Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki agregat uprawowy ??

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Starzyno

Starzyno

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 20:16

Jaki agregat uprawowy ?? Witam ! Chciałbym poznać waszą opinię i zarazem dowiedzieć się czegoś. A mianowicie przymierzam się do kupna agregatu uprawowego, myślałem nad Unia Ares L 2,7m z przednim wałem płaskownikowym, z trzema rzędami zębów, z wałem packera 500 mm i hydropak na dwóch siłownikach, przedstawiciel zaoferował mi ceną z małym rabacikiem - 13400 zł, Czy opłaca się go wziąć ? Czy jest to dobra firma, UNIA ? Może znacie jeszcze jakieś dobre i nie drogie agregaty z takim właśnie wyposażeniem. ?? Czekam na odp. :)

Bardzo Przepraszam lecz pomyliły mi się zakładki, gdyby dla adminów nie był by to problem i przeniósł temat do odpowiedniego działu. Prosiłbym również o nie usuwanie tematu, gdyż informacje te potrzebuje "na wczoraj".

Edytowany przez Starzyno, 14 marzec 2013 - 20:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki agregat uprawowy ?? Dzisiaj, 07:51
  •  

#2 Share Rolnik82

Rolnik82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 14 marzec 2013 - 21:25

Jaki agregat uprawowy ?? zalezy tez do jakiego ciagnika . Ja mam mtz i kupilem w tym roku taki agregat tylko firma "AGROLIFT" i nie z packerem tylko z walem 10 rurowym a z przodu plaskownikowy. Kosztowal mnie 7000. Kupilbym z UNII ale ciagnik nie da rady bo sa to ciezkie agregaty a szczegolnie z packerem . pozdro

#3 Share Starzyno

Starzyno

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 21:29

Jaki agregat uprawowy ?? O to się nie martwię czy ciągnik uciągnie bo na 100% uciągnie go (pronar 1025a), ale chodzi mi czy ta oferta jest dobra, czy znacie jakieś inne nie drogie firmy.

#4 Share Cehes

Cehes

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 marzec 2013 - 21:53

Jaki agregat uprawowy ?? Unię polecam ci w 100%. U mnie w okolicy jest dużo rolników którzy mają agregaty, pługi itd. Unii i są bardzo zadowoleni :)

#5 Share ziomek3000

ziomek3000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 23:34

Jaki agregat uprawowy ??

unia 

Edytowany przez ziomek3000, 21 marzec 2016 - 23:50.

#6 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 01:27

Jaki agregat uprawowy ??

ja polecam agrolift solidne maszyny i ładnie wykonane

#7 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 19:56

Jaki agregat uprawowy ??

kolego  ja wykonuję takie agregaty zobacz w mojej galerii 2,7 sądze ze szukasz do poznaniaka

#8 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 21 marzec 2016 - 20:22

Jaki agregat uprawowy ??

agregat-uprawowy-bierny-3m-bomet-wal-bra

Jaki sens  dać  z przodu wał  packera , który  zagęści  glebę  , żeby  zaraz   to  rozpie...ć zębami i wałkiem  strunowym? 

co  za  geniusz  to robił? :P  pogratulować  :D  :P

Edytowany przez mariuszd93, 21 marzec 2016 - 20:30.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share bart07

bart07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 22:10

Jaki agregat uprawowy ??

Podepnę się do tematu.
Planuję zakup używanego agregatu uprawowego i nie wiem jaka szerokość będzie odpowiednia do mojego ciągnika.
Posiadam MF'a 6180 (6cyl + turbo) 120KM.
Ziemie mam różne trochę piachu, ale głównie 3 i 4 klasa gliny.
Jaką szerokość byście polecali 4,2m, 5m? Jakie typy agregatów robią dobrą robotę?

#10 Share ziomek3000

ziomek3000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 23:21

Jaki agregat uprawowy ??

agregat-uprawowy-bierny-3m-bomet-wal-bra

Jaki sens  dać  z przodu wał  packera , który  zagęści  glebę  , żeby  zaraz   to  rozpie...ć zębami i wałkiem  strunowym? 

co  za  geniusz  to robił? :P  pogratulować  :D  :P

Na pewo madrzejszy od ciebie geniusz komentowac pewnie tylko umie przed kompem a sm nic nie skonstruuje jakos sa takie oryginalne agregaty https://www.google.p...X1ypIuSawjnR3M:

niewidziales jak sie sprawuje wal jest na cięzkie ziemie sam wal przez zgniatanie kruszy grudę zeby na walku maja za zadanie ciąc grudę ,potem zeby spulchniaja i walki strunowe konczą robotę ,kto się zgodzi ze mna niech odpisze bo zdenerwowal mnie ten gosc :)

Edytowany przez ziomek3000, 21 marzec 2016 - 23:26.

#11 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 23:45

Jaki agregat uprawowy ??

ziomek zarzucasz komuś  brak wiedzy ,a sam nie wiele jej posiadasz ,ten wymysł z linku to wola o pomste do nieba ,nikt znający sie na uprawie gleby nie robi takich wynalazków to co napisałeś przeczy teoria uprawy ,,uświadomię Ciebie trochę w zasadach dzialania takiej maszyny ,całosć to i tak konstrukcja marna tylko dlatego ze waga jej nie jest adekwatna do tego co ma wykonywać ,poza tym wał strunowy jak by był zastosowany z przodu kruszy glebe i w niej sie zagłębia ,redlice mają zadanie spulchnić glebę i nie ma co się oszukiwac na glebach zwięzłych wyciągna bryły ziemi ,szczególnie po orce jesiennej pod siewy i wał który jest zamontowany z przodu powinien iść na koncu maszyny po to aby ją zagęścił i pokruszył bryły pod siew ,,nie próbuj ze mną nawet dyskutować ,bo szkoda naszego czasu ,a post pisze aby pozostali użytkownicy mieli jasny obraz ,jak to powiano wyglądać

#12 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 22 marzec 2016 - 08:28

Jaki agregat uprawowy ??

Na pewo madrzejszy od ciebie geniusz komentowac pewnie tylko umie przed kompem a sm nic nie skonstruuje jakos sa takie oryginalne agregaty https://www.google.p...X1ypIuSawjnR3M:

niewidziales jak sie sprawuje wal jest na cięzkie ziemie sam wal przez zgniatanie kruszy grudę zeby na walku maja za zadanie ciąc grudę ,potem zeby spulchniaja i walki strunowe konczą robotę ,kto się zgodzi ze mna niech odpisze bo zdenerwowal mnie ten gosc :)

Jakoś  nigdzie  nie  widzę  wału packera  z  przodu  , agregatu  :P

Wypowiedź  kolegi  Tomka również  nie  popiera  twojego toku  myślenia 

Skutecznie udowodniłeś  że  nie  masz pojęcia  o uprawie  roli , więc  nie  ośmieszaj  się już  i nie  pogrążaj bardziej 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#13 Share Konario

Konario

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, fotografia, motocross

Napisany 22 marzec 2016 - 19:33

Jaki agregat uprawowy ??

Podepnę się do tematu.
Planuję zakup używanego agregatu uprawowego i nie wiem jaka szerokość będzie odpowiednia do mojego ciągnika.
Posiadam MF'a 6180 (6cyl + turbo) 120KM.
Ziemie mam różne trochę piachu, ale głównie 3 i 4 klasa gliny.
Jaką szerokość byście polecali 4,2m, 5m? Jakie typy agregatów robią dobrą robotę?

Polecam Kongsilde germinator 4m, stosunkowo lekki i dobrze wykonany, twój ciągnik na pewno sobie z nim poradzi.

#14 Share bart07

bart07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 21:51

Jaki agregat uprawowy ??

Dzięki za odpowiedź, ale zapomniałem dodać w sumie najważniejszego.... agregat musi być zawieszany, a nie ciągany (niektóre działki mam zbyt małe na ciągany).
No i niestety mam sporo ograniczony budżet... chciałbym się zmieścić tak do około 5-6 tys.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 09:53

Jaki agregat uprawowy ??

Taki uprawia naprawdę przyzwoicie:

http://www.dziekan-m.../herkulesh.html

Podwójne wałki strunowe na docisku ładnie pracują. Niestety ale za 5-6 tyś zł agregatu ok 4m to nowego nie kupisz. Szukaj coś z używek choć i tu raczej łatwo nie będzie.

Kolega ziomek3000 chciał błysnąć ale nie udało się. Może ten agregat jest na przedni tuz tylko łapki ktoś źle założył:). Swoją drogą to takie łapy i pisanie o dobrej uprawie są śmieszne.

Edytowany przez akmaly, 23 marzec 2016 - 09:56.