Zaloguj się, aby obserwować  
Keypii89

Steyr 6115 Jakie dobrać pługi (117km)????

Polecane posty

Keypii89    0

Witam wszystkich.

Jestem raczkującym członkiem AF, narazie nie prowadze gospodarstwa(mam zamiar przejąć w późniejszym czasie), ale wszystkie czynności w polu i w warsztacie wykonuje osobiście+ obrządek. Ostatnio używałem Steyera na jesień 2012 i pracował wraz z pługami Unii Grudziądz 5skib takimi starszymi nieobrotowymi prędkość ok 10-12km/h obr. 1400-1600.

Pracuje się fajnie jednak to trochę za małe pługi nie miałem na jesień pieniążków na inne. Obecnie obrabiam +- 80ha.

Potrzebuje pomocy w sprawie doboru pługów do mojego ciągnika najlepiej używane od 5do 10 tys gleby lekkie 4-6 klasa. Mój tata uważa że obrotowe pługi to przekleństwo , ale rozpatrze też informacje o obrotowych.Każda opinia będzie dla mnie na wage złota, Przy nowym naborze prow prawdopodobnie zakupie nowe pługi dlatego nie chce przepłacać teraz a będe miał okazje zobaczyć jak sobie radzi z większymi. Steyera mam od jesieni 2012, wcześniej pracowałem ursusem 4514 z pługami 5'mi podorywkowymi i 3'mi landberga z przedpłużkami.

Bardzo prosze o pomoc.

Karol keypi89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Lepiej poczekać i kupić na zwroty nowy ... obrotowe ko kverneland . kuhn, pottinger cena 4 skob obrotowego na zabezpieczeniech innych niz kołek około 40 tys


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Na taki areał tez bym polecił obrotówkę, wtedy pole lepiej wygląda jest równiejsze, jeżeli nie obrót no to zagonówka 5x40 powinien dać rade bo te stare to pewnie były 5x35, za te pieniądze kupisz używanego tura 5x40 z Uni bo nic innego się w tych pieniądzach nie znajdzie, chociaż nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ja ma zagonowe Unia Grudziądz Tur 4+1 x 40 zabezpieczenia śrubowe tanio oddam.. :)


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Lepiej poczekać i kupić na zwroty nowy ... obrotowe ko kverneland . kuhn, pottinger cena 4 skob obrotowego na zabezpieczeniech innych niz kołek około 40 tys

Zgadzam się, nie warto kupować teraz używki, skoro prędko chcesz ją sprzedać , a dzisiaj ze sprzedażą używanych maszyn jest ciężko. Nabory tuż tuż więc tak jak kolega mówi lepiej poczekać.

CO do zabezpieczeń to zależy czy masz zakamienione pole, bo jeśli nie to wystarczy na zabezpieczeniach śrubowych.

co do pługu to niezależnie jakie masz ziemie brałbym coś obrotowego 4 skibowego o szerokim rozstawie korpusów i wysokiej ramie i o szerokości roboczej do max 48-50 cm na korpus.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

 

Potrzebuje pomocy w sprawie doboru pługów do mojego ciągnika najlepiej używane od 5do 10 tys gleby lekkie 4-6 klasa. Mój tata uważa że obrotowe pługi to przekleństwo

 

Jak nie chcesz obrotowego (nie wiem czemu, ma wyraźne zalety nad zagonowym), to szukaj TUR-a z Unii 5 skib, tylko tego szerszego, z odkładniami 40, a nie 35. Co jeszcze. JAk trafiają CI się kamienie na polu, to weź taki z zabezpieczeniem na sprężyne/ resor. Nie polecam zabezieczeń śrubowych bo tylko będziesz sie wkurzał. Zdecydowanie warto te pare tysi dopłacić.

Przykład z allegro http://allegro.pl/plug-unia-tur-4-1-i3087698804.html

 

ps

Czemu piszesz o pługach?

NA Twoje hektary ten jeden wystarczy w zupełności

 

A do ewentualnych podorywek, to jak bedzie nowy nabór, to sobie kup jakiś agregat uprawowy podorywkowy. 3 metry na raz bedziesz brał. Zrobisz szybciej, spalisz mniej paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keypii89    0

.

Dzięki ale z Polskiego pługu nie skorzystam. Oczywiście chodzi mi o jeden pług. Zabezpieczenia u pługów to w naszym regionie rzadkość, ale przy tej mocy lepiej mieć.

Agregat niedawno kupiłem Doublet record od kongskilde.

