dodatkowym przewodem z korpusem ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ciągnik nowy to dzwoń na serwis. Wsadzisz palce gdzie nie trzeba i skończy się gwarancja.

Masz miernik, próbówkę 12V?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikon532    0

gwarancja się skończyła masa dobrze podłączana bardziej mi chodzi o kierunkowskazy zeby działały możliwe zeby przerywacz był uszkodzony dodam że kontrolki kierunkowskazu swiecą sie obie przy wyłączanych i przy włączonych przełacznikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikon532    0

żarówki działają bezpicznik był spalony wymieniłem ale nadal nie działa

Edytowano przez adikon532

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

Gwarancja chyba jest na 1,5 roku .... Ja jak miałem awarie obrotomierza to wyjąłem zegar i podpoiłem go do innego ciągnika i okazała się awaria alternatora . Ja na twoim miejscu też bym tak zrobił . A poruszaj kostko umieszczoną pod zegarem a najlepiej to wyjmij cały zegar i spróbuj podłączyć do niego kostkę i nią poruszać może tam coś nawaliło a awaria kierunkowskazów to oddzielna sprawa i skoro cały czas się świecą to pewnie przerywacz . A awaryjne działają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikon532    0

awaryjne też nie działają jedyne co działa w kierunkach o tylko kontrolki się świecą na desce cały czas a gwarancje miałem na rok tak było w książce gwarancyjnej napisane jutro sprawdzę przerywacz i kostkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

u mnie bylo ze za brak kierunkow odpowiadal wlacznik swiatel awaryjnych czasem wlaczalem awaryjne wylaczalem i byl brak swiatel kierunku jazdy bylo trzeba pare razy wlaczyc i wylaczyc awaryjne i zaczely dzialac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikon532    0

kierunki naprawione przerywacz nawalił nie wiem tylko czy zegar ma jakiś bezpiecznik dodatkowy oddzielnie do zegara może koś się orientuje czy coś takiego jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beniu33    5

U mnie w Pronarze 82SA za podobny problem odpowiadał uszkodzony procesor pod deską wskażników -koszt materiału 10 zeta, ale elektryk wziął za robotęęęę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikon532    0

beniu33 a widać było to że ten procesor był spalony czy nie da się wizualnie stwierdzić tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beniu33    5

Nic nie widać na zewnątrz -to ma ok.1 cm wielkości ,elektryk próbnikiem to zmierzył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

u mnie jak niedziałały zegary to była wina alternatora

a jak włączysz kierunki to ci światła na zewnątrz świecą czy nie?

może być to wina włącznika awaryjnych.... włącz i wyłącz kilka razy awaryjne i wtedy sprawdź


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez grzegorz1988
      Witam.mam problem a wlasciwie pytanieczy  ktos z Was orientuje sie czy w belarusie 952.2 na wale korbowym powinny byc przeciwwagi czy nie?kilku specow pytalem i nikt mi nie potrafil konkretnie odpowiedziec.ciagnik 2012 rok pompa motorpal.
    • Przez gregory81
      Witam wszystkich.
      Mam pytanie odnośnie EGR-u w Belarusach (tak zwana wersja 4) . Jak go się zaślepi to trzeba coś zmieniać w ustawieniach komputera? Może ktoś to już przerabiał.
    • Przez Theprzemo205
      Witam i z góry dzieki za odpowiedz. A więc najprawdopodobnej pojawi się na gospodarstwie belarus 82. Chciałbym aby ten ciagnik ciągal prase belujaca tylko on ma jedno stopniowe sprzęgło więc jak prasować kości trawe itp. Może ktoś mi wytlumaczy ?
    • Przez Michall08
      Witam. Tak jak w temacie nie działa mi czujnik osiowania w manitce. Odnalazłem go już, jednak nie potrafię go wyjąć. Odkręciłem te 3 śruby mocujące go i nic to nie dało, a nie chcę próbować przez siłę. Pytanie, czy ktoś go wyciągał, i czy wie co mogło się w nim uszkodzić, na jakiej zasadzie on działa i ewentualnie jak go naprawić? Dodam, że problem występuje w obydwóch osiach, a wiązka i kontrolki są sprawne. Z góry dzięki za pomoc 

    • Przez Tomas13
      Mam problem z ciągnikiem  Belarus 952.4. Kontrolka od świec żarowych po przekręceniu kluczyka powinna się świecić przez około 30sek od momentu przekręcenia kluczyka i zacząć migać po tych 30sek informując ze świece są nagrzane, po odpaleniu silnika powinna zgasnąć. Teraz jest tak ze kontrolka miga od razu po przekręceniu kluczyka  (co ok 3sek przez ok 0,5sek) . Włączenie silnika nie powoduje przerywa migania kontrolki, sama przestaje migać po kilku minutach. Co może być tego przyczyną, czy to problem z jakimś przekaźnikiem/sterownikiem świec???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj