Zaloguj się, aby obserwować  
Darek578

Jak przerobić ursusa 2812...

Polecane posty

Darek578    0

Witam wszystkich. Jestem szcześliwym posiadaczem Ursusa 2812 od nowości:) Sprzęt ma już swoje lata zmieniają się obyczaje jak i komfort w ciagnikach. Tak więc w nadchodzącą zime zamierzam przerobić troszke swój traktorek, oczywiście nie sam. Napoczatek dodam że jestem sadownikiem wiec planuje ciagnik troszke zwężyć jesli nie wystarczy założenie okrągłych błotników. Przydałoby się wspomaganie, szersze ogumienie i to co najwazniejsze nowa kabina i tu wychodzi problem czy naglak albo koja bedzie pasowała? Super gdyby kabina miała klimatyzacje nie musi byc jakaś super szczelność poprostu aby się w środku nie kurzyło i temp. nie przekraczała 50 stopni:)

 

Może macie jakieś ciekawe pomysły jakieś koncepcje linki do jakis fajnych cześci i wiedze teoretyczną jak szacowałby się przybliżony koszt aby Ursusowi dać drugą młodość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15386

50 st ciepła? Ja mam termometr w kabinie i jeszcze 35 st nie przekroczyło. Dach do góry, tylna szyba do tyłu, drzwi otwarte, lub zdjęte i jest fajny przewiew. Da się żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

Owszem tylko przy wykonywaniu opryskow jak i przy uprawianiu ziemi gdy jest troszke suszej cały kurz jest w kabinie nie wspominam już o koszeniu trawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam kabinę od naglaka na C360 i osobiście polecam.

odnośnie klimy to bym sobie odpuścił za dużo zachodu z tym

a wspomaganie czemu nie allegro wita są napewno gotowe zestawy a jak nie to trochę kombinacji i się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Okrągłe błotniki to raczej o kabinie zapomnij ;) zresztą klimatyzacja w takim ciagniku ii w takij kabinie jest raczej nie mozliwa, do klimy musi być kabina szczelna bo klimatyzacja wysiądzie! Fakt w sadzie przy opryskach i przy tym ze poporstu między drzewami nie ma przewiewu temperatura jest ojj duża, najlepszym rozwiązaniem jest poprostu wymiana ciagnika bo z 2812 za wiele nie zaszalejesz o ile wogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15386

Raczej w sadzie między drzewami to ma cień i nie jest tak gorąco. Chyba że porzeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

jeżeli założysz już nową kabinę to może i klimę dało by się zrobić. Pomyśl o używanym zestawie z jakiegoś samochodu , najlepiej większego. Myślę że jest to do zrobienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

Do malopolanin64

Wymiana ciagnika nie wchodzi w gre ponieważ jest to ciągnik pomocniczy, który czesto użytkują pracownicy ale i ja wiec odrobina luksusu jest wskazana.

 

Do Rolnik1973

Owszem w sadzie powinien byc cień, ale są do sady karłowe, gęsto nasadzone o bardzo krótkich koronach, coś jak 3m porzeczka. Dają bardzo mało cienia i bardzo blokują jakiekolwiel powiewy powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez wojt
      piszcie wszystko na jego temat,wady i zalety,jak sobie radzi w polu,jego spalanie(chodzi mi tez o porównanie spalania z c330)
      jak jest z częsciami,czy są ogólnie dostępne,piszcie jak coś wiecie o tym ciągniku,chodzi mi tez o ogólne porównanie z 330.
    • Przez andrzej2110
      Witam
       
      Mam problem z 3512. Gdy chce go odpalić z komina leci czarny dym a silnik nie chce załapać. na hol zapala. Co zrobić żeby palił z rozrusznika?? Dodam ze wtryski ma wymienione i zawory były regulowane.
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze
       
      Ortografia. @quercus
    • Przez 18mateo18
      witam
      Mam problem ponieważ mój ferguson nie puszcza powietrza z pneumatyki tylko nabije na maxa i ślizga się pasek od sprężarki co jest popsute ????
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj