Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3060 91r info

106 odpowiedzi na ten temat

#41 Share bizonlukaszZ056

bizonlukaszZ056

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 18 marzec 2013 - 17:16

MF 3060 91r info sprawdź kabel ten z wsówką do alternatora czy nie jest przerwany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3060 91r info Dzisiaj, 00:56
  •  

#42 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 18 marzec 2013 - 17:24

MF 3060 91r info Dodam ze jednak zegary maja wpływ na EHR. Ich brak badz jakas usterka ich to EHR-u tez nie ma.

Od regulatora ten krótki?

zaraz ale wczeniej bylo ladowanie a nikt tam nie pchal palcow. Po demontazu zegarow tak sie zrobilo.zalozylem zegary i wcieło ładowanie :unsure:

#43 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 18 marzec 2013 - 18:43

MF 3060 91r info A to że wcięło po demontażu to może zbieg okoliczności a prąd od wzbudzenia alternatora dochodzi? może go nie wzbudza i nie ładuje

#44 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 18:53

MF 3060 91r info Brat badał miernikiem przy akumulatorze czy ładuje i d*pa :wacko: Nic. Wymontowałem alternator bo pewien fachowiec od tych spraw powiedzial ze mogl paść regulator. Zbadał cały alter włacznie z regulatorem no i ładuje ale dlaczego do akumul nie idzie ładowanie. Wczesniej było jak zaczełem pisac na temat EHR-u. Bezpiczniki pod maska całe. Od godz 10 latałem z miernikiem i sprawdzałem wszystkie styki, połączenia. Nawet pojedyńczo bezpieczniki miernikiem sprawdzone. Wszystko ok jest niby wiec gdzie spiernicza ładowanie. Własnie kable przy alter sprawdziłem no i całe sa. Przeciez nic tam nie ruszałem tylko zegary w kabinie

#45 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 18 marzec 2013 - 19:23

MF 3060 91r info EHR nie działą bo się ładowanie świeci ( nie ładuje) więc to też nie bedzie działać tak jak mówiłeś wcześniej. Obrotomierz i u mnie dziś opadł tyle ze ładowanie się nie świeci i działa wszystko poza tym obrotomierzem. Coś może w instalacji nie tak... jak gubi to gdzieś coś nie łączy lub poprostu przetarte i gubi. Tak na moje oko to wyglada a jak jest w praktyce to nie wiem. Sam jestem ciekaw czemu ten obrotomierz nie działa :blink:
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#46 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 18 marzec 2013 - 19:41

MF 3060 91r info U mnie Panowie jest tak z obrotomierzem, że raz chodzi, a raz nie :D na początku się męczyłem z nim. Sprawdzałem wszystkie kable czyściłem styki i nic, a ładowanie jest i z ehr-em nie ma żadnego problemu.
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#47 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 20:12

MF 3060 91r info ehr to wiem juz ze nie bedzie działał z braku ładowania. ale dlaczego nie ma ładowania. Jesli wczesniej bylo przed demontażem zegarów. Zlutowałem scieżki, nawet byłem u znajomego elektronika i dla pewnosci zbadałem jeszcze czy dobrze zrobiłem. Zrobione dobrze. Wiec załozyłem, odpaliłem i ku mojemu zdziwieniu :blink: ładowanie sie podziłao a nie ruszałem w ogóle alter. Wszystko na poczatku było gitara. Ładowanie było, obrotomierz wskazywał. Chciałem tylko naprawic wskaźnik paliwa bo bolczyk blokował wskaźnik i nic wiecej. O co tu teraz chodzi. Jedno dobrze drugie cos sie spierniczy. Odpalac też juz odpla z pierwszym. do kolegi Lukash-a3060 luz skasowany na dzwigni zmiany biegów(1234) Super biegi teraz wchodza i nie musze sie wychylac do przodu zeby 1ke wrzucic ^^ Sruba na ośce pod podłoga byla poluzowana i latało jak głupie, stąd był ten luz.

Edytowany przez damianXXL, 18 marzec 2013 - 20:14.

#48 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 20:18

MF 3060 91r info Aha :) No to jeden problem masz z głowy ;) A to pokazuje Ci dobrze czy moze cały czas max ? kable może tam przy baku są zamienione i coś się moze to do tego ma... :) A tu to jeszcze te ścieżki zostają bo nic innego nie przychodzi mi do głowy ( mówie o tych ścieżkach co przewodzą prąd po tej desce do której wpina się kontrolki :) )

Dodany obrazek

#49 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 20:38

MF 3060 91r info przy baku dobrze jest. Wskaźnik też paliwa tez zrobilem. Chodzi o ten bolczyk(drucik) ktory trzyma wskaźnik jak wyłaczysz zapłon- był zgięty i blokował wskaźnik. Nie pokazuje max bo w zbiorniku moze jest z 10l na 148l pojemnosci (taka ma pojemnosc zbiornik?) czyli nie ruszy wskażnika :P Tyle co na dnie jest. Na jakims forum szukałem i jest ze moze byc za słaba żaróweczka na kontrolce ładowania ale o co w tym chodzi nie mam pojecia. Fakt były chyba w desce rozdzielczej 3 lub 4ry żaróweczki z mocniejszym żarnikiem(grubszym) ; reszta to cienkie jak włos

#50 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 20:44

MF 3060 91r info No moze być ... :D Bo od żarówki idzie na obrotomierz.... hm aż jutro u siebie rozbiorę i sprawdzę :D Może to jest przyczyną że żarówka ma "za małą przepustowość" :D Nie myślałem nad tym ale to jest możliwe bo obrotomierz jest za nią ... :)

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 20:57

MF 3060 91r info tak wyczytałem ale nie pamietam jakie to forum było. Bo tu chodzi własnie o przepustowosc pradu. Uważaj na kostki jak bedziesz wyciągał, żebys nie zrobil tak jak ja. Posciągniesz za mocno i rozerwiesz scieżki. A lekko noe wychodza. Mocno siedzi ta przy obrotomierzu. chyba ze juz to robiłeś wcześniej

#52 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 21:07

MF 3060 91r info Kostki z rok temu sprawdzałem i psiukałem tym spray'em do styk więc nie powinno być problemu z tym ;) Poza tym mam dużo roboty i nie wiem czy jutro dam radę :) Górny zawias robie przy drzwiach bo sie ten bolczyk wyrobił i się deko opuściły. Jak zrobie jedno to zajmę się drugim :)

Dodany obrazek

#53 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 21:31

MF 3060 91r info Wkurza mnie to juz. Nie bede latał wokól ciagnika jutro znowu. Umowiłem sie z fachowcem od tego typu spraw. Jutro wpadnie i sprawdzi co jest grane. Było ładowanie i nagle znikło a tylko zegary demontowałem. Dziwna sprawa. Nie raz rozbierałem do czesci pierwszych zegary, alternatory (w aucie tez gdzie mam elektronike) złozyłem, założyłem... cyk i wszystko ładnie pieknie bez problemu działa a w MF nie wiem o co chodzi juz. :blink: Jak juz bede wiedział o co chodzi z obrotomierzem(stoi) i ładowaniem(co było) dam znać :wacko:

podkladke pod zawias i gitara. No rok to wcale nie tak dawno naprawde. :P kurzu sie napchalo napewno.Raz ze ciezko wypiąc kostki,dwa nie ma dojsci za bardzo. Rece podrapane

#54 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 22:59

MF 3060 91r info Przecież nie jesteśmy panienki i nie raz się nie takie rzeczy miało ;) Podkładka nic nie da bo sie bolec wyrobił i robię nowe bolce ;) A te styki dziś już oglądałem to nie są zakurzone czy coś i wyjdą myślę bez problemu :)

Dodany obrazek

#55 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 18:35

MF 3060 91r info Witam. :) zegary działaja... Ladowanie juz jest :) Szukało sie wszedzie z miernikiem a tu przez jedna żaróweczke ktora jest jako kontrolka ladowania była za slaba. Wszytko to po demontazu zegarow bo sprawdzalem czy wszystkie zaroweczki sa dobre. bylo kilka spalonych i z braku wiedzy zalozylem slabsza na miejsce kontrolki ladowania (powinna byc mocniejsza) i z tego powodu nie wzbudzalo alternatora do ładowania. Taki bzdet a szukania przyczyny bylo w calym ciagniku. Nawet oprawki zarówek sa koloru czerwonego w tym miejscu,reszta czarne :)

jeszcze jedno pytanko- czy po odpaleniu ehr odrazu powinien dzialac? --> ładowanie jest, obrotomierz dziala, stycznik jakis pod ehr-em pyka jak wlączam zapłon(ma tak pykac? raz tylko pyknie jak pod zegarami)

dluzsza chwile chodzil a ehr nie reagowal

#56 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 19:55

MF 3060 91r info A może troszke za małe napięcie i jak przygazujesz delikatnie tam do 1000 obr/min to troche go ruszy i potem będzie działał ? U mnie to tam wszystko normalnie :) A powiedz jakie parametry mają te żaróweczki dwie od ładowania i smarowania silnika ? Bo chyba u siebie też je wymienię a pewnie jutro lub po jutrze jadę do miasta to bym na pewno kupił takie i wtedy by może i mi zaczął działać ten obrotomierz :)

Dodany obrazek

#57 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 20:53

MF 3060 91r info 14 i cos pokazuje miernik przy alternatorze. Wiesz nie wiem czy dokupisz takie żaróweczki bo znajomy powiedzial ze producent takie tylko robi w standardzie do ciagnikow przy produkcji. Takie zaróweczki mozesz wyjac ze strarego auta na zlomie. tylko pamietaj ze od ładowania. Te inne maja 1.2 wat. Mozesz zalozyc 3 wat lub nawet 5 wat. Chodzi o to zeby alternator wyczuł pobor prądu i zacznie ładowac. Ja załozylem 3watową żarowke byla w innym miejscu w desce, odpaliłem i ładuje .Zaroweczki wyjmuje sie z oprawek ciezko ale sa wymienne, innego producenta z cala oprawka sie wymienia. Jesli nie dokupisz tej malej o wiekszej mocy to kup 5watowa ta do postojowek, ona jest taka sama jak te w desce tylko 3razy wieksza- plaska u dolu i po prostu przylutuj +/- do plytki tam gdzie ma byc i gitara. bedzie bez oprawki wtedy ale to nic nie przeszkadza

.... jak przygazuje na 1500 to nie reaguje ehr

#58 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 21:07

MF 3060 91r info Nie ja tam lutować nic nie będę :D Poszukam takiej żarówki może znajomy ma a jak nie to zobaczę może też mam tam os zamienione ewentualnie nie łączy coś :) Już tam zaglądałem ze 3 razy bo żaróweczki wymieniałem i wiem jak to tam jest wszystko :) Ewentualnie na szrot się przejadę :) a z tym EHR to już dziwne raz działa raz nie...

Dodany obrazek

#59 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 21:17

MF 3060 91r info śmignij na szrot wyciagnij z jakiegos kaszlaka i juz. :D a z tym ehr-em sprawdze jeszcze jutro. Juz tylko końcowki porawek MF (oswietlenie poprawic bo poluzowane i lata szczegolnie lampy tył i halogeny)
Przy wlaczonym kluczyku swieci kontolka zielona od napedu i po odpaleniu tez swieci. Probuje wylaczyc i nic. Tak ma byc?

przepraszam- zaswieci sie jak wcisne sprzegło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Pawel1992mf

Pawel1992mf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 21:29

MF 3060 91r info Musisz nacisnąć hamulec po odpaleniu i dopiero wyłączyć.