Skocz do zawartości

Zdjęcie

kredyt na ziemie preferencyjny a CSK

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 21:13

kredyt na ziemie preferencyjny a CSK Chcialem sie cos dowiedziec. mamy zamiar kupic zimie cala wartosc to 200tys. i teraz czy lepiej wziasc preferencyjny kredyt na 10 lat i 3% odsetek czy CSK i 9% odsetek na 5 lat? No wlasnie babka w banku powiedziala ze 3% procent odsetki w preferencyjnym tak? bank to bank spoldzielczy a jesli chodzi o CSK to przyjalem ze 9% odsetek bo babka cos nie mogla pojac o jaki kredyt mi chodzi;/ Przyjmijmy ze 20% wklad wlasny wiec zostaje 160tys.
160tys na 10 lat przy 3 % to ololo 24tys odsetek wiec razem splacam 184tys.
CSK Panstwo splaci 35 procent czyli 56 tys kredytu reszta czyli 104 tys na 5 lat i 9% to 23400 odsetek czyli splace 127400 kredytu dla mnie to oplacalne bo raz ze szybciej splace bo 5 lat a dwa duzo mnie. preferencyjnego na 5 lat bym nie dal rady bo raty by byly duzo wyzsze.
teraz jeszcze pytanie panstwo splaca to 35 procent ale w dwoch ratach czyli na poczatek 75% to by bylo 56000 x 75% = 42000 a na koniec kredytu 14 tys. to jesli Panstwo na poczatek placi 75% tego co ma zaplacic to czy moj kredyt to bedzie 104 tys czy 118tys bo to 25 % jeszcze co na koniec splaca?
Czy wszystko mniej wiecej dobrze napisalem? niech wypowie sie ktos co mial z tym kredytem doczynienia? czy na pewno oplaca mi sie brac ten kredyt niz preferencyjny? jakie sa dokladnie odsetki na ktory kredyt?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kredyt na ziemie preferencyjny a CSK Dzisiaj, 19:12
  •  

#2 Share miloszek

miloszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 07:08

kredyt na ziemie preferencyjny a CSK zobacz ten link http://www.odr.pl/ek...-kredytowej-csk

#3 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 13:12

kredyt na ziemie preferencyjny a CSK Na dzień dzisiejszy kredyt CSK powinien być oprocentowany w granicach 5,9% ;)

#4 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 20:04

kredyt na ziemie preferencyjny a CSK Tylko 5.9% CKS ? czemu tak malo? tam gdzie kolega wyzej podal to jest ze 8,5% a przy 5,9% to moim zdaniem bardzo by sie oplacalo ten kredyt brac. moze ktos co mial z tym doczynienia niedawno sie wypowie co i jak?

#5 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 22:42

kredyt na ziemie preferencyjny a CSK Nie jestem do końca pewien, czy linia CSK wychodzi 5,9%, ale kredyt preferencyjny ma właśnie dla banku takie oprocentowanie po ostatnich obniżkach stóp procentowych ;)

#6 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 21:13

kredyt na ziemie preferencyjny a CSK kredyt preferencyjny (np. nKZ, nMR, nIP)oprocentowany jest dla banku według współczynnika 1,5 redyskonta weksli, które w marcu spadło do poziomu 3,75%. więc 1,5 x 3,75 = 5,625%. i tyle dostaje bank. 3 % płaci klient a 2,625% płaci ARiMR. dodatkowo Banki dorzuciły 1% prowizji od kwoty kredytu pozostającej do spłaty na koniec każdego roku kredytowania lub 0,25 % co kwartał od kwoty kred pozostającej do spłaty. dodatkowo prowizja jednorazowa zgodnie z zasadami ARiMR wynosi 1 % od kwoty kredytu.

Kredyt CKS.
Oprocentowanie uzależnione od banku, prowizja 1 %. kwota zwrotu do 35% kwoty kredytu. kredyt 80 % inwestycji (w przypadku Vatowców kwoty netto) 75 % zwrotu (tych 35% pomocy) zwrot po wykonaniu celu inwestycji, 25% na koniec kredytowania. Kredyt można wziąść na okres od 5 do 10 lat.
to są przepisy a ja chciałbym się dowiedzieć jak ktoś z was zrealizował inwestycję na csk ile czasu czekał na pierwszy zwrot. (tej części 75% pomocy).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 19:25

kredyt na ziemie preferencyjny a CSK

kredyt preferencyjny (np. nKZ, nMR, nIP)oprocentowany jest dla banku według współczynnika 1,5 redyskonta weksli, które w marcu spadło do poziomu 3,75%. więc 1,5 x 3,75 = 5,625%. i tyle dostaje bank. 3 % płaci klient a 2,625% płaci ARiMR. dodatkowo Banki dorzuciły 1% prowizji od kwoty kredytu pozostającej do spłaty na koniec każdego roku kredytowania lub 0,25 % co kwartał od kwoty kred pozostającej do spłaty. dodatkowo prowizja jednorazowa zgodnie z zasadami ARiMR wynosi 1 % od kwoty kredytu.

Kredyt CKS.
Oprocentowanie uzależnione od banku, prowizja 1 %. kwota zwrotu do 35% kwoty kredytu. kredyt 80 % inwestycji (w przypadku Vatowców kwoty netto) 75 % zwrotu (tych 35% pomocy) zwrot po wykonaniu celu inwestycji, 25% na koniec kredytowania. Kredyt można wziąść na okres od 5 do 10 lat.
to są przepisy a ja chciałbym się dowiedzieć jak ktoś z was zrealizował inwestycję na csk ile czasu czekał na pierwszy zwrot. (tej części 75% pomocy).

a czemu w NKZ banki sobie druga prowizje wziely 1% dodatkowo ktora trzeba splacac co roku? to wtedy nie wychodzi 3% tylko tak jakby 4% tak?

#8 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 22:59

kredyt na ziemie preferencyjny a CSK Zgodnie ze zmianami jakie weszły chyba we wrześniu 2012 r. ustawodawca zmniejszył prowizję za udzielenie kredytu z 2 % na 1 %. ale uwolnił pozostałe opłaty. no to banki sobie dokleiły 1 % by zniwelować sobie spadki jakie ustawodawca zastosował. tj. oprocentowanie całkowite płacone dla banku przez klienta i ARiMR. to 1,5 redyskonta weksli. zważywszy że dziś redyskonto wynosi 3,50 % to x 1,50 = 5,25 %. tyle dostaje bank z czego 3 % płaci klient a resztę ARiMR. Ustawodawca zmienił troszkę warunki to i banki też się dostosowały. oczywiście banki sobie zastosowały 1 % dodatkowo, a kto na zmianach ucierpiał najbardziej ?

#9 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 20:29

kredyt na ziemie preferencyjny a CSK ja bralem obecnie kredyt w BGZ preferencyjny na zakup ziemi oprocentowanie 3% plus 1% za udzielenie oraz 1.75 % rocznie od pozostalego do spłaty kredytu wiec szalu nie ma ale coz zrobic i tak ludzie biora.....

#10 Share StaryWyjadacz

StaryWyjadacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 14:48

kredyt na ziemie preferencyjny a CSK słyszałem w agrobiznesie że mają znies kredyty preferencyjne na zakup ziemi czy to prawda?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 28 wrzesień 2013 - 15:17

kredyt na ziemie preferencyjny a CSK Nie wiem co tam słyszałeś ale to jest ostatni rok na te kredyty i od 2014 jest koniec kredytów preferencyjnych