Skocz do zawartości

Zdjęcie

Steyr 6115 Jakie dobrać pługi (117km)????

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Keypii89

Keypii89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 00:28

Steyr 6115 Jakie dobrać pługi (117km)???? Witam wszystkich.
Jestem raczkującym członkiem AF, narazie nie prowadze gospodarstwa(mam zamiar przejąć w późniejszym czasie), ale wszystkie czynności w polu i w warsztacie wykonuje osobiście+ obrządek. Ostatnio używałem Steyera na jesień 2012 i pracował wraz z pługami Unii Grudziądz 5skib takimi starszymi nieobrotowymi prędkość ok 10-12km/h obr. 1400-1600.
Pracuje się fajnie jednak to trochę za małe pługi nie miałem na jesień pieniążków na inne. Obecnie obrabiam +- 80ha.
Potrzebuje pomocy w sprawie doboru pługów do mojego ciągnika najlepiej używane od 5do 10 tys gleby lekkie 4-6 klasa. Mój tata uważa że obrotowe pługi to przekleństwo , ale rozpatrze też informacje o obrotowych.Każda opinia będzie dla mnie na wage złota, Przy nowym naborze prow prawdopodobnie zakupie nowe pługi dlatego nie chce przepłacać teraz a będe miał okazje zobaczyć jak sobie radzi z większymi. Steyera mam od jesieni 2012, wcześniej pracowałem ursusem 4514 z pługami 5'mi podorywkowymi i 3'mi landberga z przedpłużkami.
Bardzo prosze o pomoc.
Karol keypi89

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Steyr 6115 Jakie dobrać pługi (117km)???? Dzisiaj, 03:27
  •  

#2 Share kamil040193

kamil040193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, dziewczyny i motocykle;)

Napisany 16 marzec 2013 - 05:55

Steyr 6115 Jakie dobrać pługi (117km)???? to ile chcesz tych pługów kupić?
Jeśli pomogłem naciśnij zieloną strzalkę :)

#3 Share Przems98

Przems98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane jest z rolnictwem

Napisany 16 marzec 2013 - 07:28

Steyr 6115 Jakie dobrać pługi (117km)???? jak mówisz że 5 to za mało to kup 6

#4 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 16 marzec 2013 - 07:41

Steyr 6115 Jakie dobrać pługi (117km)???? Lepiej poczekać i kupić na zwroty nowy ... obrotowe ko kverneland . kuhn, pottinger cena 4 skob obrotowego na zabezpieczeniech innych niz kołek około 40 tys
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#5 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 16 marzec 2013 - 08:49

Steyr 6115 Jakie dobrać pługi (117km)???? Na taki areał tez bym polecił obrotówkę, wtedy pole lepiej wygląda jest równiejsze, jeżeli nie obrót no to zagonówka 5x40 powinien dać rade bo te stare to pewnie były 5x35, za te pieniądze kupisz używanego tura 5x40 z Uni bo nic innego się w tych pieniądzach nie znajdzie, chociaż nie wiem

#6 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 09:40

Steyr 6115 Jakie dobrać pługi (117km)???? Ja ma zagonowe Unia Grudziądz Tur 4+1 x 40 zabezpieczenia śrubowe tanio oddam.. :)

#7 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 marzec 2013 - 10:39

Lepiej poczekać i kupić na zwroty nowy ... obrotowe ko kverneland . kuhn, pottinger cena 4 skob obrotowego na zabezpieczeniech innych niz kołek około 40 tys

Zgadzam się, nie warto kupować teraz używki, skoro prędko chcesz ją sprzedać , a dzisiaj ze sprzedażą używanych maszyn jest ciężko. Nabory tuż tuż więc tak jak kolega mówi lepiej poczekać.
CO do zabezpieczeń to zależy czy masz zakamienione pole, bo jeśli nie to wystarczy na zabezpieczeniach śrubowych.
co do pługu to niezależnie jakie masz ziemie brałbym coś obrotowego 4 skibowego o szerokim rozstawie korpusów i wysokiej ramie i o szerokości roboczej do max 48-50 cm na korpus.

Wiem, że nic nie wiem.

#8 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 10:45

Potrzebuje pomocy w sprawie doboru pługów do mojego ciągnika najlepiej używane od 5do 10 tys gleby lekkie 4-6 klasa. Mój tata uważa że obrotowe pługi to przekleństwo

Jak nie chcesz obrotowego (nie wiem czemu, ma wyraźne zalety nad zagonowym), to szukaj TUR-a z Unii 5 skib, tylko tego szerszego, z odkładniami 40, a nie 35. Co jeszcze. JAk trafiają CI się kamienie na polu, to weź taki z zabezpieczeniem na sprężyne/ resor. Nie polecam zabezieczeń śrubowych bo tylko będziesz sie wkurzał. Zdecydowanie warto te pare tysi dopłacić.
Przykład z allegro http://allegro.pl/pl...3087698804.html

ps
Czemu piszesz o pługach?
NA Twoje hektary ten jeden wystarczy w zupełności

A do ewentualnych podorywek, to jak bedzie nowy nabór, to sobie kup jakiś agregat uprawowy podorywkowy. 3 metry na raz bedziesz brał. Zrobisz szybciej, spalisz mniej paliwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Keypii89

Keypii89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 12:31

Steyr 6115 Jakie dobrać pługi (117km)???? .
Dzięki ale z Polskiego pługu nie skorzystam. Oczywiście chodzi mi o jeden pług. Zabezpieczenia u pługów to w naszym regionie rzadkość, ale przy tej mocy lepiej mieć.
Agregat niedawno kupiłem Doublet record od kongskilde.
Ja wiem że obrotowe są lepsze i Wy doświadczeni rolnicy i entuzjaści rolnictwa to wiecie ale mój tata musiałby zostać przywiązany linką do takiego pługu i z hektar nim przejechać żeby zmienić zdanie, Jak zaczynał jako młody chłopiec orać koniem to obrotowych pługów nie byłoo. U nas na gmine może 7 osób ma obrotowe.
Najlepiej półzawieszane, jakieś przykłady. Jakie macie doświadczenie z takimi?

Edytowany przez Keypii89, 17 marzec 2013 - 12:13.

#10 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 14:30

Steyr 6115 Jakie dobrać pługi (117km)???? @Keypii
Akurat tego Tura sporo ludzi ma i raczej nikt nie narzeka. Owszem dość cieżki, ale ładnie orze i dobrze zakrywa i dośc trwały, nawet na zwięzłych ziemiach nie łatwo go rozerwać. Owszem, zachodnie pewnie lepsze, ale i ceny wyższe.

Apropos obracanego, bo ciągle za tą opcją jestem (na nasępny prow złożyć wniosek na nowy pług obracany, a narazie albo się męczyć, albo kupić Tura na kołki, żeby było jeszcze taniej, skoro piszesz, że kamieni nie ma).
Tak więc zapytaj ojca, czy jak zaczynał prace w rolnictwie to były już kombajny. Pewnie nie było, a jednak do takowego sie przekonał i żniwiarką zboża nie młoci :). Powiedz mu, że taki sam potęp jest w pługach.

ps
Wyedytuj swój poprzedni post i wyrzuć cytat, bo szanowny nasz Moderator da Ci ostrzeżenie.

#11 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 16 marzec 2013 - 22:40

Steyr 6115 Jakie dobrać pługi (117km)???? Ja polecam Ci kvernelanda 150S. Pieniążków trzeba trochę wyłożyć ale na pewno będziesz zadowolony a tato po zaoraniu hektara powie że nie chce innych pługów. Jeśli chodzi o uciąg to spokojnie da radę a przód nawet nie drgnie do góry.

PS. Też miałem mieć taki ciągniczek a wyszedł jaki wyszedł :)

#12 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 17 marzec 2013 - 17:44

Jak zaczynał jako młody chłopiec orać koniem to obrotowych pługów nie byłoo.

Jak nie lubi nowości to może niech do konia wróci zamiast ciągnikiem ;)
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

#13 Share Keypii89

Keypii89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 21:03

Steyr 6115 Jakie dobrać pługi (117km)???? A co myślicie o rabe werk 5 skib obrotowe półzawieszane? Da rade 117km?

#14 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 19 marzec 2013 - 18:28

Steyr 6115 Jakie dobrać pługi (117km)???? nie no bez przesady .. dobre 4 skiby i bedzie miał co robic juz z tym
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#15 Share Keypii89

Keypii89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 13:09

Steyr 6115 Jakie dobrać pługi (117km)???? Jestem winny wszystkim udzielenia info na jaki pług się zdecydowałem/
Jednocześnie chciałem bardzo wszystkim podziękować za podpowiedzi. Zdecydowałem się na rabe werk 5 skib półzawieszane obrotowe z możliwością doczepienia 6 skiby z zabezpieczeniem kołkowym i zmienną szerokością pracy. jeśli przy 5 nie będzie miał co robic do dokupie jeszcze jeden korpus;) Pozdrawiam;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Didi

Didi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mięsnego

Napisany 02 kwiecień 2013 - 10:24

Steyr 6115 Jakie dobrać pługi (117km)???? Keypii89 Z tymi pługami spokojnie sobie poradzisz.Steyr ma to do siebie,że jest ciężkim ciągnikiem,co w pełni pozwala na wykorzystanie mocy.Ja orałem Styerem 9095MT piątkami z Unii(TUR)Nie powiem.Po kukurydzy odkręciłem piąty korpus,ale po zbożach głęboką orkę zimową robiłem na pięć,i wcale nie było mu za ciężko.Wszystko zależy od terenu,gleby,i wczaśniejszej uprawy.generalnie chodzi o to,żeby wykorzystac moc ciągnika maksymalnie.