Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3060 91r info

106 odpowiedzi na ten temat

#1 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 15 marzec 2013 - 10:59

MF 3060 91r info Witam Jestem tu nowy i prosze o wyrozumiałość. Właśnie zakupiłem MF 3060 i potrzebuje opis bezpieczników- ktory do czego jest. Czy to prawda ze sterowanie ehr-em w zimie jest prawie nie mozliwe? Przy kupnie mf facet powiedzial ze bedzie wszystko dzialac jak olej sie rozgrzeje. Czy to prawda? Wczoraj po zjeździe z lawety sprawdzalem to i nic nie dzialalo, zadne kontrolki tez sie nie swiecily w panelu. Czy facet mowil prawde ze wszysto bedzie dzialac po rozgrzaniu oleju?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3060 91r info Dzisiaj, 17:17
  •  

#2 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 15 marzec 2013 - 11:13

MF 3060 91r info http://www.agrofoto....znikow-mf-3070/ może tocoś pomoże

Edytowany przez oaxis3333, 15 marzec 2013 - 11:15.

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#3 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 15 marzec 2013 - 11:32

MF 3060 91r info chyba wtopiłeś, ehr powinien działać bez względu na temp, no przy -30 to troche powinien faktycznie się rozgrzać, ale tak jak teraz jest ok 0 to powinno działać, u mnie jak był zimny olej to podnosił jak głupi po rozgrzaniu trzeba było gazować ale to wina pompy była.
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

#4 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 13:26

MF 3060 91r info przy ogledzinach mf podnosnik dzialal. a teraz nie reaguje na włacznik góra-dół. stoi w miejscu.
Vrykoulakas nie strasz mnie . :blink: byla przy nim adaptacja od MX-a. Moze jak ja odczepiali to cos zepsuli. Robili tez kilka poprawek zwiazane z elektryka- halogeny, wycieraczka,radio- drobiazgi male. Dziala to co zrobili. Ale ehr nie reaguje. Moze byc wina bezpiecznika? kolego oaxis3333 nie wiele to pomoglo. potrzebuje cos takiego jak schemat tych bezpiecznikow a nie chce sam dłubac zeby cos nie popalic

#5 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 14:19

MF 3060 91r info Kolego a czy obrotomierz pokazuje ci obroty silnika??

#6 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 15 marzec 2013 - 15:39

MF 3060 91r info No ktoś nieźle nakłamał w żywe oczy :) EHR działać powinien zawsze i ewentualnie opuszczać moze deczko wolniej na zimnym oleju ale nie ze zero reakcji... Sprawdź bezpiecznik pod maską, kabelek przy klemie, bezpieczniki w środku (schemat już Ci wysłałem) jak to nie pomoże to jeszcze kable pod ciągnikiem przejżeć bo przy zdejmowaniu adaptacji mogli cos zawadzić i urwać/lekko ruszyć i nie łączy. A może to też coś z elektroniką ... reszta działa jak należy typu hamowanie 4x4 czy rozłączanie blokady po wciśnięciu hamulca lub włączeniu przełącznika na EHR w pozycje podnoszenie ? Ale też dziwne że przed zdjeciem działało ... Sprawdź to co pisałem wyżej i wtedy mozna dalej myśleć nad przyczyną jeśli to nie pomoże.

EDIT: Każe to sprawdzic bo może jakieś obejścia ma czy inne wynalazki. Jak by EHR był spalony to 2-2,5 tyś nie twoje .

Edytowany przez Lukash3060, 15 marzec 2013 - 15:42.

Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#7 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 15 marzec 2013 - 16:25

MF 3060 91r info A może koleś ma drugi taki ciągnik i przełożył komputer pokazał że jest git chłop pojechał do domu a przywożą z popsutym i cała tajemnica. Od handlarza czy od prywatnego rolnika sprzęt?

#8 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 17:40

MF 3060 91r info jak się świeci kontrolka od ładowania na desce to ehr- nie będzie działał i masz problem z ładowaniem, a jak się nie świeci to już trzeba gdzie indziej szukać

#9 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 17:49

MF 3060 91r info Od handlarza. Miał tylko tego jednego MF. Reszta case,JD. Dzien wczesniej podnosnik działał ale tak jak wspomniałem mial adaptacje MXa ale nie chcialem wiec zdemontowali(mozliwe ze mogli cos zruszyc). Hamulce, napedy, przyspieszacz dzialaja tylko pstryczek ehr-u "gora-dól" nie dziala i kontrolki nie swiecą. Ogladalem mf 3050 bylo tez zimno jak cholera i tak jak kolega Lukash3060 wspomnial ehr ma dzialac no i dzialal. Góra-dol, kontrolki wszystko dzialalo w tym 3050 bez problemu

obrotomierz pokazuje, ładowanie gasnie po odpaleniu. żadne kontrolki sie nie świeca jak odpalony. nie pokazuje tylko paliwo ale to co innego

#10 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 15 marzec 2013 - 18:15

MF 3060 91r info Proponuje zajrzeć do bezpiecznika koło akumulatora jak kolega @Lukash napisał. Sprawdź też kable, które znajdują się pod schodkami od strony wajch od zmiany biegów. Wszystkie kable znajdują się pod obudową przykręcana pod kabiną na 3 śrubki.
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 19:31

MF 3060 91r info Jutro to wszystko przejrze i napisze czy cos pomogło. Zobacze co da sie zrobic. Mam nadzieje ze tylko cos nie łaczy :unsure: Jutro tez zaczne nowy temat. eh z tymi sprzetami. Złomstawa jest tylko nie ma nic porzadnego zeby kupic. Jedno w porzadku to drugie szjas.

#12 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 15 marzec 2013 - 19:43

MF 3060 91r info No tak to już jest z uzywanymi sprzętami. Ale ja się dziwię, że Cię to nie zastanowiło jak handlarz powiedział, że ehr pracuje jak się olej rozgrzeje. Jak zjechałeś z lawety i nie działał już ehr to szkoda, że nie zadzwoniłeś do tego handlarza, że coś jest nie tak. Bo przecież Jakby nie było to Ty nic nie mogłeś zepsuć przez te parę minut uzytkowania ciągnika.

Edytowany przez HondaMtx, 15 marzec 2013 - 19:46.

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#13 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 20:47

MF 3060 91r info Jutro zobacze co i jak. Moze cos zruszyli przy demontarzu adaptacji. Jak nie pomoze nic to bedzie tel do goscia ;[

#14 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 20:56

MF 3060 91r info A sprawdzałeś na błotniku przycisk z tyłu ,czy działa podnośnik bezpośrednio.

Edytowany przez JANCZAK1176, 15 marzec 2013 - 20:57.

#15 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 21:01

MF 3060 91r info wybaczcie ale pierwszy raz mam z tym stycznosc i nie znam sie na tym <_< poznam dzialanie sprzetu to wtedy pomoge innym ;)

tak przy ogledzinach dzialaly przyciski na blotniku. Wczoraj juz nic nie reagowały

Edytowany przez damianXXL, 15 marzec 2013 - 21:04.

#16 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 15 marzec 2013 - 21:04

MF 3060 91r info Panowie objaśniam - kolega napisał do mnie i nie wspomniał tu że podnosnik jest uniesiony co wgl zmienia postać rzeczy ;) Na panelu EHR miał chyba ustawiony potencjometr od prędkości opadania na kłódce - blokadzie co uniemożliwiało opuszczenie podnośnika z tąd też problem wynikał. Jeśli to tylko to no to jutro ma sprawdzic i dać znać ;)
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#17 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 11:42

MF 3060 91r info Witam. Wszystko jasne juz. Działa EHR tak jak nalezy :) Tak jak kolega Lukash3060 wspomniał potencjometr szybkosci opuszczania byl ustawiony na kłodeczce (blokadzie) Po odpaleniu i ogolnym ustawienu EHR wszystko dziala- podnosi i opuszcza. przepraszam za nie dokładne opisnie problemu :wacko: postaram sie dokladnie opisywac problemy. A mam kolejny-problem z odpaleniem MF. ZE dwie godziny sie meczylem. Prostownik z rozruchem nie pomagal. Psikałem starterem w filtr i nic :( krecił i nie mogl odpalic.Po ok 2godz załapal. Czy ktos wie co moze byc przyczyna tego? Paliwo jest dolane. Czyzby moze cofka paliwa? :unsure:

#18 Share bizonlukaszZ056

bizonlukaszZ056

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 16 marzec 2013 - 12:03

MF 3060 91r info Witam. Mam problem ze swoim 3060 z 89r. mianowicie podczas jazdy czy pracy w polu zaświeca mi się taka czerwona kontrolka na której jest przedstawiona zębatka, zaświeca się ona również podczas wciśnięcia sprzęgła gdy silnik jest unieruchomiony. Mam pytanie dlaczego takie coś się robi i od czego jest ta kontrolka...Z góry dziękuję.

#19 Share Pawel1992mf

Pawel1992mf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 13:04

MF 3060 91r info Jest to kontrolka sygnalizująca niskie ciśnienie oleju hydrauliki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 13:46

MF 3060 91r info damianXXL Pozmieniaj olej silniku i flit paliwa . Po kolei trzeba robić.

Edytowany przez JANCZAK1176, 16 marzec 2013 - 13:46.