Skocz do zawartości

Zdjęcie

MDW 527

73 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Hiszpi

Hiszpi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 20:09

MDW 527 accu przede wszystkim wygoda MDW 527 polega na tym, że wszystko włączane jest na przycisk i wadą jest duża ilość instalacji. Ale jeśli wszystko będzie w zadowalającym stanie to wszystko w porządku. Dalej cepy, opony, klima, pas od młocarni, i hydrostatu to są najważniejsze pasy inne też przejrzyj ale to są priorytety. Zobacz czy przy stole do rzepaku jest Schumacher i przy hederze. Nie przejmuj się jeśli niektóre elementy będą pomalowane, bo ja sam profilaktycznie co roku niektóre maluje np ślimak w hederze, bo słoma zamiast blachy ściera farbe ;) ale wiadomo że są elementy które nie powinny być chlapane szczególnie miejsca gdzie mogą występować wgniecenia. Najlepsze noże do sieczkarni to te chropowate czy zębate jak zwał tak zwał xd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MDW 527 Dzisiaj, 09:13
  •  

#42 Share accu

accu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 12:13

MDW 527 sprzęt kupiony.
z rzeczy na szybko do wymiany to cewka do gaszenia silnika oraz czujnik strat za sitami ( w ogole go nie ma) może ktoś ma zdjecie jaki powinien tam być? bo ponoc ida dwa rodzaje? jest to 96rok.

#43 Share accu

accu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 17:46

MDW 527 Chłopaki - może ma ktoś z Was katalog częsci, schematy elektryczne i ew. instrukcję obslugi do 527?
znalazłem jednego kolesia co ma katalog i mówi że jeszcze trochę przydatnych materiałów ale za kserokopie chce 500zl.
może złożymy się w kilka osób i wyjdzie nam sporo taniej??

#44 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 09 marzec 2013 - 23:06

MDW 527 On weźmie 500 zł...a pewnie dostał do kombajnu, albo z internetu ściągnął.....Moim zdaniem to 100 zł nie więcej...
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#45 Share accu

accu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 16:39

MDW 527 pewnie tak, jednak gdy w żniwa będzie jakiś problem to katalog części i instrukcja może być na wagę złota - często zanim wymontuje się jakieś łożysko można jechać kupić póki sklepy są otwarte i dłubać na spokojnie....dlatego tez myślałem jakby tak kilka osób się złożyło i po 100 wydać. byłoby git - no ale cwaniak konkretny....

#46 Share Hiszpi

Hiszpi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 10:54

MDW 527 A moja igła została sprzedana ;( Konkretna cena padła i była to oferta nie do odrzucenia. Szkoda że dopiero teraz wszedłem na agrofoto.pl, bo wraz z kombajnem oddałem instrukcje obsługi i napraw po polsku... Daleko ode mnie mieszka więc odpada pijechać do niego i zeskanować całą to każdy kto by chciał to by sobie wydrukował... Ajjj żałuje ;/

#47 Share accu

accu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 11:25

MDW 527 kurcze, naprawde szkoda.... a powiedz mi do jakiego woj poszedl sprzet? moze koleś chcialby zrobic ksero i wyslac?;)))

a wracajac do tematu kombajnu.
moze wiecie co moze byc przyczyna ze cewka (solenoid) ta od gaszenia silnika po procedurze rozruchowej (klakson + kluczyk) podnosi sie a po kilku sekundach opada? - zanika na niej napiecie.
przypuszczam ze sa czujniki z ktorych sygnal kaze gasic maszyne, dobrze glówkuje? teraz pytanie - ktore to czujniki?
poziom oleju, cisnienie i temp sprawdzone - sa ok.
sa jeszcze jakies krytyczne ktorych zadzialanie gasi maszyne??

druga sprawa to czy macie nr. czujnika strat za sitami (rura) i gdzie mozna ja kupic?

#48 Share Hiszpi

Hiszpi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 19:39

MDW 527 Kuj-pom ;) o części pytaj w Pankowie k. Świdnicy ;d ale nie mamjuż kontaktu z tym klijentem ;/

#49 Share accu

accu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 08:40

MDW 527 moja maszyna juz prawie gotowa do zniw. prosze napiszcie mi cos wiecej o kole na mockarni. jak je ustawic, serwisowac itp bo nie bardzo wiem o co z nim chodzi.
dzieki;)

#50 Share qba

qba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 14:58

MDW 527 Jak ktoś chce to mogę wrzucić katalog części do MDW 527 i instrukcje tylko że po Niemiecku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share MDW527

MDW527

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 17:48

MDW 527 Witam panowie szukam przekładni zwalniającej na bęben młocarni aby móc zejść bardziej z obrotów. Pozdrawiam

#52 Share iktornR

iktornR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 19:58

MDW 527 no są jak co 525 to wielkością przypomina 524
a 527 to jak 516 lub 517

#53 Share accu

accu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 13:42

MDW 527

hej mam pytanie:

w trakcie przedsezonowego przeglądu zauważyłem ze wypadła jedna szpilka na wariatorze bębna. Czy może ktoś napisać jak bezpiecznie zdjąc ten wariator by nie dostać sprężyną po głowie? pytanie nr 2 jak wyregulować te szpilki? 

#54 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 13 lipiec 2015 - 22:04

MDW 527

te szpilki to przeklenstwo :( U mnie tez w sezpnie zawyczaj jedna lub 2 sie urywaja a na bebnie nie ma luzów . Regulacja  to wiedza tajemna tzn nikt nie wie jak to zrobic tylko snuje włąsne teorie.

CO do demontażu i montaży spreżyny to ja stosuje ciagnik z łądowaczem czołowym i do tego dwuteownik około 1,5m lub ceownik odpowiednio dobrany do średnicy spręzyny chyba 140mm. Tzn ciagnikiem ładowaczem sciskam ta sprezyne wyciagam 3 kolki i odpuszczam montaz to samo w odwrotnej kolejnosci.

#55 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 22:22

MDW 527

możecie jakieś foto wrzucic?

KS Falubaz

#56 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 22:35

MDW 527

Czy może ktoś napisać jak bezpiecznie zdjąc ten wariator by nie dostać sprężyną po głowie? 

Trzeba odkręcić śrubę centralną i wyjąć stożek zwany kłem . Wariator zejdzie w całości i nie trzeba go rozbierać przed zdjęciem. Po zdjęciu szpilki powinny dać się założyć od tyłu ale nie jestem pewny bo nie robiłem jeszcze tego. 

Edytowany przez ptaszyna, 13 lipiec 2015 - 22:47.

#57 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 13 lipiec 2015 - 22:42

MDW 527

Nie ma to sensu bo wypadałoby nasmarowac tuleje  a bez zdjecia spreżyny tego nie zrobisz. i wyjecie wariatora z zacisnieta sprezyna nie jest łatwie bo pas utrudnia sprawe a jak pamietam pas zdejmowałem najpierw z koła odrzutnika

#58 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 23:04

MDW 527

Co prawda robiłem jak Ty, też zdejmowałem pas z koła odrzutnika bo miałem rozkręcone ale myślę ze pas można zdjąć bez dużego trudu. W wariatorze jest śruba blokująca i trzeba zrobić max. rozwarcie wariatora (max. obr młocarni) i wtedy wkręcić tą śrubę a następnie przestawić przełożenie na min. obr. młocarni. Śruba zablokuje nam wariator przed ściśnięciem na odrzutniku też nam się się koło rozejdzie i pas będzie luźny jak flak i będzie można go zdjąć. Jak nie będzie pasa to wariator młocarni  schodzi bez problemu.

#59 Share accu

accu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 14:23

MDW 527

z dnia na dzień coraz bardziej uwielbiam tą maszynę;)) - taka dygresja

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share RafaKIkcerib

RafaKIkcerib

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 10:49

MDW 527 Witam..prosze o instrukcje obslugi do Mdw 527 moze byc po niemiecku.....nowy zakup inie wszystko jasne..np:do czego sluzy mala wajcha w podlodze przy siedzeniu a o kontrolkach i kompie nie wspomne..heheh
Pozdrawiam