Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziwny problem zetor 7045

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 13:22

Dziwny problem zetor 7045 Ja mam taki przypadek ,że po odpaleniu starsznie kopci biało niebieskim dymem.Zdiołem kolektor i kopci z jednego pierwszego cylindra.Na wolnych obrotach jak zimny to pluje niespalonym paliwem.Zamieniałem wtryskiwacze,głowice sprawdzałem,wtryskiwacze wystają jednakowo.Sprawdziłem pompę wkręcając zegar na poszczegulne sekcje i na pierwszej wskazówka szybko opada.To chyba jest nieszczelny zaworek odcinający .Były też zmieniane zestawy i uszczelki głowicy dane są 1,2 .Probem może tkwić w tych zaworkach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziwny problem zetor 7045 Dzisiaj, 06:02
  •  

#22 Share dawidex-16

dawidex-16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 13:34

Dziwny problem zetor 7045 No patrzyłem na yt i jest tak jak mówisz;/ Niektóre odpalają ładnie a inne gorzej. A wiadomo nowy nie jest:D Już pare wiosnek ma:) Trzeba poczekać aż zrobi się cieplej i troche w robote pójdzie. Bo narazie po wymianie pierścieni to jeszcze dobrze w palnik nie dostał. Być może że wszystko się ułoży jak pochodzi:) Pozdrawiam:)

a głowice na szczelność sprawdzałeś? wyjmij ten wtryskiwacz na zewnątrz i przykręć może leje lub jest zapieczony;/ u mnie to ta wadliwa głowica na wydechowym puszczała nawet jak zdjąłem ją po regeneracji to polałem benzyną i puszczała;/ Może fachmen ją tak zregenerował;/ a jak się zagrzeje to pali dobrze na ten tłok?

Edytowany przez dawidex-16, 17 marzec 2013 - 13:38.

#23 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 20:32

Dziwny problem zetor 7045 To dobrego zakładu dałeś do regeneracji.

#24 Share dawidex-16

dawidex-16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 20:46

Dziwny problem zetor 7045 balcerek1 ta głowica co była regenerowana nie jest zamontowana tylko jest nowa. Poprostu problem przeniósł się na 3 tłok który palił dobrze;/

#25 Share dawidex-16

dawidex-16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 11:54

Dziwny problem zetor 7045 Witam. Zmieniłem ustawienie zaworów w swoim zetorze na 0.25 ssący i 0.30 wydechowy. Zaobserwowałem że zetor po odpaleniu i lekkim dodaniu gazu załapał na wszystkie 4 tłoki no i oczywiście dymu też było mniej:) Myślę że teraz musi trochę pochodzić i w pole iść to wszystko się ułoży. A jeśli jeszcze będę miał jakieś problemy to napisze:) Pozdrawiam:)

Edytowany przez dawidex-16, 18 marzec 2013 - 11:55.

#26 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 18:51

Dziwny problem zetor 7045 Dobrze ustawiłeś,też tak mam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 27 marzec 2013 - 07:07

Dziwny problem zetor 7045 Ja mam taki sam problem po mimo remontu zetora mechanicy rozkładaja ręce mają 2 takie zetory i każdy ma taki sam problem ciężko na zimnym pali i kopci. :( nie wiadomo co zrobić jeszcze.

#28 Share dawidex-16

dawidex-16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 20:40

Dziwny problem zetor 7045 Ja zauważyłem że u mnie dzieje się tak jeśli jest niska temperatura ok - 7. Wtedy odpala na 3 a po chwili łapie pozostały. Nie wiem dlaczego tak jest. Starość nie radość. A u ciebie silniki po remoncie i nie chce palić to dziwne. Trzeba by sprawdzić bez kolektora wydechowego, czy na wszystkich kopci czy tylko na jednym lub dwóch.

#29 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 29 marzec 2013 - 10:53

Dziwny problem zetor 7045 Powiem ci że nie mam już sił do tego ciągnika cieszy mnie fakt że nie jestem sam :). Może coś się wymyśli pewnego dnia...

#30 Share dawidex-16

dawidex-16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 20:01

Dziwny problem zetor 7045 Hehe dobrze cię rozumiem. Specjalnie był rozkopywany jeszcze raz silnik żeby założyć nowy komplet naprawczy i co okazało się że nie potrzebnie;/ Na tej starej tulei jeszcze by pośmigał;/ Może dłużej jak na tej co teraz jest;/ a później ze 4 razy głowica zdejmowana. Aż strach było śruby dokręcać żeby nie przeciągnąć przez przypadek. Najgorsze jest to że rozbierasz naprawiasz składasz i liczysz że jest dobrze a tu lipa;/ Problem ten sam;/ Wtedy to ręce opadają;):P Tak jak piszesz może coś się wymyśli. Jakbyś znalazł receptę to napisz na forum:) Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 14:29

Dziwny problem zetor 7045 receptą byłoby założenie świec żarowych . W serii 3320-7340 ECO jest w standardzie świeca płomieniowa ze sterownikiem .Zresztą zobczcie jak odpala nowa Proxima przy braku prądu na świecach:

Edytowany przez DarekD, 01 kwiecień 2013 - 14:34.

nowy