Ja wiem że obrotowe są lepsze i Wy doświadczeni rolnicy i entuzjaści rolnictwa to wiecie ale mój tata musiałby zostać przywiązany linką do takiego pługu i z hektar nim przejechać żeby zmienić zdanie, Jak zaczynał jako młody chłopiec orać koniem to obrotowych pługów nie byłoo. U nas na gmine może 7 osób ma obrotowe.

Najlepiej półzawieszane, jakieś przykłady. Jakie macie doświadczenie z takimi?

Edytowano przez Keypii89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

@Keypii

Akurat tego Tura sporo ludzi ma i raczej nikt nie narzeka. Owszem dość cieżki, ale ładnie orze i dobrze zakrywa i dośc trwały, nawet na zwięzłych ziemiach nie łatwo go rozerwać. Owszem, zachodnie pewnie lepsze, ale i ceny wyższe.

 

Apropos obracanego, bo ciągle za tą opcją jestem (na nasępny prow złożyć wniosek na nowy pług obracany, a narazie albo się męczyć, albo kupić Tura na kołki, żeby było jeszcze taniej, skoro piszesz, że kamieni nie ma).

Tak więc zapytaj ojca, czy jak zaczynał prace w rolnictwie to były już kombajny. Pewnie nie było, a jednak do takowego sie przekonał i żniwiarką zboża nie młoci :). Powiedz mu, że taki sam potęp jest w pługach.

 

ps

Wyedytuj swój poprzedni post i wyrzuć cytat, bo szanowny nasz Moderator da Ci ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    513

Ja polecam Ci kvernelanda 150S. Pieniążków trzeba trochę wyłożyć ale na pewno będziesz zadowolony a tato po zaoraniu hektara powie że nie chce innych pługów. Jeśli chodzi o uciąg to spokojnie da radę a przód nawet nie drgnie do góry.

 

PS. Też miałem mieć taki ciągniczek a wyszedł jaki wyszedł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

Jak zaczynał jako młody chłopiec orać koniem to obrotowych pługów nie byłoo.

Jak nie lubi nowości to może niech do konia wróci zamiast ciągnikiem ;)


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nie no bez przesady .. dobre 4 skiby i bedzie miał co robic juz z tym


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keypii89    0

Jestem winny wszystkim udzielenia info na jaki pług się zdecydowałem/

Jednocześnie chciałem bardzo wszystkim podziękować za podpowiedzi. Zdecydowałem się na rabe werk 5 skib półzawieszane obrotowe z możliwością doczepienia 6 skiby z zabezpieczeniem kołkowym i zmienną szerokością pracy. jeśli przy 5 nie będzie miał co robic do dokupie jeszcze jeden korpus;) Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didi    2

Keypii89 Z tymi pługami spokojnie sobie poradzisz.Steyr ma to do siebie,że jest ciężkim ciągnikiem,co w pełni pozwala na wykorzystanie mocy.Ja orałem Styerem 9095MT piątkami z Unii(TUR)Nie powiem.Po kukurydzy odkręciłem piąty korpus,ale po zbożach głęboką orkę zimową robiłem na pięć,i wcale nie było mu za ciężko.Wszystko zależy od terenu,gleby,i wczaśniejszej uprawy.generalnie chodzi o to,żeby wykorzystac moc ciągnika maksymalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Farmerek1234
      Witam czy robił ktoś z hamulcami w steyr jak to najlepiej rozebrać i jak się do tego wziąść
    • Przez pawlak2507
      Kupię kompletny zaczep dolny do steyr 6135 profi 
    • Przez adamo18
      Witam, mam problem z Kompaktem 75. Przy rozgrzaniu ciągnika i przy skręcaniu kierownicą w miejscu slychac dziwne otarcia przy różnych stopniach.
      Serwis wymienił przód uszczelki gumy ,tulejki , lecz problem nadal pozostał. Serwis umywa ręce że już wszystko zrobione i przy odbieraniu na zimnym nic sie nie dzieje.
      Jak postępować , jak się zachować ?
    • Przez pawelns88
      Witam zamierzam kupić traktor Steyr 8120 1986r szóstka czy ma może ktoś taki proszę o opinię 

    • Przez Steyr4085
      Witam. Mam problem z Steyr 4085 Kompact 3.4 FTP rok 2018, 170mth..
      Pojawia mi się błąd 3141, i traci moc, wymienione filtry, regulator ciśnienia paliwa na pompie wysokiego cisnienia..
      Błąd pojawia się dopiero po 1ha pracy, po zgaszeniu i ponownemu odpaleniu pracuje dobrze przez ok 10min
      Serwis, obstawiał na ten regulator a jednak się mylił... Pomóżcie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj