Zaloguj się, aby obserwować  
DANIEL

Talerze odcinające przy pługu

Polecane posty

pioter    46

a to masz juz jakiś pług z talerzeami czy planujesz kupić???

ja przy obracanym miałem dwa z tyłu dopuki nie wjechałem na kamień...teraz nie mam. różnica była taka że z talerzami była czysta bruzda.

talerze sa niezastapione na łące-jak są to można orać na raz-albo gdy jest dużo resztek które mogły by się zapychać...ale po podorywce nie widze różnicy


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

mam już, pytam sie bo rok temu jak oraliśmy to pchało się między talerzem a ostatnią skibą,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Może talerz był tępy? I wamiast ciąć to po prostu wduszał wszystko w ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a poczym orałeś???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Jak  jest tależ blisko ostaniej  skiby  to się pcha  ja jak odoruje to nieraz  zakłądam do tura krój  ale aby się to odkręcam  ściczacz przy ostatniej skibie  bo jakoś nie mogą się zebrać żeby przesunąć mocowanie kroju do przodu tak jak mam  w podorywkowym 5x25  który ma teraz na końcu tylko jeden korpus od pługa 3x30 i służy mi do odorywania od miedzy przed orką na zime  8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Ja w swoim pługu mam talerz na każdy korpus. Ale ważne jest jak sie go ustawi tz jak dasz go bliżej korpusa to np po podorywce może sie zapychać. Ja mam ustawione wysunięciem do przodu. Głębokośc tak ok 10cm. I idzie jak trzeba, a przynajmniej nic mi się nie ciągnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26

jak dobrze pamietam ze szkoly to talez ma byc 3 cm od korpusu, a glebokosc to chyba 15 cm od srodka kroju tarczowego do ziemi.  Jak widac nauka nie poszla w las :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

problem w tym że tam nie ma zabardzo czym regulowaćbo jest to ibis 120/40 B r2004, te nowsze mają już regulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Odkręć i po problemie  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A ja wszystko orze z krojem łącznie z obornikem i poplonem. kedyś orałem bez to trzeba był kierownice dobrze trzymać bo bruzda porwana a od miedzy to się jużnie muwi, a teraz (z krojem) to sam ciągnik jedzie (bez rtzymanki  ;D )


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja myślę, że z krojem jednak jest lepiej.

U mnie się nie zapycha, a ustawiony jest tak na 10-12cm.

Jak napisał andrzej2110 rzeczywiście lepiej się prowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Jak bruzda nierówna i ciągnik wyskakuje z bruzdy na caliznę to trzeba zmniejszyć napór na płozę, a jak leci na orane to zamały napór na płozę. Przy dobrze ustawionym pługu ciągnik ZAWSZE idzie prosto i nie trzeba kontrować kierownicą. Najlepiej widac czy pług jest dobrze ustwaiony przy orce na cięższel glebie, bo na lżejszej więcej ujdzie. Pozdro.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no właśnie u mnie jak się lekko orze to jets ok, ale jak jest sucho albo mokro to juz się zaczynają cyrki dziać z pługiem,a wszystko przez mozajkę glebową.właśnie taki mam problem że za duży nacik na płozę.moło tego to jeszcze cięzko to sie przestawia.nie ma śruby rzymskiej tylko 2 podkładki z otworami nie naśrodku co daje 4 możliwości przestawienia.usawaiłem na wszystich i nic nie pomagało...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21

Ja talerz używam jak kiedyś łąkę orałem lub jak zoorkanowaną gorczycę oram wtedy bruzda jest równiejsza i sie lepiej traktor prowadzi talerz przy kazdym korpusie to tez dobry pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

witam!

a mój pług ibis 4*48 z krojem tależowym ztraszniw się zapychał zwłaszcza jak było dużo słomy lub obornika i orałem bez i nie miałem problemu z prowadzeniem ciągnika

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Ja używam kroja na ostatnią skibe wtedy, gdy odoruje od miedzy, kiedyś jak orałem gorczyce co teraz mi się rzadko zdaża, miałem kroje przed każda skibą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyBrat1    0
Ja używam kroja na ostatnią skibe wtedy, gdy odoruje od miedzy, kiedyś jak orałem gorczyce co teraz mi się rzadko zdaża, miałem kroje przed każda skibą.

ale jak jest krój na ostatniej skibie to przynajmniej ładna, równa bruzda zostaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5
ale jak jest krój na ostatniej skibie to przynajmniej ładna, równa bruzda zostaje :)

 

Może, ale po co krój zdzierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj