Zaloguj się, aby obserwować  
CROW

JCB 530 SXL problem z jazdą

Polecane posty

CROW    3

Nie dawno kupiłem ładowarkę JCB 530 z 2004roku i chyba będę miał z nią problemy!

Na równej drodze rozpędzę ją max do 25km/h (obroty 1800 i manetka biegów ustawiona na A) i po mimo utrzymywania stałych obrotów silnika ciągle czuć jak ładowarka troszkę zwolni a po chwili znowu przyśpieszy do tych 25km takie wahania prędkości są obecne cały czas. A jak tylko pojawi się jakaś górka to zwalnia do 17km/h i i nic więcej z niej nie wyduszę. Do tego jeszcze na pozycji A rusza dopiero przy obrotach ok1700 a na biegach 1-3 rusza bardzo nerwowo za każdym razem lekko szarpnie(zakręci kołami) nawet na wolnych obrotach. To jest jakaś poważna awaria czy ten typ tak po prostu ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Przy zapchanym filtrze miałby opóźnioną reakcję po odpaleniu i włączaniu biegu. Ale nie zaszkodzi wymienić, niezapominając wyczyścić siatkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CROW    3

Dziękuje za zainteresowanie!

Jeszcze miałem z nią jedno przejście. Jak ją tylko przywiozłem okazałe się że ma wyciek oleju z pod filtra skrzyni biegów nie dało się go dokręcić bo za pierwszym razem ktoś krzywo go wkręcił i zepsuł gwint na szybko kupiłem nowy filtr zakręciłem i pomogło. Po tej całej historii dolałem do niej 6litrów oleju. Niewiadoma jest taka ile ona pracowała bez tego oleju ( u mnie przejechała 500m ale co nią robił Francuz i handlarz u nas to nie wiem). Czy mogło to mieć wpływ na obecną sytuacje?

Mój wielki błąd był wtedy ze nie wymieniłem wtedy ojeju tylko go dolałem! Co do ruszania po odpaleniu nie ma problemów nawet po kilku dniowym postoju. Jak się zrobi cieplej to umyje ten filtr siatkowy. a co do sprawdzenia ciśnienia to już pewnie trzeba się na tym trochę bardziej znać i samemu tego nie zrobię.

Edytowano przez CROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A jeszcze jedno, jak zwalnia pod górkę to obroty silnika spadają czy są cały czas równe?

 

Ciśnienia sprawdzisz samemu bo powinny być porty na skrzyni. Musisz tylko kupić odpowiednią końcówkę, wężyk i manometr do 40 bar, bo ciśnienie powinno być chyba między 12-16bar jeśli się nie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CROW    3

Obroty silnika nie spadają. Najpierw wyczyszczę ten filtr siatkowy niech tylko ta zima się skończy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r13rs    1

zacznij kolego od poziomu oleju w zmienniku momentu-sprzęgle hydrokinetycznym, najprawdopodobniej tam tkwi przyczyna jeśli długo chodziła bez stanu oleju mogło się tam coś nadmiernie zużyć, jeśli po uzupełnieniu stanu nic się nie zmieni trzeba regenerować. nie masz problemów z temperaturą oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Jaro123
      Mam problem, w moim MF 3630 niedawno kupionym jest dziwny problem a mianowicie jeździ szybciej do tyłu niż do przodu.
      Do tyłu 30 km/ha a do przodu 24km/ha max. Jest w nim skrzynia 8-stopniowa bez power shifta, zwykła manualna , cztery biegi na żółwiu i cztery na zającu działają bez zarzutu.Czy ktoś wie jaka jest tego przyczyna, czy możeliwe że tryby są żle założone.
    • Przez zetor3011
      Witam!
      Panowie mam problem ze swoim dominatorem 76, a mianowicie zacięła się hydraulika stał w garażu i jednego dnia podniosłem heder, a za kilka dni nic nie działa. Zablokowało się podnoszenie-opuszczanie hederu, zmiana prędkości jazdy, zmiana obrotów młocarni i nie wiem jak z motowidłami, bo mam odpięty heder. Otwieranie i zamykanie rury działa oraz wspomaganie. Olej sprawdzałem i jest. Jest może jakiś zawór który zblokował jeśli tak to gdzie? Z góry dzięki
    • Przez kluczewianin
      Witam.
      Mam taki dylemat. Posiadam kobyłkę fiordzką i nie wiem czy mam ja podkuć? Jak już kuć to na hacele, żeby zaparcie miała, ale znajomy powiedział, że śnieg się będzie się lepił do podkowy trwożąc coś w rodzaju kulki i wtedy na pewno nie przewróci. Teraz, po sezonie mam ją rozkutą ale boje się jeździć nią po śniegu. Ciężko nie pracuje. 1-2 razy w tygodniu przeleci się z wozem i to wszystko. Moje pytanie jest jak ty masz u swoich koni i co mi byś mógł doradzić, ponieważ chciałbym zrobić kulig i nie wiem co robić?
      Pozdrawiam kluczewianin
    • Przez walker2000
      Witam! 
      Case 5140 nie załącza jazdy do tyłu,, na wyświetlaczu zapala się kontrolka od jazdy do tyłu po przełączeniu dźwigni rewersu na wsteczny, ale ciągnik nie reaguje, może coś się zalało ponieważ dzień wcześniej  stłukła się szyba w drzwiach, a w nocy padało i nacięło do ciągnika.
    • Przez kodiwawa
      Witam, mam Ciągnik Renault 120.54 Silnik MWM, Kabina: TX
      Kupiłem go we Francji, miał rozwalone zawieszenie kabiny, i rwał do przodu przy ruszaniu.
      Ale jeździł przód i tył na wszystkich biegach.
      Wziął go majster niby na sprzęgło, ale chyba zmienił od WOMu, nabił tarcze i złożył.
      W tym momencie ciągnik przestał jeździć do tyłu.
      W trakcie jego roboty urwał mu się częściowo (cewka, czujnik wodzików) pod kabina od boku są dwa takie.
      Pozmienialiśmy te kable miejscami przy nich, zalutowaliśmy go i raz jeździł normalnie a raz nie ruszał.
      Aktualnie nie jeździ ani przód ani w tył brak reakcji na jaką kol wiek zmianę.
      W związku z tym wydaje mi się że to coś z elektryką.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj