Skocz do zawartości

Zdjęcie

JCB 530 SXL problem z jazdą

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share CROW

CROW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 22:13

JCB 530 SXL problem z jazdą Nie dawno kupiłem ładowarkę JCB 530 z 2004roku i chyba będę miał z nią problemy!
Na równej drodze rozpędzę ją max do 25km/h (obroty 1800 i manetka biegów ustawiona na A) i po mimo utrzymywania stałych obrotów silnika ciągle czuć jak ładowarka troszkę zwolni a po chwili znowu przyśpieszy do tych 25km takie wahania prędkości są obecne cały czas. A jak tylko pojawi się jakaś górka to zwalnia do 17km/h i i nic więcej z niej nie wyduszę. Do tego jeszcze na pozycji A rusza dopiero przy obrotach ok1700 a na biegach 1-3 rusza bardzo nerwowo za każdym razem lekko szarpnie(zakręci kołami) nawet na wolnych obrotach. To jest jakaś poważna awaria czy ten typ tak po prostu ma!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JCB 530 SXL problem z jazdą Dzisiaj, 03:23
  •  

#2 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 22:26

JCB 530 SXL problem z jazdą Trzeba pomierzyć ciśnienia na skrzyni na każdym biegu.

#3 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 07:39

JCB 530 SXL problem z jazdą A o filtrach pomyślałeś o wymianie filtrów i oleju od tego zacznij .

#4 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 10:25

JCB 530 SXL problem z jazdą Przy zapchanym filtrze miałby opóźnioną reakcję po odpaleniu i włączaniu biegu. Ale nie zaszkodzi wymienić, niezapominając wyczyścić siatkowego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share CROW

CROW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 16:47

JCB 530 SXL problem z jazdą Dziękuje za zainteresowanie!
Jeszcze miałem z nią jedno przejście. Jak ją tylko przywiozłem okazałe się że ma wyciek oleju z pod filtra skrzyni biegów nie dało się go dokręcić bo za pierwszym razem ktoś krzywo go wkręcił i zepsuł gwint na szybko kupiłem nowy filtr zakręciłem i pomogło. Po tej całej historii dolałem do niej 6litrów oleju. Niewiadoma jest taka ile ona pracowała bez tego oleju ( u mnie przejechała 500m ale co nią robił Francuz i handlarz u nas to nie wiem). Czy mogło to mieć wpływ na obecną sytuacje?
Mój wielki błąd był wtedy ze nie wymieniłem wtedy ojeju tylko go dolałem! Co do ruszania po odpaleniu nie ma problemów nawet po kilku dniowym postoju. Jak się zrobi cieplej to umyje ten filtr siatkowy. a co do sprawdzenia ciśnienia to już pewnie trzeba się na tym trochę bardziej znać i samemu tego nie zrobię.

Edytowany przez CROW, 17 marzec 2013 - 16:54.

#6 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 20:42

JCB 530 SXL problem z jazdą A jeszcze jedno, jak zwalnia pod górkę to obroty silnika spadają czy są cały czas równe?

Ciśnienia sprawdzisz samemu bo powinny być porty na skrzyni. Musisz tylko kupić odpowiednią końcówkę, wężyk i manometr do 40 bar, bo ciśnienie powinno być chyba między 12-16bar jeśli się nie mylę.

#7 Share CROW

CROW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 21:06

JCB 530 SXL problem z jazdą Obroty silnika nie spadają. Najpierw wyczyszczę ten filtr siatkowy niech tylko ta zima się skończy!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share r13rs

r13rs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja mechanika

Napisany 16 kwiecień 2013 - 19:24

JCB 530 SXL problem z jazdą zacznij kolego od poziomu oleju w zmienniku momentu-sprzęgle hydrokinetycznym, najprawdopodobniej tam tkwi przyczyna jeśli długo chodziła bez stanu oleju mogło się tam coś nadmiernie zużyć, jeśli po uzupełnieniu stanu nic się nie zmieni trzeba regenerować. nie masz problemów z temperaturą oleju?