Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon rekord Z058 problem z biegami wsteczny zgrzyta i wyskakuje

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fxj3

fxj3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 20:42

Bizon rekord Z058 problem z biegami wsteczny zgrzyta i wyskakuje Witam.
Tak jak w temacie mam problem z biegami a szczególnie chodzi mi o bieg wsteczny wyskakuje i zgrzyta chyba, że docisnę ręką mocno dźwignię zmiany biegów, ale jak wjade w dołek to też wyskoczy czasami co może być tego przyczyną? regulacja wodzików czy cięgien pomoże? jeśli tak to jak to porządnie wyregulować? Ogólnie przyznam że mam problem z tym że niby wrzucam 1 bieg ale kombajn jeździ bardzo szybko jak by na 2 ogólnie mi to nie przeszkadza ale jak mam poleżałe zboże to trochę denerwuje bo nie mogą spowolnić kombajnu tak jak na 1 biegu powinien jeździć.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi

Edytowany przez Marcin91, 29 marzec 2013 - 19:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon rekord Z058 problem z biegami wsteczny zgrzyta i wyskakuje Dzisiaj, 03:33
  •  

#2 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 20:55

Bizon rekord Z058 problem z biegami wsteczny zgrzyta i wyskakuje miałem cos podobnego - wyskakiwała 1 podciagałem na ciegnach dopuki wstecznego nie mogłem w łożyć - suma sumarum kombajn stanoł podczas koszenia (1 przytrzymyałem ręką przed wyskakiwaniem) lina podworko zdjęcie pokrywy skrzyni tryby 1, wteczny wytarte - dodatkowo wyciete nity na wieńcu mechanizmu różnicowego (wycinalo je systematycznie przez kilka lat - jak stanoł ścieło ostatnie trzy) - porażka początek żniw - kombajn przestalcały sezon - trzeba było całego podnieść zdjąć obydwa koła wysunóc półosie aby wyjąć mechanizm różnicowy -MASAKRA
OGÓLNIE PYTAJ POMOGĘ

#3 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 00:31

Bizon rekord Z058 problem z biegami wsteczny zgrzyta i wyskakuje jesli Ty cale zniwa robisz skrzynie to gratuluje . Mi zajelo to 8h bo musialem czekac na mechanizm

#4 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 21:39

Bizon rekord Z058 problem z biegami wsteczny zgrzyta i wyskakuje mam jeszcze classa dominatora 98 wiec nie było tragedi :) a bizona sprzedałem i nie mam problemów

#5 Share matejko202

matejko202

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 21:07

Bizon rekord Z058 problem z biegami wsteczny zgrzyta i wyskakuje pojawil mi sie ten sam problem pod koniec ubieglego roku jak moge to problem zlikwidowac prosze o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 21:30

Bizon rekord Z058 problem z biegami wsteczny zgrzyta i wyskakuje U mnie przyczyną takiej dolegliwości było zanieczyszczenie się wnęki (kawałek kamienia) nad skrzynią gdzie porusza się drążek, nie pamiętam jakiego biegu to dotyczyło ale wiem że pomogło.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#7 Share fxj3

fxj3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 21:47

Bizon rekord Z058 problem z biegami wsteczny zgrzyta i wyskakuje Witam. Kombajn mój wyladował u mechanika wymienione tryby od wstecznego i jeszcze II biegu bo też były wydarte itp. i już nie wyskakuje ;-) za naprawę dałem ok 2500 ;( a dalej jak się bedzie spisywał to zobaczymy w żniwa już niebawem ;-) pozdrawiam serdecznie

#8 Share matejko202

matejko202

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 14:32

Bizon rekord Z058 problem z biegami wsteczny zgrzyta i wyskakuje bede dzis sam probowal usunac ten problem jak mi pojdzie to napisze

#9 Share matejko202

matejko202

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 22:20

Bizon rekord Z058 problem z biegami wsteczny zgrzyta i wyskakuje wystarczy przekrecic walek na ktorym jest wodzik od wstecznego i po problemie chyba ze juz wczesniej btl przekrecony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 09 styczeń 2016 - 16:21

Bizon rekord Z058 problem z biegami wsteczny zgrzyta i wyskakuje

Rozbite widełki i ten gówniany mosiężny wodzik

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.