Zaloguj się, aby obserwować  
PanJoker

Problem z założeniem pasków Renault 120,14

Polecane posty

PanJoker    4

Koledzy potrzebna mi pilna porada. Otóż w moim ciągniczku sfajczyły się paski od alternatora i mam problem bo nie mam pojęcia jak je wymienić. A to z tego względu że ciągnik jest z przednim WOM-em. I nie wiem w jaki sposób go rozkręcić bo prawdopodobnie chyba trzeba przesunąć chłodnice aczkolwiek tez nie wiem jak to zrobić. Bo chłodnica sie rusza ale przesunąć się nie chce. Prawdopodobnie jakoś jest mocowana chyba od spodu ale tego dokładnie nie wiem.

 

Najbardziej interesuje mnie jak to rozebrać ten napęd od womu żeby przełożyć paski z resztą może sobie jakoś rade.

 

Aa i może ktoś wie jaka długośc pasków potrzebna?? NIe mam ani sprężarki ani klimy więc pasek pewnie najkrótszy z możliwych jeżeli chodzi o rozmiar. Mam 1400 ale nie wiem czy nie za długi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

a nie przejdzie pasek pomiedzy smiglem a chlodnica?

tuz powinien byc przykrecony z przodu na min. 2 srubach i do ramy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Temat już może pójść do zamknięcia, dzisiaj to zrobiłem.

 

A jeżeli chodzi o rozwiązanie tego problemu to musiałem zdjąć przednią maskę, wylać płyn, wykręcić i wyjąc chłodnice. Potem musiałem rozkręcić sprzęgło od przedniego WOM-u. I dopiero potem jakoś udało mi się przecisnąć tam paski pod tym. Ogólnie rzecz biorąc wymiana pasków zajęła mi ok 5-6 godzin. A dlaczego tak długo?? Bo próbowałem rozkręcić to jakoś bez wyjmowania chłodnicy i kombinowałem, jednak nie da się tego zrobić inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Odświeżam temat. U znajomego w 120.14 ślizga się sprzęgło, zgaszony ciągnik (na biegu) zjeżdża powoli z górki, mógłby ktoś opisać jak krok po kroku rozebrać ciągnik, na co zwrócić uwagę przy naprawie sprzęgła? Jak potem ustawić sprzęgło? Tarcza kosztuje ok. 600 zł, co jeszcze trzeba wymieniać? Korzystał ktoś z tego katalogu na stronie Claasa? Widzę rysunki sprzęgła, a nie widać numerów kat. części i ich opisów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj