Skocz do zawartości

Zdjęcie

Założenie klimatyzacji do ciągnika Belarus

68 odpowiedzi na ten temat

#21 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 19:06

Założenie klimatyzacji do ciągnika Belarus Fajnie byłoby usłyszeć opinie użytkownika dachowej 'pseudoklimy'. Wydaje się to mniej awaryjny system.
Bawiłem się już we wskrzeszanie starych klim samochodowych i jak by jej nie zrobić, gaz wcześniej czy później uciekł...
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Założenie klimatyzacji do ciągnika Belarus Dzisiaj, 02:59
  •  

#22 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 16 marzec 2013 - 08:02

Założenie klimatyzacji do ciągnika Belarus Jak już kiedyś napisałem, inżynierowie mają skłonności do zbytniego filozofowania. Mi za 1kg czynnika wychodzi 30 zł, więc nie wiem skąd wziąłeś kosmiczną kwotę 500 zł. Poza tym nikt nie napisał, że elementy mają być ze złomu, tylko zdemontowane z samochodu ze sprawną klimatyzacją. W jednym masz rację, opłaci się to robić tylko wtedy kiedy ktoś ma dostęp do sprzętu i nie liczy wszystkich kosztów usług.

#23 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 11:55

Założenie klimatyzacji do ciągnika Belarus Chcesz matole mi dogryzać to dogryzaj :D mi to wisi , skoro tobie nabicie 1000g kosztuje 30zł ciekawy jestem czym napełniasz sprawdzasz czyścisz układ :D bo z tego co dajesz do zrozumienia to raczej dopłacili ci za kombajn, prąd i czas. Z resztą moderator zawsze wie lepiej :D.

Przesadziłeś +1 punkt ostrzeżeń za obrażanie

Edytowany przez MAT912, 16 marzec 2013 - 19:01.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#24 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 13:48

Założenie klimatyzacji do ciągnika Belarus Nigdzie nie napisałem, że tyle biorę z napełnienie 1000 g czynnika. Tylko, że kilogram tyle kosztuje. Dlatego nie wiem skąd wziąłeś cenę 500 zł. A to "matole" to już jest obrażanie mnie.

#25 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 15:00

Założenie klimatyzacji do ciągnika Belarus Aż przeczytałem ten wcześniejszy mój post, i tam raczej nie jest napisane że 500zł to za sam czynnik, ty chyba masz tyle wspólnego z klimatyzacją że masz ją w samochodzie i zobaczyłeś ile na allegro butla czynnika kosztuje. Skoro do samochodu osobowego wchodzi ok 600-800g czynnika to obsługa twoim tokiem rozumowania nie powinna kosztować więcej jak 25zł :D to czemu kosztuje 200zł ? :D a traktor ma 2-3 razy większy układ do 1500g, w dużych kombajnach układ mieści nawet 5000g,
Nie potrafisz pojąć skąd 500zł za obsługę traktoru ? proszę; agregat (kombajn) do klimatyzacji kosztuje ok 13tys zł jego amortyzacja jest droga, olej z uv ok 200zł/l,(50-150ml/układ), azot 30l 250zł (0.5-1kg na układ) dochodzą do tego uszczelki, niekiedy kilkugodzinne dłubanie, lutowanie itd, dolicz do tego 1000zł zusu coś na podatki i utrzymanie firmy i podobno coś tam ma zostać na życie:D tobie podobno z 30zł powodzenia, powinieneś się domyśleć skąd słowo "matole".
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#26 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 15:45

Założenie klimatyzacji do ciągnika Belarus Ale też nie jest napisane, że te 500 zł to jest za kompletną obsługę klimatyzacji z wymianą osuszacza i wszystkimi uszczelnieniami plus naprawa elektryki. Założenia w tym temacie są takie, że demontujemy układ z samochodu, montujemy do ciągnika i napełniamy czynnik. Czyli jeżeli za napełnienie czynnika+olej bierzesz 500 zł to nie wiem czego tu gratulować. U mnie w okolicy taka usługa kosztuje do 100 zł.

#27 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 19:17

Założenie klimatyzacji do ciągnika Belarus Wiesz co jednak nie jesteś matołem :D ty nawet nie masz pojęcia co piszesz i raczej nawet nie byłeś samochodem na uzupełnianiu i naprawie pustego układu bo 2 stówy na pewno byś z kieszeni wyciągnął :D Napiszę jeszcze raz, 500zł to kwota jaką trzeba zapłacić za sprawdzenie oraz kompletną pierwszą obsługę traktoru do którego może wejść do 1500g czynnika, za stówkę to może ktokolwiek nawet u nas w sprawnym układzie w SAMOCHODZIE przefiltrować gaz, zmienić olej dodać brakujące 20g i do widzenia. Dalej nie piszę bo nie ma do kogo... choć pewnie znów coś se ubzdurasz...

#28 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 09:22

Założenie klimatyzacji do ciągnika Belarus Dlatego u nas nie opłaca się otwierać firmy serwisującej klimatyzację bo stawki są groszowe. Jakby było chociaż te 200 zł to byłoby nieźle. Sprowadzam sporo samochodów z zachodu i nie opłaca mi się za te pieniądze kupować stacji do klimy, bo za 100 zł ktoś inny mi to zrobi. Ale tak jak napisałem, wiesz lepiej bo jesteś inżynierem...

#29 Share Kris1976

Kris1976

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 09:50

Założenie klimatyzacji do ciągnika Belarus Tak to wyglada z technicznej strony jak bys chcial sie samemu bawic w zakladanie
Dodany obrazek

a tu masz gotowca
http://otomoto.pl/kl...zyc-A78140.html
http://allegro.pl/kl...3031837244.html
http://allegro.pl/ro...3075212448.html

Wybór należy do Ciebie

pozdrawiam

#30 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 10:04

Założenie klimatyzacji do ciągnika Belarus Mi przetarł się przewód od klimy, aluminiowy i wywaliło cały czynnik. Naprawiano można powiedzieć po znajomości, spawanie rurki 50zł, potem sprawdzanie szczelności azotem i napełnienie czynnikiem, wchodzi 900g- 200zł. Wcześniej pytałem się w innym zakładzie to powiedziano mi za samą obsługę klimy 120zł + spawanie i czynnik. Wyszło by koło 400zł
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 10:12

Założenie klimatyzacji do ciągnika Belarus No i to właśnie obala teorię inżyniera. U nas też są właśnie takie ceny i to nie po znajomości. Samo napełnienie bez spawania i sprawdzania szczelności 100 zł.

#32 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 10:41

Założenie klimatyzacji do ciągnika Belarus Co obala moją teorię, co ty znów se ubzdurałeś? kolega napisał ci że z naprawą zapłacił 4 stówki w układzie 900g , ja napisałem że za 100 to można jedynie przefiltrować gaz zmienić olej i dobić 20g, do traktoru kosztuje z 500 a nawet więcej, do samochodu przeciętnie 200, ale coś obala moją teorię... chłopie poczytaj swoje posty, najpierw piszesz coś tam o teflonie, dobra mniejsza z tym, później o mieszaniu się gazów gdzie od 15lat jest r134a, i aby przełożyć układ z samochodu do traktoru to każdy idiota i matoł wie że gaz ucieknie, (dlatego nie jesteś matołem) i jaka tu mowa o mieszaniu gazów, następnie piszesz że ty masz kilogram gazu za 30zł ( w sumie jak każdy) na koniec że nic się nie opłaci itd. Każdy chyba kto przeczyta te kilka postów widzi że pojęcia nie masz o czym piszesz

#33 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 10:55

Założenie klimatyzacji do ciągnika Belarus Czytaj ze zrozumieniem:

spawanie rurki 50zł, potem sprawdzanie szczelności azotem i napełnienie czynnikiem, wchodzi 900g- 200zł.

A tu druga informacja:

Wcześniej pytałem się w innym zakładzie to powiedziano mi za samą obsługę klimy 120zł + spawanie i czynnik. Wyszło by koło 400zł

No ale w końcu inżynier... Zawsze ma rację...

#34 Share Kris1976

Kris1976

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 10:58

Założenie klimatyzacji do ciągnika Belarus nie cytujcie postów bo dostaniecie ostrzeżenie od moderatora. :) ja juz dostalem .bez cytwania postow to niewiadomo komu sie odpisuje ale co mod wazniejszy

#35 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 11:27

Założenie klimatyzacji do ciągnika Belarus Przecież ten matoł jest moderatorem, nie zauważyłeś :D jemu wszystko wolno, choć nie ma racji dogryza szczeka i jego musi być na wierzchu, gdy ktoś go przygnie usuwa posty :D taki jest jego zwyczaj...
@elektrotechnik ty jesteś bardziej nie kumaty niż kilogram gwoździ, zacytowałeś post gdzie kolega napisał że za samą obsługę 120zł a z naprawą i napełnieniem ok 400, obsługę bez naprawy napisałem że 100zł można zrobić i co w niej się znajduje. Dobra kończę to, za co jak dostałem ten punkt, za dyskusję z idiotą?

#36 Share Kris1976

Kris1976

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 13:35

Założenie klimatyzacji do ciągnika Belarus widziałem,nawet jego profile na wszystkich stronach oglądałem i mam już wiedzę na jego temat

#37 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 13:56

Założenie klimatyzacji do ciągnika Belarus Wracając do tematu, widział/spotkał ktoś coś takiego?
IMAG0333.jpg
KPK Kumurun Team

#38 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 17 marzec 2013 - 14:14

Założenie klimatyzacji do ciągnika Belarus A nie próbowałeś skontaktować się z dilerem i kupić fabryczną lub do pronara zadzwonić i się zorientować. Może będzie trochę drożej ale łatwiej z zamontowaniem elementów no i gwarancja działania.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#39 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 22:12

Założenie klimatyzacji do ciągnika Belarus Jeśli rzeczywiście można wyrwać dobrą klimę z samochodu za 350zł to myślę że nie warto brać coś co jest droższe od ponad 300zł, lubię grzebać jeśli mam wolny czas (którego zawsze mało) to coś się wymyśli.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 08:44

Założenie klimatyzacji do ciągnika Belarus glupoty kolego piszesz,za 350 to dostaniesz troche czesci z demontazu,juz od lat takie tematy walkowane sa i jeszcze nik ponizej tysiaka tego nie zrobil a kombinacji co nie miara.jezeli ta klima dachowa faktycznie bylaby za 750 +vat to od szczala tylko brac bo wszedzie kosztuje ok 3 tys i to jest dobra cena bo zrobic nowa klime sprezarkowa to koszt ok 6tys,ja milem taka za 3 tys w bizonie i bylem zadowolony co do ceny i efektow. tak wiec kolego jak mowi stare przyslowie "szklem d*py nie utrzesz" tak samo za pare stoe klimy nie zrobisz,tak wiec jak ktos chce klime tamio to nic tylko brac ta za 750 netto chociaz mam duze obawy czy to prawdziwa oferta bo ten cam model wszedzie ok 3 tys ale montujesz 1 godzinke i w pole

Dodaj odpowiedź