Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 5211 problem ze skrzynią biegów

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 16 marzec 2013 - 10:59

Zetor 5211 problem ze skrzynią biegów Witam

Panowie potrzebuję szybkiej pomocy

Sąsiad przyjechał do mnie odśnieżać zetorem 5211 i zakleszczyła mu się skrzynia biegów.Odblokowaliśmy na dwóch wodzikach ale wodzik odpowiedzialny za bieg 4 i 5 nie można za nic odlbokować. Tzn jest włączony 5 bieg i nie można wrzucić na luz...Ściągnęliśmy lewarek i próbowaliśmy pchnąć wodzik montówką ale za nic nie chce iść.Po założeniu lewarka w pozycji biegu 5 też nie da się go wrzucić na luz. Co się mogło stać? Ciągnik na 5 normalnie jedzie.Reduktor też działa.. Gdzie szukać przyczyny? Panowie proszę o szybką pomoc.

Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję. Patrzyłem czy nie ma podobnego tematu ale nie mogę znaleźć,jeśli jest to proszę Moderatora o wyrozumiałość

Edytowany przez prorok, 16 marzec 2013 - 11:03.

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 5211 problem ze skrzynią biegów Dzisiaj, 19:12
  •  

#2 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 11:24

Zetor 5211 problem ze skrzynią biegów Ja bym obstawiał na kamienie w synchronizatorze.Któryś się za bardzo wysunął i blokło wodzik.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#3 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 16 marzec 2013 - 11:32

Zetor 5211 problem ze skrzynią biegów Od kiedy 5211 ma synchronizowaną skrzynie??

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#4 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 11:43

Zetor 5211 problem ze skrzynią biegów 5i4 synchronizowana tak jak poprzednik napisal na sto % kamienie blokuja

#5 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 14:11

Zetor 5211 problem ze skrzynią biegów Rozebraliśmy i okazało się że blokowały 3 kliny które wchodzą pod ten wodzik.Jeden wpadł do skrzyni.Czy one są musowo potrzebne czy można je wyciągnąć?Nic się nie stanie jak je wyciągniemy? Boimy się że jak je włożymy to za chwilę będzie to samo....

Dzięki za wszystkie odpowiedzi:)

Edytowany przez prorok, 16 marzec 2013 - 14:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share marerek

marerek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 15:38

Zetor 5211 problem ze skrzynią biegów lepiej wymienić je na nowe ja też tak miałem w 7211 wymieniłem i było dobrze

#7 Share Agrozeto_Kalisz

Agrozeto_Kalisz

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:podróże, muzyka lat 70-80-tych, Zetor-części

Napisany 23 marzec 2013 - 16:19

Zetor 5211 problem ze skrzynią biegów Ciągniki Zetor 5211 do Polski były sprowadzane ze zwykłą skrzynią biegów, ale przez pomyłkę Pepików mógł trafić do nas taki z synchronizowaną 4 i 5-ką, przeznaczony na Zachód, Może kolega @prorok ma egzemplarz sprowadzony z UE ?
Tymczasowo można eksploatować ciągnik po usunięciu kamieni synchronizatora i biegi 4/5 wkleszczać ostrożnie z podwójnym użyciem sprzęgła. Bepieczniej jednak będzie naprawić synchronizator - może wystarczy wymiana kamieni i mosiężnych pierścieni synchronizatora (3x16 + 2x78 = ok.200zł) - trzeba poszukać zdolnego mechanika :)- części są.

#8 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 22:52

Zetor 5211 problem ze skrzynią biegów Zetorek jest Sąsiada był sprowadzony ze Szwecji. Na razie poskładaliśmy go i śmiga jak należy. Na wymianę to sporo roboty i czasu potrzeba ale jak nie będzie wyjścia to i tak trzeba to będzie zrobić. Może nawet bezpieczniej bez tych kamieni śmigać niż by miały w czasie jazdy wypaść i poharatać koła zębate..

#9 Share pipi595

pipi595

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 październik 2013 - 23:28

Zetor 5211 problem ze skrzynią biegów Witam też mam taki problem tyle ,że w 7211. Skrzynia była robiona 2 lata temu , zaraz po zakupie ciągnika. Wszystko wymienione na nowe, tylko wodziki i obudowa została stara.Koszt części to około 4 tys, mechanik wziął 800 zł. Pola mam niecałe 9 ha. Praktycznie ten ciągnik u mnie odpoczywa.Jest jeszcze c-330 po ojcu.Podejrzewam ,że albo mechanik spartolił robotę , albo części robią lipne. Obecnie stoi zablokowany na 5 i jak kolega napisał wyżej mogą blokować kliny, bo normalnie nie idzie przesunąć wodzika. Ciągnik do pracy super
ale blokowanie się biegów zaczyna być denerwujące , zwłaszcza wtedy gdy najwięcej pracy. Pozdrawiam wszystkich użytkowników Zetorów i innych wynalazków.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 18 październik 2013 - 15:52

Zetor 5211 problem ze skrzynią biegów Mogą być już widełki wyrobione w miejscu gdzie współpracują z wodzikami oraz kołami przesuwnymi i sprzęgłem IV i V biegu dlatego do końca nie rozłączają biegów i skrzynia się blokuje.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)