Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prędkośc wysuwu siłownika

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Adam521

Adam521

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 08:08

Prędkośc wysuwu siłownika Witam, chciałbym się dowiedzieć czy istneje jakiś sterownik, elektrozawór czy coś takiego który by umożliwiał wysuw siłownika hydraulicznego zgodny z aktualną prędkością maszyny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prędkośc wysuwu siłownika Dzisiaj, 22:59
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2013 - 09:31

Prędkośc wysuwu siłownika chodzi Ci o coś takiego?
http://www.google.pl...363422071183666

http://motoart.slask...ja-250-bar.html

#3 Share Adam521

Adam521

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 09:47

Prędkośc wysuwu siłownika chodzi mi o coś takiego żeby koło kopiowało prędkość maszyny i zgodnie z tą prędkością wysuwał się siłownik.

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2013 - 09:58

Prędkośc wysuwu siłownika Przy jakiej maszynie to musi być i do czego to jest tak bardzo potrzebne?

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 10:15

Prędkośc wysuwu siłownika Kombajny do buraków Neptun i Kleyne tak miały. Z boku był czujnik i sterował siłownikiem.
Zwykły rozdzielacz elektryczny, i dwa czujniki góra-duł.

#6 Share Adam521

Adam521

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 19:17

Kombajny do buraków Neptun i Kleyne tak miały. Z boku był czujnik i sterował siłownikiem.
Zwykły rozdzielacz elektryczny, i dwa czujniki góra-duł.

Nie rozumiem w jaki sposób koło maiło by przekazać informację o prędkości maszyny do siłownika z takiego czujnika.

#7 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 19:25

Prędkośc wysuwu siłownika Jeżeli dobrze rozumiem to ma to działać w następujący sposób tzn. prędkość 5 km/h siłownik wysunięty 5 cm, prędkość 10 km/h siłownik wysunięty 10 cm ????

Więc pytanie do jakiej maszyny to potrzebne i w jakim celu ?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 19:41

Prędkośc wysuwu siłownika Kombajny miały tak regulowaną głębokość roboczą. Ale napisz o co ci chodzi, tak jak Sadek napisał to komputer i prądniczka na kole.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Adam521

Adam521

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 08:59

Jeżeli dobrze rozumiem to ma to działać w następujący sposób tzn. prędkość 5 km/h siłownik wysunięty 5 cm, prędkość 10 km/h siłownik wysunięty 10 cm ????

Więc pytanie do jakiej maszyny to potrzebne i w jakim celu ?

Potrzebne jest to do maszyny szkółkarskiej do wykopywania iglaków itp. z bryłką korzeniową, i cały jej element roboczy ma być zawieszony na ramie która w momęcie gdy dostanie sygnał zatrzymuje się względem ziemi i wykopuje sadzonkę(w ruchu ciągłym), podczas gdy ciągnik cały czas się porusza do przodu. I właśnie tutaj do "zatrzymania" tej ramy potrzebny jest sygnał który by zamienił informację o prędkości maszyny na prędkość wysuwu siłownika hydraulicznego.

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 marzec 2013 - 10:12

Prędkośc wysuwu siłownika Czy nie wystarczył by Ci zwykły rozdzielacz jak do siłownika jednostronnego działania?
Przełączasz dźwignię i siłownik sam się wysuwa, opór gleby zatrzyma podcinacz. Później w czasie jazdy przełączasz rozdzielacz i ten element roboczy powraca do pozycji pierwotnej - przesuwa się do przodu.

Edytowany przez KRISTOFORn, 17 marzec 2013 - 10:12.

#11 Share Adam521

Adam521

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 12:23

Prędkośc wysuwu siłownika Element roboczy jest co prawda inny ale ma się zatrzymywać w taki sam sposób jak na filmie w którym jest to najlepiej widoczne.

Edytowany przez Adam521, 17 marzec 2013 - 12:36.

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 marzec 2013 - 12:50

Prędkośc wysuwu siłownika Przychodzi mi na myśl jedynie elektrozawór przełączający kierunek przesuwania się siłownika otrzymujący sygnał od rolki opartej o lewe koło podporowe podobnej jak na filmie ( w rolce będzie krzywka uruchamiająca przełącznik w sposób mechaniczny lub za pomocą magnesu i kontaktronu). Jedyny problem to brak regulacji przepływu oleju zgrywającego się z prędkością maszyny. W takim przypadku trzeba by było dobrać odpowiednie przełożenie skrzyni biegów do wydatku pompy hydraulicznej tak by się zgrało.

#13 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 20:53

Prędkośc wysuwu siłownika Ten posuw nie wiem z jaką dokładnością można by było zrobić mechanicznie napęd od koła poprzez sprzęgło które podczas kontaktu "wierteł" z ziemią by się załączało i utrzymywało wiertła w "bezruchu" po podniesieniu rozłączenie i powrót do pozycji startowej.

Wiem że łatwo napisać gorzej zgrać ze sobą.

Edytowany przez Sadek, 21 marzec 2013 - 20:54.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#14 Share Adam521

Adam521

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 16:28

Ten posuw nie wiem z jaką dokładnością można by było zrobić mechanicznie napęd od koła poprzez sprzęgło które podczas kontaktu "wierteł" z ziemią by się załączało i utrzymywało wiertła w "bezruchu" po podniesieniu rozłączenie i powrót do pozycji startowej.

Wiem że łatwo napisać gorzej zgrać ze sobą.

Myślałem i nad tym rozwiązaniem jednak martwi mnie ewentualna dokładność takiego rozwiązania, ponieważ na ramie przesuwnej musiało by być sporo ciężaru do maszyny którą planuję. A w urządzeniu z filmu z tego co się orientuję jest kopiowana prędkość w sposób elektroniczny a potem jest w jakiś sposób dozowany wysuw siłownika.

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2013 - 16:41

Prędkośc wysuwu siłownika Jak lubisz kombinacje to urządzeniem regulującym ilość przepływu oleju i zarazem wysuwu siłowników może być rozdzielacz orbitrol czyli taki jaki jest w hydraulicznych układach kierowniczych .Odpowiednio dobrany i napędzany przekładnią od koła podporowego może śmiało spełniać funkcję jakiej oczekujesz .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Mrmagyster

Mrmagyster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Pojazdy, mechanika, survival, podróże, dziewczyny ;)

Napisany 19 czerwiec 2013 - 20:11

Prędkośc wysuwu siłownika Mam taki problem, mianowicie mam chwytak samoróbkę do c 360. Rzecz w tym, że nie mogę go rozłożyć normalnie na wolnych obrotach, tylko muszę przygazować tak do 1800 obr/min. i dopiero wtedy się rozkłada, ale bardzo powoli. Ze złożeniem go nie ma problemu, na wolnych obrotach się składa i trzyma mocno. Proszę o pomoc. Dodam że jak chodzi o regulacje tą co jest na rozdzielaczu to mam ustawione w górnym położeniu.
welcome :D

Dodaj odpowiedź